KOSGEB

İş Kurmak İsteyen Kadına 60 Bin TL’ye Kadar Geri Ödemesiz Kredi

İş Kurmak İsteyen Kadına 60 Bin TL’ye Kadar Geri Ödemesiz Kredi! KOSGEB’ten iş kuran ve kurmak isteyen kadınlarımıza 60 bin TL’ye varan geri ödemesiz kredi desteği sağlanmaktadır. Kendi işimin patronu olmak istiyorum, güzel bir projem var diyorsanız hemen başvurunuzu KOSGEB’e gerçekleştirebilirsiniz. İş gücü katılımlarında kadın istihdamlarını arttırmak adına yapılan çalışmalar her geçen gün hızla artmaktadır.

Özellikle kadın çalışanların artmasını sağlamak adına, kadın girişimcilere, engelli girişimci, genç girişimcilere ve aynı zamanda da şehit ve gazi yakınlarına da öncelik ve avantaj sağlayan seçenekler ile imkanlar tanınmaktadır. Kadınlarımız için geri ödemesiz kredi desteği sağlayan kurumlardan bir tanesi de “Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme İdaresi Başkanlığı” yani KOSGEB kendi işinin patronu olmak isteyen vatandaşlarımıza 60 bin TL’ye varan geri ödemesiz kredi desteği vermektedir.

Projelerinizi KOSGEB’e Sunun Kredinizi Alın!

Projelerinizi KOSGEB’e Sunun Kredinizi Alın! KOSGEB’in sunduğu geri ödemesiz kredi desteğinden faydalanmak isteyen kadınlarımızın, başka herhangi bir şirketin ortak kuruluşunda yer almaması gerekmektedir. Başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlarımızın ilk yapması gereken durum ise kosgeb.gov.tr adresi üzerinden online kadın girişimci eğitimine katılmak olacaktır.

Program doğrultusunda hazırlanan ve katılım sağlamak isteyen girişimcilerimiz, ilk olarak programa tarafınıza verilecek olan online eğitim ile dahil olmaktasınız. Düzenlenen e-Akademik Sistemi ile birlikte tarafınıza verilen ve 7 – 10 arasında süren online eğitimin ardından sertifikanızı almaya hak kazanmaktasınız. Aldığınız sertifikanın ardından, tekrar aynı adres üzerinden Girişimcilik Destek Programı’na başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

KOSGEB sizin için 60 bin TL’ye varan geri ödemesiz kredi sağlamak için sizden tarafına bir proje sunumu beklemektedir. KOSGEB’e sunacağınız projenin ya da iş fikrinin beklenen ihtiyaç dahilinde ya da ülke ekonomisine ve istihdama katkı sağlayıp sağlamayacağını inceleyerek, nasıl bir ticari kazanım planınızın olup olmadığını değerlendirmeye almaktadır. KOSGEB’in yapacağı incelemeler doğrultusunda sağlanacak olan kredi desteğini almak adına projeniz ile ilgili olarak ayrıntılı ve detaylı çalışmalar yaparak sunuma geçmeniz gerekmektedir.

Tarafınıza sağlanmasını istediğiniz geri ödemesiz KOSGEB destek kredisi için seçmeniz gereken meslek dalları aşağıdaki gibi olmaktadır.

 • Börekçi,
 • Kuaför,
 • Bakkal,
 • Terzi,
 • Kunduracı,
 • Pastane
 • Berber,
 • Fırıncı,
 • Hizmet Sektörü

Tarafınıza verilecek olan destek ile iş kurmak adına şirketinizi kurmak için tarafınıza ilk olarak, 5 bin TL tutarında kuruluş ödemesi yapılmaktadır. Kuruluşunuzun ardından da çalıştırdığınız personele bağlı olarak toplam gün sayısı üzerinden 5 – 20 bin TL arasında biraz daha ödeme sağlanmaktadır. Geriye kalan kısım ise yapacağınız işe bağlı olarak malzeme ve ekipman ayrıca kira ödemeleri için tarafınıza ödenmektedir. Kurduğunuz işin ardından KOSGEB yetkilileri işinizi bir süre takip altına almaktadır.

KOSGEB’in Sağladığı Geri Ödemesiz Kredi İçin Başvuru Şartları Nelerdir?

KOSGEB’in Sağladığı Geri Ödemesiz Kredi İçin Başvuru Şartları Nelerdir? Başvuruda bulunacak olan adaylardan bir takım şartların sağlanması istenmektedir. Geri ödemesiz kredi başvurusu için adaylardan istenen şartlar aşağıdaki gibi olmaktadır.

 • KOSGEB’in düzenlemiş olduğu ya da KOSGEB ile iş birliği yaparak düzenlenen, İşkur, belediyeler ve üniversiteler gibi kurumlarca düzenlenmiş olan “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni tamamlamış olmak,
 • KOSGEB’in “Genç Girişimci Geliştirme Programı’nı bitirmiş olan,
 • Küçük Ölçekli İşletme Kurma Danışmanlığı Desteği programını bitirerek, eğitime ve programa katıldığını belgeleyen ve işletme kuran girişimciler,
 • İŞGEM çerçevesinde yer alan işletmelerde faydalanabilmektedir.

KOSGEB geri ödemesiz kredi kullanarak açılan iş yerinin 3 yıl boyunca faaliyette olması gerekmektedir.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir