• Fransa Vize Başvuru Formu

    Aşk’ın ülkesi, modanın merkezi, ünlü Eyfel kulesi ile Türkiye’den en çok ziyaret edilen ülkeler arasında yer alan Fransa’ya gitmek isteyenler için bazı prosedürler yer almaktadır. Diplomatik amaçlar dışında sağlık, gezi için gidilen ziyaretlerde umuma mahsus pasaportu bulunan herkes vize alması gerekirken resmi ve diplomatik pasaport sahibi olanlar belirli süreyi aşmamak koşuluyla vize almadan seyahat edebilmektedirler. Ülkeye gitmek isteyenler öncelikle Fransa Konsolosluğunun http://www.fransakonsoloslugu.com/fransa-vize-basvuru-formu/ adresinde yer alan Fransa Vize Başvuru Formu bularak doldurmaları gerekmektedir. Belirtilen adreste formun İngilizce ve Fransızca versiyonu yer almaktadır. Bu formu bilgisayarınıza indirip orada istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru olarak doldurmak zorundasınız.  Konsolosluk tarafından dikkat edilen ilk hususlardan birisi verdiğiniz bilgilerin doğru olmasıdır.


    Fransa Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

    Fransa Vize Başvuru Formu doldurulurken tükenmez kalem kullanılarak, büyük harflerle doldurmanız gerekmektedir. Formu doldurduktan sonra sağ üst köşe kısmına son 6 ay’a ait olan biyometrik resmini yapıştırarak en alt kısma imza atmanız gerekmektedir. Bu kısımda dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de forma attığınız imza ile pasaportunuzdaki imzanın aynı olmasıdır. Farklı imza atmanız durumunda vize işleminiz iptal edilmektedir. Formu doldurduktan hangi amaçla vize başvurusunda bulunuyorsanız onunla ilgili gerekli evrakları tamamlayarak vize başvurusu yapmanız için ikametinizin bulunduğu şehre göre İstanbul veya Ankara’da bulunan konsolosluklara müracaat ederek mutlaka randevu almanız gerekmektedir. Konsolosluk başvuru esnasında biyometrik resim istediği gibi parmak izi de talep ettiği gibi bazı durumlarda vize alacak kişi ile mülakat yapabilmektedir.

    Vize başvurusunda bulunan kişilerin pasaportlarının yeni olması ile birlikte vize almaları durumunda pasaport sürelerinin de yeterli olması gerekmektedir. Direk müracaat edebildiğiniz gibi konsoloslukça yetkili danışmanlık firmaları aracılığıyla başvurunuzu yapılmaktadır. Başvurunuzu yapmanız dahilinde evraklarınız gerekli inceleme yapıldıktan sonra ortalama 3 veya 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.  Ülkeye gidecekler için belirlenen evrakların yanı sıra konsolosluk ayrıca evrak talebinde bulunabileceği gibi Fransa Vize Başvuru Formu mutlaka evraklarınızın arasında olması gerekmektedir. Talep ettiğiniz vizenin süresine göre almış olduğunuz vize ile Schengen ülkeleri de ziyaret edilebildiği gibi ziyaret etmek istediğiniz ülkeleri de belirterek buralarla ilgili evrakta istenilebildiği gibi vize almaya hak kazanan kişi ülke politikası doğrultusunda ülkeye alınmayabilmektedir.

    Fransa Vize Başvuru Formu Adresi

    18 yaşından küçük olan kişiler vize başvurularında veli veya vasisinin yanında olması gerektiği gibi, 12 yaşından küçük olanlardan parmak izi alınmamaktadır. Seyahate çıkmaya karar verdiğiniz tarihten itibaren 15 gün içerisinde müracaatınızı yapmanız gerektiği gibi gideceğiniz tarihten 3 ay öncesi başvuru yapabildiğiniz gibi bu süreden daha öncesinde başvuru yapmanız mümkün değildir. Ülkeye turist olarak gitmek isteyenler Fransa Vize Başvuru Formu doldurduktan sonra, 2 adet biyometrik resim, banka hesapları ile şirketleri bulunanlar hesap dökümlerini ibraz etmek zorundalar. Ülkede bulundukları süre içinde günlük ihtiyaçlarını karşılayacak bankada 120 Euro tutarın bulunması gerekmektedir. Çalışan ve emekliler kendilerinden istenilen ilgili gerekli evrakları tamamladıktan sonra bireysel gezi yapanlar mutlaka seyahat planını vermeleri gerekmektedir.

    Ticari Vize talebinde bulunan kişiler yine Fransa Vize Başvuru Formu doldurduktan sonra iş ve mesleki durumları ile ilgili belgeleri, hangi şirket adına gideceği, faaliyet alanı ve davetiyesini belgelemesi gerekmektedir. Bunun yanında şirketi ile ilgili tüm evrakları ile seyahati süresince her türlü hastalığa karşı 30.000 Euro karşılığında sağlık sigortası yaptırması gerekmektedir. Belki en çok talep edilen Aile Ziyaret Vizesinde ise istenilen evraklar arasında Akraba Ziyaret davetiyesi, resim, mali durum belgesi, dilekçe, vukuatlı nüfus kayıt örneği ve ziyaret formu gibi evraklar talep edilmektedir. Bu vize başvurusunda yine sağlık sigortası yaptırmanız gerekmektedir. Transit vize, Schengen vizesi, Gemici, Erasmus ve Şoför vizesi ile ilgili şartları ve detaylı bilgi almak isteyenler Fransa Başkonsolosluğunun http://www.fransakonsoloslugu.com/ adresini ziyaret ederek bilgi alabilirler.

    Sponsorlu Bağlantılar


    Başvuru esnasında istenilen belgeleri tamamlamanızın yanı sıra internet adresinden indireceğiniz Fransa Vize Başvuru Formu doldurulması en önemli noktalardan bir tanesidir. İngilizce ve Fransızca olarak doldurulan bu belge seyahat amacınız, pasaport numaranız ve sayısı, Ülkeye daha önce gidip gitmediğinize dair bilgileri, pasaport türünüz ve geçim kaynağı gibi bilgileri eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. Vize ücretleri yetişkinler için 60 Euro olarak belirlenirken, 6 ve 12 yaşındaki çocuklar için 35 Euro iken 12 yaşından küçükler için ücret talep edilememektedir. Belgelerin eksik doldurulması, sağlık sigortasının yapılmaması veya şirket, bankada belirtilen miktarın olmaması durumunda vize başvurunuz ret edilebileceği gibi bu karara itiraz edebilir hatta yeniden başvuruda bulunabilirsiniz.

    Fransa Vize Başvuru Formunu İNDİR – İngilizce

    Fransa Vize Başvuru Formunu İNDİR – Fransızca

    Vize başvurusu yapacak kişilerin Konsolosluktan istenilen belgelerin tamamlanmasının yanı sıra Fransa Vize Başvuru Formu temin edilmesi ve doldurulmasının ne kadar önemli olduğu görülmektedir. Bu belgenin doldurulmasında konusunda uzman birinden yardım almanızda yarar bulunmaktadır. Form doldurulurken dikkat edilmesi gereken önemli hususları yeniden değerlendirilecek olursak; Form üzerinde sizden istenilen bilgilerin doğru olduğu gibi vermiş olduğunuz evraklardaki bilgilerle örtüşmesi gerekmektedir. Forma atmış olduğunuz imza ile pasaportunuzdaki imzanın mutlaka aynı olması gerektiği gibi sizden istenilen resmin talep edilen ölçülerde olmasına dikkat etmelisiniz.

    Hangi amaçla giderseniz gidin seyahat planınızdan 30 gün önce müracaatınızı yaparak vizenizi alarak sorunsuz olarak seyahatinizi yapabilirsiniz. Bunun yanında turist olarak seyahat edecek kişiler tur firmaları ile gideceklerinde firmalar bu konuda kendilerine yardımcı olduğu gibi Fransa Vize Başvuru Formu konusunda da yardımcı olmaktadırlar.

    Bulgaristan Vize Başvuru Formu

    Almanya Emeklilik Yaşı ve Emekli Maaşı

    Almanya Çifte Vatandaşlık Başvurusu Nasıl Yapılır?    tıkla sorunu sor

    Fransa Vize Başvuru Formu İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!    Etiketler:

    Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

    Henüz yorum yapılmamış.

    Sorunuzu Yazın