• Bulgaristan Vize Başvuru Formu

  Birçok Türk’ün bulunduğu, Osmanlı Döneminden kalma tarihi yapılarının yanı sıra doğal güzellikleri görülecek yerler arasında bulunan Bulgaristan’a gitmek isteyenler vize almaları gerekmektedir. Vize başvurusu yapacak olanlar İstanbul, Edirne ve Bursa Başkonsolosluklarından veya Ankara’da bulunan Büyükelçiliğe müracaat edebilecekleri gibi vize işlemlerini takip eden yetkili firmalara da yapabilmektedirler. Vize almak isteyenler öncelikle Bulgaristan Vize Başvuru Formu bularak doldurmaları gerekmektedirler. Bu formu http://www.bulgaristankonsoloslugu.com/vize-basvuru-formu/ adresinden temin edilerek çıktısının alınması gerekmektedir. Bazı ülkeler bu formu dijital ortamda doldurulmasını istemekteyken, Bulgaristan formu vize talebinde bulunan kişinin kendi el yazısı ile doldurulmasını istemektedir. İkamet ettiğiniz yere göre başvuru yapacağınız Konsolosluk veya Büyükelçilik değişiklik göstereceği için vize başvurusu için temin edeceğiniz form’da da değişiklik göstermektedir.


  Başvuru esnasında doğru formu doldurup teslim etmeniz için mutlaka gerekli teyit’i yaparak formu doldurmanız gerekmektedir. Bulgaristan Vize Başvuru Formu doldururken tükenmez kalemle ve büyük harflerle doldurmanız gerekmektedir. İngilizce ve Türkçe doldurabileceğiniz form’un en alt kısmına atacağınız imza ile pasaportunuzda kullandığınız imzanın aynı olması gerekmektedir. Konsolosluk görevlileri imza karşılaştırması yaptığı için imzalarda farklılık olması durumunda başvurunuz iptal edilebilir.  Form’da belirttiğiniz bilgilerin başvuru esnasında vermiş olduğunuz bilgilerle örtüşmesi gerekmektedir. Gerçeğe aykırı ve yanlış bilgi veren şahısların vize başvuruları iptal edildiği gibi haklarında adli işlemde yapılmaktadır. Daha önceden vize almış kişiler dahi yeniden vize taleplerinde bulunduklarında formu doldurup teslim etmeleri gerekmektedir.

  Bulgaristan Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

  Bulgaristan Vize Başvuru Formu doldurulurken;

  • 1 ve 11. Bölümler arasında kişisel bilgilerinizi,
  • 12 ve 16. Bölümler arasında pasaportunuz ile ilgili bilgilerinizi,
  • 17 ve 20. Bölümler arasında adres ve iş bilgileriniz,
  • 21 ve 25. Bölümler arasında seyahat amacınız, gideceğiniz şehir ve kalacağınız gün sayınız,
  • 26 ve 28. Bölümler arasında daha önceki gidişleriniz ile ilgili bilgileriniz,
  • 29 ve 32. Bölümler arasında ülkeye giriş ve çıkış tarihleri ile davet edilmişseniz onunla ilgili bilgileri,
  • bölümde yurt dışında bulunduğunuz süre içinde masrafları kimin karşılayacağı,
  • 36 ve 37 bölümde tarih ve imza alanları yer almaktadır. Reşit olmayan çocuk bulunması durumunda doldurulan formu vasisi veya velisinin imzalaması gerekmektedir.

  Bulgaristan Ülkesine turistlik ziyarette bulunmak isteyenler pasaportlarının 10 yılında eski olmaması ve ziyaret gittiğinde dönüşten sonra 6 ay zamanının bulunması gerekmektedir. Bulgaristan Vize Başvuru Formu doldurularak evrakların yanına, 2 adet biyometrik resim, nüfus kayıt örneği, ülkede bulunduğunuz süre içinde masraflarınızı karşılayacak banka hesabı, kalacağınız yerle ilgili bilgilerin ve dilekçenizin olması gerekmektedir. Başvurunuzu yaptıktan sonra ortalama 5 veya 7 iş günü içinde bilgi verilmektedir. Turistlik vize başvurularının yanı sıra, Ticari Vize, Özel Ziyaret Vizesi ve Transit Vize işlemleri yer almaktadır. Tüm vize işlemlerinde istenilen belgeler aynı olmakla detaylı bilgi sahip olmak isteyenler http://www.bulgaristankonsoloslugu.com/ adresinde yer alan vize işlemleri bölümünü ziyaret etmeleri gerekmektedir.

  Bulgaristan Vize Başvuru Formu Ve Harçlar

  Vize başvurusu yapacaklar ne kadar harç ödeyeceklerini düşünüyorlarsa, 12 yaşında küçük çocukları için harç bedeli talep edilmemektedir. Türk Vatandaşlarından talep edilen vize harç bedelleri değişiklik gösterdiği gibi Arnavutluk, Gürcistan, Rusya, Ukrayna, Karadağ, Moldova ve Azerbaycan vatandaşlarından 35 Euro talep edilmektedir. Vize başvuru esnasında ekstra olarak 15 ile 25 Euro arasında hizmet bedeli talep edildiği gibi başvurusunu aracı firma veya danışmanlık merkezleri aracılığıyla yapan kişiler ekstra olarak 50 Euro kadar ödeme yapmaktadırlar. Bulgaristan Vize Başvuru Formu doldurulmasın da dikkat edildiği gibi önemli olan hususlardan bir tanesi de vize başvurunuzu yapmadan önce İstanbul Konsolosluğu veya Ankara Büyükelçiliği hesabına vize bedelinin yatırılması gerekmektedir.

  Sponsorlu Bağlantılar


  FORMU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

  Bankaya yatırmış olduğunuz para karşılığında yeşil renkli bir dekont almanız gerekmektedir ancak şu durumda belirtilmesi gerekir ki, vize başvurunuz kabul edilmediği durumlarda bankaya yatırmış olduğunuz paranız tekrar iade edilmemektedir. Bundan dolayı Bulgaristan Vize Başvuru Formu dikkatli olarak doldurulması gerektiği gibi başvuru esnasında istenilen evraklarında eksiksiz olarak hazırlanması gerekmektedir.  Tatil planlarınızı yaptığınızda vize başvurularınızı 3 ay önceden yapamadığınız gibi 15 gün kala yapmanız durumunda işlemlerinizi halledebilirsiniz. Bulgaristan Avrupa Birliği üyedir ancak Schengen ülkesi arasında bulunmadığı için Bulgaristan vizesi bulunan kişiler Schengen Ülkelerine ziyaret edemezler, buralara gidebilmeleri için ayrıca vizelerinin bulunması gerekmektedir. 15 gün süre ile alınan vizeler genellikle turistlik amaçla yapılacak vizeler olup uzun süreli vize alacak kişiler ticari veya özel ziyaretli vize başvuruları yapmak zorundadırlar.

  Bulgaristan Vize Başvuru Formu doldurulduktan sonra tüm işlemleri yapan kişiler formu imzalayıp teslim ettikleri andan itibaren değiştiremedikleri gibi altına attıkları imza ile vize süresinin dolduğu anda ülkeden ayrılacaklarını, vizeleri olsa dahi ülkenin politikası doğrultusunda girişinin olmayacağını kabul etmiş bulunmaktadır. Vize işlemleri tamamlanan ve Bulgaristan’a gidenler tarihi mekanlardan Rus Kilisesi, Ordu Evi ve Ayasofya Kilisesini görmeleri gerekmektedir.

  Gece hayatı da meşhur olan Bulgaristan’da gece kulüplerinde sunulan içki fiyatlarının ucuz olması nedeni ile fazlaca tercih edilmektedir. Bulgaristan’a düzenlenen gezi programları kapsamında yetkili acantelar sizler adına vize başvurunuzu yapmaktalar sizler sadece Bulgaristan Vize Başvuru Formu doldurarak gerekli evrakları vermeniz yeterli olmaktadır. Form’da dikkat etmeniz gereken hususları hatırlamanız gerekirse Türkçe veya İngilizce, büyük harfler doldurmanız ve altındaki imza ile pasaportunuzdaki imzanın aynı olmasına özen gösterin. Başvurunuzu yapmadan önce mutlaka randevu ve bilgi almayı unutmayınız.

  Almanya Çifte Vatandaşlık Başvurusu Nasıl Yapılır?  tıkla sorunu sor

  Bulgaristan Vize Başvuru Formu İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın