emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Devlet Bankalarından 6 Ay Geri Ödemesiz 50 Bin TL Kredi Paketi

Devlet Bankalarından 6 Ay Geri Ödemesiz 50 Bin TL Kredi Paketi

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de virüs etkisi altında kalan ekonomiye bağlı olarak vatandaşların bütçelerinde azalma meydana geldi. Vatandaşlara destek vermek için ise kamu bankaları düşük faizli kredi çeşitlerini sunmaya başlayarak, avantajlı vade süreleri ile uygun ödeme planı taksitlerini sundular.

Vakıfbank Kredi Kampanyası

İlk olarak Halkbank, Ziraat Bank, Vakıfbank normalleşme adımlarının desteklenmesi ve vatandaşların bütçelerinin rahatlatılması için kredi kampanyalarını sundular. Bu bakalar kredilerini 60 ay vade imkanı üzerinden 3 ay geri ödemesiz olarak sunacaklarını açıkladılar.

Müşterilerinin nakit ihtiyaçlarına çözüm bulmak amacıyla Vakıfbank, %0,86’dan başlayan faiz oranları ile 60 ay vadeli kredilerini sunuyor. Maksimum 50 bin TL limit üzerinden talep edilebilen ve ilk ödemeleri kredi onayından 3 ay sonra yapılan kredinin ödeme planı taksitleri ise eşit miktarlara bölünüyor. Bu kredinin sadece Vakıfbank mevduat hesabı, maaş hesabı ve banka kartı sahiplerine sunulacağını bildiren Vakıfbank başvuruların ise SMS ile kabul edileceğini açıkladı.

Vakıfbank’ın sadece kendi müşterilerine sunduğu 3 ay ertelemeli ve 50 bin TL limitli krediden yararlanmak isteyenler, aralarında bir boşluk bırakarak KREDİ, TC kimlik numarası bilgisini mesaj metnine yazarak, ardından bir boşluk verip, gelir bilgisi yazılıp ‘’5724’’ numarasına mesaj atacaklar. Başvurusunun bu şekilde yapılacağı kredi için bilgi SMS’i ise aynı gün bankaya mesaj yollanan telefon numarasına gönderiliyor. Bilgilendirme mesajı ile onay alan Vakıfbank müşterilerinin Vakıfbank’ta yer alan banka hesaplarına kredi tutarı direk olarak aktarılıyor.

Halkbank Kredi Kampanyası

İkinci bir kampanyalı kredi açıklaması ise Halkbank tarafından geldi. Halkbank hane halkı geliri 5.000 TL altında kalan kendi müşterileri için oldukça avantajı bir kredi seçeneği sunacağını belirtti. Bu kapsamda Ocak ayı itibari ile detayları hakkında duyuru yapılan kredi, 36 ay vade imkanı üzerinden tam 6 ay geri ödemesiz şekilde sunuluyor.

%0,49 faiz oranı üzerinden tam 6 ay geri ödemesiz 10 bin TL kredi kullanılabilecek. Bu krediye başvuru yapmak isteyen Halkbank müşterilerinin maaş bordrosu, nüfus cüzdanı, isme gelen bir su, elektrik veya doğalgaz faturası ile kendilerine en yakın Haklbank şubesine gitmeleri gerektiği belirtildi.

Şubelerin kredi departmanı müşteri temsilcisine evrakların teslimi ardından, temsilci tarafından iletilecek ‘’6 ay geri ödemesiz ihtiyaç kredisi başvuru formu’’ kimlik ve iletişim bilgileri ile doldurularak, teslim edilecek. Bu kapsamda aynı gün kredi onayı gerçekleşen müşterilerin maaş hesaplarına kredi limit transfer ediliyor.

Ziraat Bankası Kredi Kampanyası

Ziraat Bankası ‘’Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi’’ adında avantajlı kredisini kendi müşterilerine sunuyor. Ziraat Bankası maaş hesabına, mevduat hesabına ve banka kartına sahip olan müşteri kesimi, 10 bin TL ihtiyaç kredisinden 36 ay vade imkanı ve 3 ay sonra ödeme şansı ile sahip oluyor. Krediye ilişkin başvuruların ise şubelerden kabul edileceği açıklandı. Bu krediden yararlanmak isteyen Ziraat Bankası müşterileri, kendilerine en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek, kredi departmanı müşteri temsilcileri ile görüşecekler. Temsilcilere verilmesi gereken evrakların ise maaş bordrosu, nüfus cüzdanı, isme gelen fatura olduğu açıklandı. Bu evrak teslimi ardından kredi başvuru formu doldurup, imzalanarak işlemler tamamlanıyor. Onay alan müşterilerin banka hesaplarına kredi tutarı aktarılıyor.

Şartlar

Bu avantajlı kredi seçeneklerinden ve ertelemeli ödeme imkanlarından yararlanmak için ise gelire sahip olma, TC vatandaşı olma, 18 yaşını doldurmuş olma şartlarının arandığı belirtildi. Diğer yandan kişinin kredi onayı için yasal ve banka takibine düşmüş ekstra bir kredi ve kredi kartı borcunun olmaması gerekiyor. Her bankanın kendi müşterisine sunduğu bu kampanya seçeneklerine başvurular ise 24 Ocak’tan 31 Ocak tarihine kadar devam edecek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.