Banka Kredileri

Banka Kredisi Sorgulama

Otomatik Katılımlı BES Başangıç Tarihi

Banka kredisi vatandaşların maddi ihtiyaçları karşılaması için, uzun süredir faaliyette olan bir sistemdir. Her yıl daha fazla vatandaş banka kredisi için başvuruda bulunuyor. Çeşitli kredi ve faiz oranlarında olan bu krediler, vatandaşların ihtiyaçlarına göre de değişiyor. Her gün daha fazla insanın banka kredisinden yararlanması, kredi borcunu sorgulama konusunda daha hızlı ve kolay yöntemlerin uygulamaya konmasına neden olmaktadır. Bu sistemlerden en yeni olanı E-Devlet’in uygulamaya koyduğu İnternet Bankacılığı hizmetidir. Banka Kredisi Sorgulama işlemlerini internet üzerinden yapabilmekteyiz.

E-Devlet ve Banka Kredisi Sorgulama

E-Devlet sistemi uygulamaya konulduğu günden bugüne vatandaşlara büyük kolaylıklar sağlamaktadır. İnternet üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde sunduğu hizmetler sayesinde her gün daha fazla vatandaş bu sistemi aktif olarak kullanmaktadır. E-Devlet sistemi, faaliyete başladığı günden beri kendini yenilemektedir. Bu sayede her geçen gün daha fazla hizmeti hızlı ve kolay bir şekilde vatandaşın kullanımına açmaktadır. Bu sistemden yararlanan kişiler işlerini devlet dairelerinde uzun sıralar beklemeden kolayca yapmaktadır. Bu bakımdan vatandaşların sistemden oldukça memnun kalmalarını sağlamaktadır. Banka kredisi sorgulama işlemleri de bunlardandır.

E-Devlet sistemi içerisinde kayıtlı kişiler için birçok hizmet sunulmaktadır. Bu hizmetlerden birisi de bankacılık işlemlerinin bir kısmının E-Devlet aracılığı ile yapılabilmesidir. Vatandaşlar her yıl çeşitli nedenlerle kredi çekmektedir. Banka kredisinin vatandaşlar tarafından sıklıkla başvurulan bir kaynak olması, kredi ile ilgili işlemlerinde daha hızlı ve kolay sağlanması yönünde talepleri arttırmıştır. Bu bakımdan E-Devlet banka kredisi borcu sorgulamayı sistem içerisinde bir hizmet haline getirmiştir. Banka kredisi sorgulama işlemleri de bu sistem üzerinden yapılmaktadır.

E-Devlet Banka Sorgulaması Nasıl Yapılır?

E- Devlet sistemi içerisinden banka kredisi sorgulamak artık çok kolay bir hale gelmiştir. E-Devlet şifresi olan herkesin, bankalardan çektiği kredi borcunu sistemden görmesi mümkündür. Önceleri yalnızca internet bankacılığı ile veya kredi çekilen bankayla birebir  görüşerek yapılan işlemler, artık E-Devlet sistemi üzerinden daha hızlı ve zahmetsiz şekilde yapılmaktadır. Banka kredisi sorgulamak isteyen vatandaşların takip etmeleri gereken işlemler oldukça basittir. E-Devlet sistemine giriş yapabilmek için PTT’den alınacak bir şifreye ihtiyaç vardır. Bu şifre ve TC kimlik numarası ile sisteme giriş yapmak mümkündür. Fakat E-Devletin yeni uygulamaya koyduğu sistem ile, banka kredisi sorgulaması yapmak isteyenler artık PTT ‘den alınacak şifreye gerek kalmadan giriş yapılabilmektedir. Banka kredisi sorgulama için, bağlı olunan bankanın internet şubesine giriş yapar gibi İnternet Bankacılığı Kimlik Doğrulama yöntemi kullanılabilir. Uygulamanın yeni olması nedeniyle, bu sistem üzerinden belli bankaların müşterileri yararlanabilmektedir. E-Devlet üzerinden banka kredisi sorgulama işlemlerinin yapılabileceği bankalar şu şekildedir:

  • Akbank
  • Finansbank
  • Garanti
  • İş Bankası
  • Enpara
  • Denizbank
  • Albaraka
  • Türkiye Ekonomi Bankası
  • Yapı Kredi
  • ING Bank

Bu bankalarda hesabı bulunan kişiler, müşteri numaraları aracılığı ile E-Devlet sisteminin giriş sayfasından, internet bankacılığına giriş yapar gibi, sisteme giriş yapabilirler. Böylelikle kimlik ya da şifre bilgisine ihtiyaç olmadan sisteme girip işlemlerini hızla ve kolayca yapabilirsiniz. Yazımızın sonunda verdiğimiz linki tıklayarak E-Devlet’in sunduğu internet bankacılığı hizmetinden kolayca yararlanabilirsiniz.

Banka kredisi sorgulamanın başka yolları da bulunmaktadır. Bu yollardan biri, kredi çekilen bankanın internet bankacılığı şubesinden, kimlik, kredi kartı bilgileri veya internet bankacılığından alınmış şifre aracılığı ile yapılmaktadır. İnternet bankacılığı ile kredi borcu sorgulama bölümlerinden kredi bilgilerinize, ödeme günlerine ve faiz oranlarına bakabilirsiniz. Diğer yöntem ise bankaya birebir müracaat etmek veya bankayı telefonla aramaktır. Bu sayede kredi çektiğiniz bankadan daha ayrıntılı bilgiler almanız da mümkün olmaktadır. Fakat bu yöntemler uzun sıralarda beklemenize veya telefonda uzun süre bağlanmayı beklemenize neden olabilir. Bu bakımdan oldukça yeni olan E-Devlet İnternet Bankacılığı sistemini ya da kredi çektiğinin bankanın internet şubesi aracılığı ile banka kredisi sorgulama işlemlerinizi halletmenizi tavsiye etmekteyiz.

E-Devlet üzerinden İnternet Bankacılığı için TIKLAYINIZ!

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir