Emeklilik

Albaraka Türk Bireysel Emeklilik

Türkiye’nin en çok tercih edilen bankalarından biri olan Albarak Türk yatırım projeleri ile insanların yaşam standartlarını en yükseklere çıkarmayı hedefliyor. Yapılan yeni düzende emekli olma yolunda ilerleyen tüm vatandaşların daha rahat bir hayat sürdürmeleri için çalışmalar başlatılmıştır. Emeklilikleri boyunca dar gelirle değil daha iyi maaşlar alarak emeklilik hayatında sıkıntılar çekmeleri önlenir. Bunun için de gerekli olan bazı işlemler vardır. İnsanlar yaşadıkları tüm hayatları boyunca bir sağlık sigortası kurumuna düzenli olarak prim ücretleri ödemektedir. Ödenilen bu prim ücretleri hem sağlık sigortasını karşılarken hem de diğer yandan insanların emekli olmasını sağlar. Emeklilik adına oluşturulan ülkemizde hizmet veren çeşitli kurumlar vardır. Bunların her biri Sosyal Güvenlik Kurumu adı verilen bir yapıya bağlıdır. Bu kurumlara ödenen prim ücretleri sonucunda çalışmayacak duruma geldiklerinde emeklilik hakkı kazanırlar. İşte bu şekilde emeklilik hizmetlerinden yararlanabilirler. Son zamanlarda yatırımların artması ile beraber bireysel emeklilik işlemleri de fazlasıyla konuşulmaya başlanmıştır. Bireysel emeklilik ile daha fazla emekli maaşı alarak daha rahat bir emeklilik hayatı sürdürmek sizlerin elindedir. Yazımızın devamında Albaraka Türk bireysel emeklilik işlemleri hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Bireysel Emeklilik Nedir?

Bireyler her zaman için yarını düşünmek zorundadırlar. Gelecek için yapılan tüm yatırımlar daha iyi yaşam koşullarında yaşlanmak adına yapılır. Bunun üzerine bireyler de emeklilik yaşamlarının maddi açıdan daha iyi olmasını sağlamak için emekli olmadan çeşitli yatırımlar yaparlar. Bu yatırımlara bireysel emeklilik işlemleri adı verilir. Bankaların sunduğu fırsatlar ile her ay düzenli şekilde yapılan yatırımlar sigorta kurumlarındaki bulunan hesaplarına aktarılır. Böylece emekli olduklarında emekli maaşlarının yanında yatırdıkları paraları da alırlar. Maddi açıdan daha rahat şekilde yaşlılıklarını sürdürürler. Albaraka Türk bankası da en hesaplı bireysel emeklilik fırsatları ile tüm müşterileri banka şubelerine beklemektedir.

Bireysel Emeklilik Sisteminin Amacı Nedir?

2001 yılında başlayan bir ihtiyaçtan sonra emekliler artık maaşları ile günümüz Türkiye’sin de geçimlerini zor sağlamaya başladılar. Bunun üzerine devlet de emekli vatandaşların maaşlarının artmasını sağlayacak olan çeşitli çalışmalar başlatmıştır. Devlet yönetiminde olan sigorta kurumlarına ödenen primlerin yanında bankalara ödenen yatırımlar sonucunda bireysel emeklilik işlemlerinden isteyen herkes yararlanabilmektedir. 2001 yılında çıkan bir karar ile resmi gazetede yayımlanan bu durum halen daha devam etmektedir. Albaraka Türk bireysel emeklilik işlemleri ile bu sayede emeklilik bütçesinin genişlemesini sağlayabilirsiniz.

Albaraka Türk Bireysel Emeklilik Fırsatları

Gelmiş geçmiş Türkiye’nin en güvenilir bankalarından biri olan Albaraka Türk bankası 30 yıldır vatandaşlara hizmetler vermektedir. İşçinin, öğretmenin, memurunun, doktorun büyük bir güven sonucunda yıllardır yatırım yapmak için tercih ettiği bankalardan bir tanesidir. Bireysel emeklilik kapsamında yine en özel hizmetleri ve fırsatları vatandaşlara sunar. Devlet katkısı olan %25 oranı her ay düzenli şekilde Albaraka Türk bireysel emeklilik yatırımcılarına eklenir. Sizler de paranızın en güvenli ve en hesaplı şekilde korunmasını isterseniz Albaraka Türk bireysel emeklilik fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Yatırdığınız her 100 lira ücrete eklenecek olan 25 lira sayesinde daha kazançlı yatırımlar yaparak, emeklilik hayatınızı daha iyi şekilde geçirme fırsatını yakalayabilirsiniz. Eğer sisteme en az 10 yılda katılım sağlayıp bunun üzerine düzenli bireysel emeklilik yatırımlarını yaparsanız 56 yaşında emekli olabilme şansını da yakalayabilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinde bulunan tüm haklarınız devam ederken diğer yandan ekstra bireysel emeklilik işlemleri fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Bunun için prim ücretlerinin ödenmesinde hiçbir aksama meydana gelmez. Sadece kendi isteğinize bağlı olarak bankalara açılan bir mevduat hesabı üzerinden bu yatırımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıda bulunan linke tıklayarak da Albaraka Türk bireysel emeklilik hakkındaki tüm bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz.

Albaraka Türk Bireysel Emeklilik İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir