Bağkur

Tarım ve Orman Bakanı Duyurdu 651 Milyon TL Destek Ödemeleri Yarın Başlıyor!

Tarım ve Orman Bakanı Duyurdu 651 Milyon TL Destek Ödemeleri Yarın Başlıyor! Gelen son dakika haberine göre 651 milyon TL’lik destek ödemeleri yarın saat : 18.00 itibarı ile hesaplara gönderilecek. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından gerçekleştirilen açıklamaya göre yaklaşık olarak 651 milyon TL tutarındaki destek ödemeleri yarın aksam saat 18:00 itibarı ile hesaplara yatırılmaya başlanacaktır. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli yazılı olarak gerçekleştirdiği açıklamasında, çiftçiler içit tarımsal destek ödemelerine yönelik olarak açıklamalarda bulunmuştur.  Bakan Pakdemirli tarafından gerçekleştirilen açıklamaya göre çiftçiler için hangi ürüne yönelik ne kadar ödeme yapılacak aşağıda belirtilmiş bulunulmaktadır.

Tarım ve Orman Bakanı Tarafından Duyurulan Destek Ödemeleri Ne Kadar Olacak?

Tarım ve Orman Bakanı Tarafından Duyurulan Destek Ödemeleri Ne Kadar Olacak? Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre çiftçiler için gerçekleştirilecek olan destek ödemeleri aşağıda belirtildiği gibi gerçekleştirilecektir.

  • Yağlı Tohumlu Bitkiler fark ödeme desteği, 45 bin 523 adet üretici için 484 milyon TL tutarında destek ödemesi gerçekleştirilecektir.
  • Hububat Baklagil fark ödemesi desteği kapsamında, 35 bin 330 adet üretici için, 112,5 milyon TL destek ödemesi yapılacak.
  • Dane Mısır fark ödemesi desteği kapsamında, 11 bin 347 adet üretici için, 41 milyon destek ödemesi yapılacak.
  • Mazot Gübre alan bazlı gelir desteği kapsamında, zeytinyağı fark ödemesi desteği ve fındık alan bazlı gelir desteği kapsamında da 2 bin 838 adet üretici için 13,5 milyon TL nakdi destek ödemesi yapılacaktır.

Yukarıda belirtilen ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından yazılı açıklaması gerçekleştirilen tarım destek ödemeleri yarın yani 10 Temmuz 2020 Cuma saat: 18.00’den sonra hesaplara gönderilecektir.  Bakan Pakdemirli ayrıca tüm üreticilerimize hayırlı ve bereketli olsun açıklamasında bulunmuştur.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu