• SGK Teşvikleri


  Ülkemizde Sosyal Güvenlik Kurumu çatısı altında yer almakta olan vatandaşlara çeşitli olanaklardan yararlanabilmesi amacı ile bir takım SGK teşvikleri verilmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından verilmekte olan SGK teşvikleri farklı alanlarda vatandaşlara farklı biçimlerde ve amaçlar doğrultusunda verilmektedir.


   SGK Teşvikleri Nelerdir?

  Günümüzde halen Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından verilmekte olan SSK teşvikleri arasında pek çok seçenek yer almaktadır. Bu seçenekler arasında iş verenler için malullük, yaşlılık ve ölüm sigortaları prim oranının işveren hissesinden yapılan beş puanlık indirim uygulaması yer almaktadır.

  Ayrıca özürlü sigortalıların istihdamına ilişkin teşvik, 18-29 yaş aralığında olan erkek ve 18 yaşından büyük kadın sigortalılardan yeni işe alınanlara ilişkini hissesi prim teşviki verilmektedir. Bunların dışında işveren hissesi sigorta primi teşviki ve sigorta primi teşviki yer almaktadır.

   
  tıkla sorunu sor

  SGK Teşvikleri İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Barış dedi ki:

   Sgk teşvikleri nedir acaba bilgi alabilirmiyim

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Torba yasa ile işverenlere 100 tl asgari ücret desteği belli şartları sağlaması karşılığında prim ve gelir vergisi desteği sağlanmaktadır. Yakın zamanda ayrıntılı bir makalemiz çıkacaktır.

  Sorunuzu Yazın