ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Recep Tayip Erdoğan Açıkladı, 4 Gün Sokağa Çıkma Yasağı Olacak!

Recep Tayip Erdoğan Açıkladı, 4 Gün Sokağa Çıkma Yasağı Olacak!
20.04.2020

Recep Tayip Erdoğan Açıkladı, 4 Gün Sokağa Çıkma Yasağı Olacak! Yapılan Kabine toplantısının ardından, son Dakika açıklaması geldi buna göre korona virüsü kapsamında 22 Nisan 2020 saat: 00.01’den başlayarak, 26 Nisan 2020 saat: 00.01’e kadar sokağa çıkma yasağı geldiği bildirilmiş bulunmaktadır. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan toplantı sonrası canlı yayından bağlanarak alınan son kararların açıklamasını yapmış bulunmaktadır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın gerçekleştirilen toplantı sonrasında gerçekleştirdiği ulusa sesleniş konuşmasının gündeminin en başında bu hafta sonu yine uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı vardı. Cumhurbaşkanı konuşmasında sokağa çıkma yasağının bir süre daha devam edeceğini belirterek, bu hafta sonu için durumun biraz farklı olduğunu belirterek bu hafta uygulanacak olan yasağın biraz farklı olacağını da belirtti. Buna göre bu hafta 23 Nisan dolayısı ile sokağa çıkma yasağı 22 Nisan 2020 saat:00.00’dan başlayarak 26 Nisan 2020 Pazar gecesi saat:00.00’a kadar süreceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Toplantı Sonrası Bildirimleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Toplantı Sonrası Bildirimleri, Gerçekleştirilen kabine toplantısının ana gündemi korona virüsü ve sokağa çıkma yasağı olmaktadır. Korona virüsü ile mücadele kapsamında yapılması gerekenler ve uyulması gerekenler. Korona virüsü kapsamında insanlar arasında fiziki mesafeyi sağlamak için okulların tatil edilmesi, şehirler arası yolculuğun ve sokağa çıkma yasağının genel amacı bu olmaktadır. Ülke olarak da hasta yatağı, yoğun bakım yatağı ve solunum cihazı gibi alanlarda oldukça iyi durumda olduğumuzu belirtmiş bulunmaktadır. gıda ve temizlik gibi ürünlerde üretim devam etmektedir. Bu ürünlerde üretimin aksamadan devam etmesi en büyük rahatlığımız olmaktadır. Ülke olarak genel anlamda tüm şehirlerde herhangi bir ürün eksiğimiz bulunmamaktadır. Polisimiz, bekçimiz ve jandarmamız kamu düzenini sağlamak için Vefa Sosyal Destek gruplarına desteklerini oldukça fedakar bir biçimde görevlerini yürütmektedirler.

Başkan Erdoğan, bu güne kadar 3 milyon vatandaşımıza desteğin verildiğini belirtmektedir. Kolonya ve maske dağıtımının yapıldığını, salgın başlangıcından itibaren ülke olarak herhangi bir kamu düzeni bozacak bir durum yaşanmadığını da sözlerine ekledi. Korona virüsü kapsamında şuanda devam eden 239 mahalle ve köy gibi yerleşim alanlarında karantina uygulandığını belirtmektedir. Ücretsiz maske dağıtımları PTT ve Eczaneler aracılığı ile devam ediyor. Yoğun bakım için solunum cihazı üretimi konusundaki çalışmalarımız başarıya ulaşmış durumda. İş başı yaptığımız günden sonra 14 gün içerisinde sonuca ulaştıklarını belirtti. Mayıs ayı sonuna kadar 5 bin yerli solunum cihazı üretmiş olacağız dedi. Fırıncı, sucu, gazete bayileri ve medya mensupları başta olmak üzere tüm çalışanlara ve kamu görevlerine teşekkürlerini iletmiş bulunmaktadır. Alınan önlemlerin de en titiz bir şekilde uygulayarak salgını Ramazan Bayramı’na imkan verecek şekilde seviyelere indirmek olmaktadır.

Herhangi bir geliri bulunmayan vatandaşlarımıza, 2 milyon 100 bin haneye 1.000TL nakdi destek göndermiş bulunmaktayız. İkinci etap olarak da toplam 2 milyon 300 bin haneye 1.000TL destek daha göndermiş bulunmaktayız. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımız ile Ramazan ayına özel 500 milyonu geçen kaynak sağlamış bulunmaktayız. 81 ilimizde 2 milyon 234 bin öğrencimiz, kızlara 75TL, erkelere de 50TL olmak üzere şartlı yardımlar yapılmaya devam etmektedir. Öksüz ve yetim olan 41 bin öğrencimize de aylık 150TL şeklinde destek ödemesi yapmakta olduklarını belirtmiş bulunmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.