ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Kabine Toplantısı Sonrasında 18 Yaş ve 65 Yaşa Kısıtlamalar Kalktı!

Kabine Toplantısı Sonrasında 18 Yaş ve 65 Yaşa Kısıtlamalar Kalktı!
09.06.2020

Kabine Toplantısı Sonrasında 18 Yaş ve 65 Yaşa Kısıtlamalar Kalktı! Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısının ardından gelen açıklamalar şu şekilde olmaktadır. Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından gerçekleştirilen açıklamalar doğrultusunda 65 yaş ve üstü vatandaşların haftanın her günü saat:10.00 – 20.00 arasında dışarı çıkabileceklerini belirtmiş bulunmaktadır. Kabine toplantısının ardından gerçekleştirdiği açıklamasında önemli bir diğer konu ise 18 yaş ve altı bireylerin de ebeveynleri ile birlikte olmak kaydı ile kısıtlamalar tamamıyla kaldırılmış bulunuyor.

Gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından yapılan açıklamadan satır başları yukarıdaki gibi olmaktadır. Cumhurbaşkanı açıklamasına uzun bir aradan sonra yüz yüze gerçekleştirdiğimiz ilk toplantı olduğunu belirterek başlamış bulunuyor. Türkiye için aynı kararlılıkla yolunda yürümeye devam ettiğini belirtti. Korona virüsü için kökü kazınana kadar maske, mesafe ve temizlik ilkelerine kararlılıkla devam ediyoruz. Gerçekleştirilen toplantı sonrasında alınan kararlar şu şekilde diye sözlerine devam etmiş bulunuyor.

Kabine Toplantısı Sonrasında Alınan Kararlar!

Kabine Toplantısı Sonrasında Alınan Kararlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan kabine toplantısının ardından alınan kararlar ile ilgili olarak şunları belirtmiş bulunuyor. Toplantı sonrasında alınan kararlar aşağıdaki gibidir.

  • Lokanta, Kafe gibi işletmelerin kapanış saati:22.00’den saat: 24.00’e alınmıştır.
  • Gösteri gibi işletmeler 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren faaliyete başlayacaktır.
  • 65 yaş ve üstü vatandaşlar her gün sabah 10 ile akşam 20.00 arasında dışarı çıkabileceklerdir.
  • 18 yaş aştı bireyler için ebeveynlerinin yanında olması koşulu ile tamamen kaldırılmış bulunuyor.
  • Nikah salonları 15 Hazirandan itibaren, Düğün salonları da 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren faaliyete başlayacaklardır.
  • Sinema, Tiyatro gösteri merkezleri 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren faaliyete başlayacaktır.
  • Hekimlerimizin Covid-19 tedavisinde kullandığı Favipiravir isimli ilacı TÜBİTAK’taki bilim insanlarımız kendi sentezimizle üretmeyi başardı.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.