ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

İstanbul İBB Trafik Durumu

İstanbul İBB Trafik Durumu
21.04.2016

Dünya’da ve Türkiye’de giderek artan bir nüfus gözlenmektedir. Bu durum ile birlikte pek çok yenilik ve değişiklikler için hem devlet hem de kuruluşlar adım atmaya başlamıştır. Her alanda yaşanan bu değişiklik ve yeniliklerden bir tanesi de ulaşım adına yapılanlardır. Yeni yollar, kalitesi yüksek araçlar, ulaşımın daha güvenli gerçekleştirilebilmesi için kullanılan sistemler gibi daha pek çok olanak ile kişilere seyahat imkanı sağlanmaktadır. Seyahat sırasında kullanılan araç, ulaşımın sağlanacağı güzergah, yol durumu ve trafikte bulunan diğer araçlar gibi çoğu durum göz önünde bulundurulmaktadır. Bu faktörler özellikle büyükşehirlerde daha da önemli hale gelmektedir. Olası bir durumda saatlerce trafikte kalma gibi bir durum ile karşılaşılabilir. Bu şekilde bir sorun ile karşılaşmamak için herkesin kurallara uyması, çevresel faktörlerin yoğunluğa göre ayarlanması, yoğunluğun az olduğu yolların tercih edilmesi gibi konulara dikkat edilmesi gerekir. Özellikle bu durumlar nüfusun fazla olduğu, bulunduğu ülkedeki imkanların fazla olduğu, İstanbul gibi kıtaları birbirine bağlayan bir şehir olması halinde daha da önem taşımaktadır.

İstanbul ülkemizin en kalabalık şehri, sağladığı imkanlar dolayısı ile de en yoğun olan şehridir. Bu sebeple trafikte zaman zaman sıkıntılar meydana gelmektedir. İstanbul İBB trafik durumu yardımı ile ulaşım sağlayacağınız yol güzergahınız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu sayede yol yoğunluğu ile ilgili görsel olarak pek çok bilgiye erişebilirsiniz. Şehrin tamamında bir yoğunluk olamayacağı için ulaşımınızı yoğunluğun az olduğu yollardan gerçekleştirme imkanına sahip olursunuz. Bu şekilde fazla eziyet çekmeden trafik sorunu yaşamadan ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Yazımızın devamında İstanbul İBB trafik durumu ile internet üzerinden nasıl bilgi alacağınızı anlatacağız.

İstanbul İBB Trafik Durumu Kontrolü Nasıl Yapılır?

İstanbul İBB trafik durumu ile internet üzerinden yolların yoğunluğunu kontrol etmenizi sağlayan bir sistemdir. Bir yerden bir yere ulaşımda İstanbul trafiğinde eziyet çekmemeniz adına yolların durumu hakkında bilgiye ulaşabileceğiniz çok önemli bir sistemdir. İstanbul İBB trafik durumunu kontrol etmenizi sağlayacak olan siteyi açmak için ilk olarak yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklamanız yeterli olacaktır. Bu şekilde trafik durumu hakkında detaylı bilgileri bulabileceğiniz resmi siteye erişmiş olacaksınız. Gelen sayfada aşağıda resimde gösterildiği gibi ok işareti ile gösterilen “Trafik Yoğunluk Haritası” yazan kısma tıklamanız gerekmektedir.

ibb yol durumu1

Açılacak olan sayfada İstanbul haritası gelecektir. Harita üzerinde yoğunluğu az olandan çok olan yollara kadar trafik durumu hakkında pek çok bilgiye erişmeniz mümkündür.

ibb yol durumu2

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.