Genel

Ferdi Kaza Sigortası

Ferdi Kaza Sigortası

Ferdi kaza sigortası, sigorta poliçeniz varken ansızın gelişen herhangi bir kazadan sonra sizi koruyan ve güvence altına alan çok amaçlı bir sigorta çeşididir. Kazalar maddi ve manevi zararlar oluşturmaktadır. Ferdi kaza sigortası ise işin burasında devreye girmektedir. Oluşacak bir kaza sonrası hastanedeki veya başka kurumdaki tedavi masraflarının genellikle tamamını karşılar.

Eğer oluşacak bir kazada ferdi kaza sigortası sahibi olan müşterinin kaza sonucunda sakat kalması veya vefat etmesi ile sonuçlanması durumunda olayın lehtarına güvence sağlamaktadır. Bu sigortanın en önemli özelliği beklenmedik, aniden oluşan kazalardan dolayı oluşan zararların ölüm, gündelik hayatta iş göremeyecek durumda olması, devamlı sakatlık gibi durumlarında ve hastane veya kurumun masraflarını teminat altına alarak ferdi kaza sigortası sahibinin kendini güvence altına almasına dayanarak bu masraflarını teminat altına almaktadır.

Hangi Yaş Gruplarını Kapsamaktadır

16-65 yaş grubundaki herkes ferdi kaza sigortasına başvurarak bu haktan faydalanıp kendini bir nevi güvence altına alabilir.

Poliçe Ne Kadar Süre Sigortalıyı Garanti Altına Almakta?

Ferdi kaza sigortalarının süreleri 1 yıldır. 1 yıl sonra süresi bitmekte olup güvenceniz kalmamaktadır. 1 yıl sonra tekrar yenileyerek kendinizi ferdi kaza sigortası ile güvence altına tekrar alabilirsiniz.

Ferdi Kaza Sigortasını Farkında Olmadan Yaptırmış Olabilirsiniz

Ferdi kaza sigortasını farkında olmadan yaptırmış olabilirsiniz. Günümüzde çoğu sigorta ürünü içerisinde belli limitler ile sunulur. Örnek vermek gerekirse konut ve kasko sigortalarında ferdi kaza teminatı adı altında ek teminat olarak yer almaktadır. Bir kaza ile karşılaşılması durumunda mevcut konut veya kasko poliçenizdeki özel şartlarını da muhakkak kontrol edin. Konut veya kasko poliçelerinde genellikle ferdi kaza sigortası teminatıyla farkında olmadan kendinizi sigortalatmış olabilirsiniz. Boşuna tekrardan ferdi kaza sigortasına başvurmanıza gerek kalmayacaktır.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu