emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Hükümetten Memura ve Memur Emeklisine Yeni Zam Teklifi

Hükümetten Memura ve Memur Emeklisine Yeni Zam Teklifi

Hükümetten Memura ve Memur Emeklisine Yeni Zam Teklifi, bilinenin üzerine Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un memur ve memur emeklileri için sunulan ilk teklifleri kabul edilmemişti. Bunun üzerine MEMUR-SEN Genel Başkanı Ali Yalçın, yaptığı açıklamada “Yeni bir teklif ve yeni bir eşik bekliyoruz. Açıklamasında bulunarak yeni teklif beklediklerini açıkça dile getirmişti.

Ülkemizde bulunan yaklaşık 3 milyon 200 bin memur ile 2 milyona yakın memur emeklisinin 2020 ve 2021 yıllarındaki mali ve sosyal haklarını belirleyecek 5. Dönem Toplu Sözleşmesinin görüşmeleri devam ederken, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile Kamu Görevlileri Sendikaları Heyeti Başkanı Ali Yalçın arasında Bakanlıkta sürpriz bir görüşme gerçekleşti.

Yapılan görüşmede Hükümet, son dakika gelişmesi olarak yeni tekliflerini bu şekilde sunmuş oldu.  5. Dönem Toplu Sözleşmesi kapsamında memur ve memur emeklisine 2020’de yüzde 4+4, 2021’de yüzde 3+3 zamdan oluşan yeni teklifte bulundu.

Yapılan İlk Teklif,

2020’nin ilk altı ayında yüzde 3,5, ikinci altı ayında yüzde 3,

2021’nin ilk altı ayında yüzde 3, ikinci altı ayında yüzde 2,5,

zamdan oluşan bu teklif, memur konfederasyonlarınca kabul edilmemişti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.