Genel

Bakan Bekir Pakdemirli Duyurdu! 71 Projeye 71 Milyon TL Hibe!

Bakan Bekir Pakdemirli Duyurdu! 71 Projeye 71 Milyon TL Hibe! Bakan Pakdemirli tarafından son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamaya göre 71 adet projeye, 71 milyon TL hibe desteğini duyurmuş bulunmaktadır. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli IPARD-II çerçevesinde 71 adet proje için 71 milyon TL tutarında hibe desteği sağlanacağını belirtti. Bakan Pakdemirli, yaptığı yazılı açıklamasında kırsaldaki yatırımları desteklemeye devam ettiklerini belirtmiş bulunmaktadır. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Avrupa Birliği Kırsal Kalkınma Programı olan IPARD-II çerçevesinde, tarım ve balıkçılık ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması sektöründe 71 adet proje için 71 milyon TL destek ödemesi sağlanacağını belirtmiş bulunmaktadır. Bakan Pakdemirli, yazılı olarak yaptığı açıklamasında, yerli üretim, yerinde işleme ve yerinde kalkınma anlayışı ile birlikte kırsal kesimdeki yatırımları desteklemeye devam ettiklerini belirtmiş bulunmaktadır.

Bakan Pakdemirli Hibe Desteği Açıklamaları

Bakan Pakdemirli Hibe Desteği Açıklamaları, şu yönde olmaktadır. Kırsalı kalkındırmak, kente göçü önlemek, kadın ve genç girişimcileri desteklemek ve istihdama katkı sağlamak amacıyla IPARD-II kapsamında destek ödemeleri gerçekleştirilecektir. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu aracılığı ile çeşitli sektördeki yatırımlara yüzde % 40 ya da % 70 arasında hibe desteği verdiklerini belirten Pakdemirli konu ile ilgili şu açıklamaları yapmış bulunmaktadır.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun uyguladığı IPARD-II Programı çerçevesinde, 25 Kasım 2019 tarihinde yayımlanan 8. Başvuru Çağrı ilanı kapsamında uygun bulunan projelerinin 2. Grup sonuçları belirlenmiş bulunmaktadır. Bu kapsamda, tarım ve balıkçılık ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması sektöründe açıklanan 71 adet projeye 71 milyon TL hibe desteği sağlanacak. Belirtilen hibe ödemesi ile birlikte kırsalda 183 milyon TL tutarında yatırımın hayata geçirilmesi hedeflenmektedir. Bakan Pakdemirli, tarım ve balıkçılık ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması ile ilgili olarak, fiziki varlıklara yönelik yatırımlar tedbirlerinde açıklanan projelerin 43’nün süt işletme tesisi ve süt toplama merkezi, 3’nün kırmızı et işleme ve kesimhane, 4’ünün kanatlı eti işletme ve kesimhane, 1’nin su ürünleri işleme, 20’sinin meyve ve sebze işleme ve soğuk hava deposu yatırımlarını kapsadığını belirtti.

İlk Kez Ev Alacaklara 82 Bin TL Geri Ödemesiz Hibe!

KOSGEB Maaş Desteği Ne Kadar, Nasıl Alınır ?

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu