ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Araç Muayene Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Araç Muayene Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?
06.03.2016

Araç muayene işlemleri trafiğe çıkan araçlar için düzenli olarak gerçekleştirilmesi gereken bir işlemdir. Trafikte bulunan araçların ulaşımı sorunsuz gerçekleştirmek ve trafik akışını bozmamak adına araç muayenesi dikkat edilmesi gereken bir husustur. İşlemlerinizin çoğunda internet kolaylığı sayesinde dakikalar içerisinde işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Araç muayenesi için alınan randevudan sonra muayene hakkında her türlü bilgiye araç muayene sorgulama işlemi ile erişebilirsiniz. Online yapacağınız sorgulama işlemi sayesinde hem zamandan tasarruf etmiş olursunuz hem de araç muayenenizi kontrol altında tutabilirsiniz. Araç muayene bilgisi sorgulama işlemini tercihinize göre iki farklı sistem üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. İlk seçenekte muayene işlemlerinin yapılacağı Tüvtürk resmi sitesi üzerinden birkaç bilginin girilmesi ile yapılabilir. İkincisi ise E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifresinin girilmesi ile tamamlanabilir. İsteğinize bağlı şifreli ya da şifresiz olarak iki farklı seçenek imkanı ile araç muayene sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Yazımızın devamında her iki sistem üzerinden de sorgulama işleminin nasıl gerçekleştirileceği konusunda detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

Tüvtürk Sitesi Üzerinden Araç Muayene Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tüvtürk araç muayene istasyonlarının müşterileri için web sitesi üzerinden sağladığı araç muayene tarihi sorgulama uygulamasından yararlanabilmek için ilk olarak yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sayfada istenecek olan bilgilerin dikkatli girilmesi doğru araç muayene bilgilerine erişmenizi sağlayacaktır. İlk olarak plaka numaranız ve muayene numaranızı gösterilen alanlara girmeniz istenir. Bu bilgileri girdikten sonra “Sorgula” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Bu sayede araç muayenesi sorgulama işleminizi hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet Araç Muayene Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinde bulunan pek çok sorgulama işlemlerinden biri olan araç muayene sorgulama işlemi için gerekli bilgi sayede E-Devlet şifrenizdir. E-Devlet şifreniz yoksa işleminizi yapamazsınız. Temin etmek için en yakın PTT şubesine gidip başvurmanız gerekir. Başvurduktan sonra 2 TL işlem ücreti karşılığında şifrenizi alabilirsiniz. İşleminizi için öncelikle sizler için paylaştığımız bağlantı linkine tıklayınız. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

Bir sonraki sayfada sizden T.C kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenir. Bu bilgileri girdikten sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

İşleminizi bu bilgiler ile tamamlamış olursunuz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden Araç Muayene Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.