Genel

2020 Kurumlar Vergisi Beyannameleri Ötelendi!

Kurumlar Vergisi Beyannameleri Ötelendi! Korona virüsü nedeni ile yaşanılan zor günler nedeni ile mümkün olan her alanda devlet kolaylık sağlamaya çalışmaktadır. İşte bu durumlardan bir tanesi olan Kurumlar Vergisi Beyannamesi de öteleme sürecine alınmış bulunmaktadır. Gelen bilgiye göre de 30 Nisan 2020 tarihinde son olan kurumlar vergisi beyannamelerinin verilme süreci 1 Haziran 2020 tarihine ötelenmiş bulunmaktadır.


Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 30 Nisan tarihine kadar verilmesi gereken kurumlar vergisi beyannamelerinin verilme süreleri ötelenmiş bulunmaktadır. Buna göre Kurumlar Vergisi Beyannamelerinin verilme süreci 30 Nisan tarihinden, 1 Haziran 2020 tarihine kadar ertelenmiş bulunmaktadır. Başkanlık tarafından yapılan duyuru içeriği de şu şekilde olmaktadır. 30 Nisan 2020 tarihine kadar verilmesi gereken Kurumlar Vergisi beyannamelerinin verilme ve ödeme süreleri 1 Haziran 2020 tarihinde gün sonuna kadar uzatılmıştır. Şeklinde yer almış bulunmaktadır.

Koronavirüsü Nedeniyle Yapılan Diğer Ertelemeler Nelerdir?

Koronavirüsü Nedeniyle Yapılan Diğer Ertelemeler Nelerdir? Korona virüsü salgınının ülkemiz sınırları içerisinde de oldukça etkili bir şekilde yer almasının ardından pek çok vergi ödemesinin ve beyanname verilmesinin ertelenmesi söz konusu olarak gündeme gelmiş ve uygulamaya konulmuş bulunmaktadır. Korona virüsü nedeni ile ertelenen vergiler şöyle olmaktadır.

2020 Mart ayında verilmesi gereken 2019 yılına ait olan gelir vergisi beyannamesi 30 Nisan tarihine ertelenmiş bulunmaktadır. Şubat dönemine ait olan KDV beyannamelerinin verilme süreci de 24 Nisan 2020 tarihine kadar uzatılmış bulunmaktadır. Diğer yandan da Mart ayı sonuna kadar verilmesi gereken Ba – BS formlarının da verilme süresi de 30 Nisan 2020 sonuna kadar ertelenmiş bulunmaktadır. e-Defterlerin hazırlanması imzalanması ve e-Defter beratlarının yüklenme süresi de 30 Nisan 2020 tarihine kadar ertelenmiş bulunmaktadır.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu