Genel

Piknik Yapma Yerleri Açıldı mı? Piknik Yapmak Yasak mı?

Piknik Yapma Yasağı Kaldırıldı mı? Korona virüsü nedeni ile alınan tedbirler arasında sosyal mesafe korunması adına piknik yapmak da yasaklanan etkinlikler arasında yer almaktaydı. Fakat 1 Haziran 2020 tarihinden itibaren korna virüsü nedeni ile alınan kararların pek çoğu normalleşme çalışmaları kapsamında kaldırılmaya ve yavaş yavaş da olsa hayat normale dönmeye başlamış bulunmaktadır. havaların giderek ısınması ve hafta sonunun gelmesi ile birlikte piknik ve mangal yapmak isteyen vatandaşlar piknik yapma yasağının kaldırılıp kaldırılmadığını araştırmaya başlamış bulunuyorlar.

1 Haziran 2020 tarihinden itibaren normalleşme çalışmaları kapsamında, hafta sonlarında uygulanan sokağa çıkma yasaklarının kaldırılmasının ardından, vatandaşlar hafta sonlarında dışarı çıkmak ve sosyal hayata karışmak istemektedirler. Havaların ısınması ile de piknik alanları en çok tercih edilen alanlar arasında yer alıyor. Korona virüsü nedeni ile piknik alanları da yasaklanan yerlerden bir tanesi olmaktadır.

Piknik Yasağı Kaldırıldı mı ?

Piknik Yapma Yerleri Açıldı mı? Piknik Yapmak Yasak mı? Korona virüsü kapsamında yasaklanan pek çok alan gelen normalleşme çalışmalarının ardından açılmaya başlanmış bulunmaktadır. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge kapsamında 1 Haziran 2020 tarihinden itibaren park, bahçe, piknik alanları, mesire yerleri ve plajlar kullanılmaya başlanmış bulunuyor. Yayımlanan genelgede, yapılan değerlendirmeler sonrasında, 1 Haziran 2020 tarihinden itibaren geçerli olacak kararlar şu şekilde belirtilmektedir.

Korona virüsü nedeni ile kısıtlanan halka açık olan yerler park ve bahçe ile rekreasyon ve piknik alanları, mesire ve tören yerleri ile sahil bantlarında piknik, spor, yürüyüş, gezi, balık tutma, faaliyetlerine (yerleşim yeri içi park / bahçelerde mangal yapmak hariç olmak üzere) belirlenen kurallar ve mesafe şartlarına uyulmak kaidesi ile 1 Haziran 2020 tarihinde başlanacaktır. Diğer yandan merakla beklenen mangal yakma serbestliği henüz başlamış değildir. Bu nedenle vatandaşlar piknik alanları gibi yerlerde mangal yakılmayacak.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir