Genel

Peşinatsız Senetle Motor Nasıl Alınır? Neresi Veriyor?

Senetle motor satın almak isteyen kişilerin son dönemlerdeki artışının en büyük sebebi olarak bilinen ekonomik kriz, özellikle otomotiv sektöründe kendisini açıkça göstermeye başlamıştır. Bu yüzden peşinatsız senetle araç veya motor satın almak isteyen kişiler, vade farkı ödeyerek yeni motorlarına kavuşmaktadırlar.

Ancak senetle motor satın alırken dikkat edilmesi gereken birçok husus vardır. Bunlardan en önemlisi motor alınacak yerin güvenilir bir yer olması ve kişileri gerçekten mağdur etmeyecek ödeme planları oluşturmalarıdır. Senetle motor satın almak her ne kadar güvenilir ve sağlam olmayan bir yol olsa da banka üzerinden kredi çekemeyen ve acil ihtiyacını gidermek isteyen kişilerin en çok kullandığı yoldur. Bu yüzden belirli konularda dikkatli olunarak senetle motor satın alımları yapılabilir.

Peşinatsız Senetle Nasıl Motor Alınır?

Peşinatsız senetle motor satın almak için kişilerin öncelikle senetle motor satan yerleri ya da bayileri bulması gereken. Senetle motor satan yerlere gidilerek bizzat başvuru yapan kişiler, satıcı olan kişiyle bir sözleşme yapar. Yapılan bu sözleşme kişilerin almış oldukları motorların senetle her ay ne kadar ödeneceğini içeren ve satın alma işlemleri hakkında detayları içerir.

Ancak kişiler sadece sözleşme değil bunun yanı sıra satın alma işlemini gerçekleştirdikleri yerle de senet imzalamak zorundadırlar. Satıcı ve satın alan kişi arasında imzalanan sözleşmenin yanı sıra senetlerin de oldukça dikkatli incelenmesi gerekmektedir. Çünkü oldukça riskli olan senetle satın alma işlemleri sonrasında kişilere oldukça büyük sorunlar çıkarabilmektedir.

Senet ve sözleşme imzalanmasının ardından rehin işlemi yapılacaksa kişilerin notere gitmeleri gerekir. Oldukça fazla risk içeren senetle motor satın alma işlemlerinin son derece dikkatli yapılması ve güvenilir bir yer üzerinden halledilmesi satın alma işlemini yapacak olan kişilere tavsiye edilmektedir.

Peşinatsız Senetle Motor Satan Bayiler

Senetle motor satın almak isteyen kişiler, eğer bayi bazında alım işlemlerini yapacaklarsa aşağıda verilen markaları satan bayilerden senetle motor satın alabilirler.

Buna göre senetle motor satın alınabilecek olan bayiler şunlardır;

 • Bisan,
 • Kuba,
 • Honda,
 • Yamaha,
 • Mondial,
 • Modenass,
 • Crisess,
 • Hundai,
 • Suzuki,
 • BMW,
 • Kawazaki’dir.

Mutlu Evim’den Taksitli Motor Alma Fırsatı!

Senetle motor satın alma imkânı tanıyan ve bu konuda oldukça profesyonel olarak tüm ülke çapında çalışan Mutlu Evim firması, müşterilerine satın alma işlemleri konusunda da oldukça yardımcı olan firmalardan bir tanesidir. Senetle motor satarken birçok noktayı şart olarak koşan firma bu konuda diğer firmalara nazaran daha sistemli ve disiplinli olarak çalışmaktadır.

Mutlu Evim Senetle Motor Satın Alma Şartları

Mutlu Evi’mden senetle motor satın almak için sağlanması gereken şartlar şunlardır;

 • Senetle motor satın almak isteyen kişiler, SSK / SGK’lı ya da devlet çalışanı olmalıdır. Firma için Bağ-Kur gibi güvenceler maalesef geçersiz sayılmaktadır.
 • Senetle motor satın alacak olan kişinin taşınmaz mülkü olduğunda ise SSK’lı olması şartı aranmaz. Ancak tapulu bir taşınmazın teminat olarak gösterilebilmesi için kişilerden tapunun aslı ya da fotokopisi istenmektedir.
 • Emekli olan kişilerin senetle motor satın alabilmeleri için mutlak surette bir taşınmazın tapusunu göstermeye gerek vardır. Bunun haricinde emeklilere senetle satış yapılamamaktadır.
 • İcrası bulunan kişilere senetle motor satışı yapılmamaktadır. Bu yüzden kişilerin hem geçmişte hem de şu anda icrasının olmaması gerekir.
 • Senetle motor satın almak için başvuruda bulunan herkes, kendi hakkında istihbarat yapılmasına onay vermiş olacaktır.
 • Kişilerin satın alımları gerçekleştiğinde ürün teslim edildiğinde 1 adet peşinatın ödenmesi zorunludur. Bunun aksi olduğu durumlarda ürün teslimi yapılmaz.
 • Kişiler ödemelerini geciktirdikleri takdirde firma 5 günün ardından aylık %5 vade farkı koyacaktır. Üst üste iki taksitini ödemeyen kişilerin ise dosyaları avukata teslim edilecek ve icra davaları açılır.

Yukarıda verilen şartlar Mutlu Evi’mden senetle motor satın almak isteyen kişilerin sağlamaları gereken şartlardır. Bunun yanı sıra firma tüzel kişilere senetle motor satışı yapmamaktadır. Yukarıda verilen bilgilere dikkat edildiği ve şartlar sağlandığında kişiler senetle motor satın alımlarını gerçekleştirebilir ve firmanın kendilerine sunmuş olduğu uygun ödeme koşullarından faydalanabilirler.

Moto Finanstan Senetle Elden Motor Alma Şansı!

Moto Finanstan senetle motor satın almak isteyen birçok kişi, firmanın sunmuş olduğu pek çok model arasından istediği motorlara anında ve kolayca ulaşabiliyor. Motor konusunda ülkemizde tam anlamıyla bir öncü haline gelen bu alanda hatırı sayılır firmalardan birisi olan moto finans, müşterilerine sunmuş olduğu ödeme kolaylığıyla da motor konusunda ilk sıralarda tercih edilen firmalardan bir tanesidir.

Senetle Kefilsiz Acar Motordan Motor Satın Alma Fırsatı

Kefilsiz olarak motor satın alma imkânı sunan Acar Motor, öden bir miktar peşinat veren müşterilerine diledikleri kadar vade ile motor satın alma imkanı sunan önemli firmalardan bir tanesidir. Firmanın yetkili bayisi olduğu;

 • Hero,
 • Daelim,
 • Asya Motor,
 • Sky Taem,

Gibi marka motorları hem sıfır km olarak hem senetle satın alma olanağına sahip olan müşteriler, aynı zamanda firmanın ikinci el satış yapan galerilerinden de tüm marka motorları taksitle ve uygun geri ödeme koşulları ile alabilmektedirler. Firmanın resmi internet adresi olan http://www.acarmotors.net üzerinden kişiler, hem satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir hem de firmanın kendileri için sunmuş olduğu uygun geri ödemeli motorları görüntüleyebilirler.

Her türlü soru ve görüş belirtmek isteyen kişiler aynı zamanda firmanın direk iletişim numaraları olan 0216 495 45 20 ve 0538 545 44 44 telefon numaraları üzerinden ulaşabilir ve firma yetkilileri ile doğrudan bağlantıya geçebilirler. Senetle motor satın alma imkanını müşterilerine en kolay ve güvenilir yoldan sunan Acar Motor, uygun ödeme planlarıyla da müşterilerine ödeme süresince yardımcı olmaktadır.

Senetle Ev-Kur’dan Motorunuzu Anında Alın

Ev-Kur senetle motor satışı yapan ve ülkemizde pek çok mağaza zinciri ile hizmet veren oldukça yapılanmış kurumlardan bir tanesidir. Akıllara gelebilecek her şeyin satışını yapan firma, aynı zamanda müşterilerine kredi kartı olmadan taksit yapma imkanına sahiptir. Senetle taksitlendirdikleri motor satışlarında, aynı zamanda müşterilerine kolay ödeme olanağı sunan firma, kendisinden ilk defa alışveriş yapacak olan müşterilerinden kefil istemektedir.

Firmaya kefil göstererek taksitle motor satın alabilen kişiler, aynı zamanda geri ödemelerini 36 aya varan taksitlerle de yapabilmektedirler. Ancak Ev-Kur üzerinden senetle motor satın alacak olan kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli durum, senetle satın alınan motorların diğer motor fiyatlarına göre biraz daha yüksek olmasıdır.

Peşinatla Motor Satın Alırken Gereken Evraklar Nelerdir?

Senetle motor satın alacak olan kişilerin hazırlamaları gereken belgeler şunlardır;

 • İkametgâh,
 • Kimlik fotokopisi,
 • Gelir belgesi,
 • Karşı tarafa verilecek olan bir teminat,

Gibi evraklar, senetle motor satın alma evrakları olarak kişilerin mutlaka eksiksiz olarak hazırlamaları gereken evraklardır.

Senetle Motor Satın Alırken Neye Dikkat Edilir?

Senetle motor satın alırken dikkat edilecek hususlar son derece yıkıcı olan ve yüksek risk taşıyan durumlardır. Normal şartlar altında senetle motor satın alma işlemleri tavsiye edilmeyen ve risk grubu içene dahil edilen bir işlemdir. Özellikle kişilerin çok acil ihtiyaçları yoksa senet imzalamaktan uzak durmaları tavsiye edilir. Ancak yine de acil durumda olanlar için alternatif bir yol olan senetle motor satın alma işlemlerinde şu durumlara bilhassa dikkat etmek gerekmektedir;

 • Senetle motor satın alınacak olan yerin güvenilir ya da tanıdık birisi olmasında fayda vardır.
 • Senet imzalanırken yazılan miktarın arkasında ya da arasında boşluk olmamasına dikkat edilmesi gerekir. Bunun en önemli sebebi daha sonra senette yaşanacak olan oynamaların önüne geçmektir.
 • Senetin imzalandığı tarihe dikkat edilmesi gerekir.
 • İmzalanacak olan senetler toplu miktarı göre değil aylık olarak imzalanmalıdır. Bu şekilde ödedikleri borçların senetlerini alabilen kişiler sonrasında karşılaşabilecekleri olumsuzluklardan da uzak kalmış olurlar.
 • Hazırlanacak olan ödeme planları satın alacak olan kişinin bütçesi göz önünde bulundurularak hazırlanmalıdır.

Yukarıda verilen durumlar senetle motor satın alacak olan kişilerin oldukça fazla dikkat etmesi gereken durumlardır. Senetle motor alma işlemi her ne kadar herhangi bir peşinat ödemeden rahatça alınabiliyor gibi gözükse de aslında oldukça riskli ve son derece ehemmiyet gerektiren bir durumdur.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir