Genel

Koronavirüsü Aşıya Gerek Kalmadan Gidiyor mu?

Koronavirüsü Aşıya Gerek Kalmadan Gidiyor mu? Tüm dünya üzerinde etkisini gösteren korona virüsü salgını için oldukça şaşırtan iddia geldi. İtalyan bulaşıcı hastalıklar profesörü tarafından belirtilen iddiaya göre korona virüsü çıktığı bu günden bu yana mutasyonlar geçirmeye başlamış ve etkisinin eskisi kadar güçlü olmadığını belirtmiş bulunmaktadır. Öyle ki korona virüsünün eskisi kadar ölümcül olmadığını belirtmiş bulunuyor. Profesör Matteo Bassetti belirttiği duruma göre de korona virüsünün bu şekilde devam etmesi ise herhangi bir aşıya gerek kalmaksızın zayıflayarak ortadan kalkacağını belirtmiştir. Doktor ayrıca korona virüsü için, agresif bir kaplandan zayıflamasının ardından da vahşi bir kediye dönüştüğü açıklaması yaptı.

Profesör Matteo Basetti, korona virüsünün ciddiyetinin değiştiğini inandığını ve eskisi kadar ölümcül olmadığını belirtmiş bulunuyor. Dr. Basetti korona virüsünün zayıflamaya devam etmesi durumunda ise hiçbir aşı çalışmasına gerek kalmadan ortadan kalkabileceğini belirtti. Dr. Basetti İtalya genelinde bulunan korona virüsü hastalarının ilk ortaya çıktığı durumlardaki gibi olmadığını, hastaların oldukça iyi durumda olduğunu belirterek insanların eskisi kadar yüksek dozlarda enfekte olmadıklarını belirtmiştir. Profesörün açıklamalarına göre belirtilen durumun altında oldukça güçlü etkenler bulunuyor. Buna göre korona virüsü genetik mutasyon ile daha az ölümcül hal almış durumda. Diğer yandan da uygulanan sosyal mesafeler ve iyileşmiş olan hastaların kazandığı bağışıklık denebilir.

Koronavirüsünde Daha Düşük Viral Yük!

Koronavirüsünde Daha Düşük Viral Yük! Profesörün açıklamalarına göre 80 ya da 90 yaşında virüse yakalanan hastaların eskiye nazaran durumlarının daha iyi olduğunu belirtirken, hastaların artık kendi kendilerine nefes alabildiklerini ve yardım almadan doğrulabildiklerini belirtti. Ayrıca aynı hastaların bir ay öncesine kadar ölecek durumda olduklarını da belirtti. Profesör Bassetti virüsün etkisini yitirmesinin altında yatan nedenin ise insanların akciğerlerine daha az zarar veren genetik bir mutasyona uğramasının olduğunu da sözlerine eklemiş bulunuyor. Belirtilenlerin yanında ayrıca sosyal mesafe ve karantina uygulamasının da toplum genelinde virüs dağılımını azaltmış olabileceği ve insanların daha az güçlü virüse maruz kalmış olabileceklerini belirtti.

Profesör Bassetti, Mart ve Nisan aylarında virüs durumunun farklı seyrettiğini, insanların acil servislerde çok büyük kalabalıklar halinde bulunduklarını belirtti. Acil olarak gelen vakaların bazılarının oksijen ve vantilatör tedavisine ihtiyaç duyduklarını belirtti. Fakat şimdi ise durumun tamamen farklı seyrettiğini ve son dört hafta içerisinde durumun oldukça fazla değişikliğe uğradığını da sözlerine eklemiş bulunuyor. Solunum yolunda, muhtemelen virüsün henüz bilimsel olarak gösterilmemiş olan genetik değişikliğinden dolayı daha düşük bir viral oluşturabileceğini belirtmiştir.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir