Genel

Kamu Çalışanlarına Müjde İlave Tediye Ödemeleri Bu Gün Yapılacak!

Kamu Çalışanlarına Müjde İlave Tediye Ödemeleri Bu Gün Yapılacak! Kamu sektöründe çalışan işçilere ilave tediye ödemeleri bu gün yapılacak. İlave tediye ödemeleri ile ilgili olarak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk yaptığı açıklamasında da ilave tediye ödemelerinin 1. Taksitinin bu gün ödeneceğini açıkladı. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk tediye ödemesi ile ilgili olarak şunları belirtti. Bakan Selçuk 2020 yılına ait olan 1. Tediye 13 günlük ilk taksit ödemesi 31.01.2020 tarihinde yani bu gün gerçekleştirileceğini bildirdi. İlave tediye ödemeleri kanunla güvence alınmış bir hak olmaktadır ve tüm kamu işçileri bu haktan faydalanmaktadırlar.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından kamu çalışanlarına sevindirici haber nihayet gelmiş bulunmaktadır. Bakan Selçuk kamuda çalışan işçilerimize ilave tediye ödemelerinin ilk 13 günlük tutarının bu gün yani 31.01.2020 tarihinde hesaplara aktarılacağını belirtti. Bakan Selçuk yer altında çalışmakta olan maden işçilerine de 23.12.2020 tarihinde ilave tediye ödemesi yapacaklarını atlarmış bulunmaktadır.

İlave Tediye Ödemeleri Bu Gün Gerçekleştiriliyor!

İlave Tediye Ödemeleri Bu Gün Gerçekleştiriliyor! Kamu da çalışan işçilere yönelik yapılan ilave tediye ödemelerinin ilk taksit ödemesi bu gün hesaplara aktarılacaktır. Aile, çalışma ve Sosyal Hizmetler bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, tediye ödemeleri ile ilgili yaptığı açıklamasında,”Birinci ilave tediye ödemesinin 13 günlük tutarı olan ilk taksit ödemesi, 31 Ocak 2020 yani bu gün ödenecektir. İkinci taksit ilave tediye ödemesinin de 22 Mayıs 2020 tarihinde hesaplara aktarılacaktır” ifadelerini belirtti.

Bakan Selçuk, yer altı maden işçilerine de bu yıl yapılacak olan ilave tediye ödemesinin tamamını 23 Aralık 2020 tarihinde hesaplara aktarılacağını bildirdi. Bakan Selçuk konuşmalarında, “Bizler alın terinin, emeğin değerini bilen bir milletin evlatlarıyız. Bakanlık olarak her zaman olduğu gibi, Türkiye’nin geleceği için üreten, kalkınmamızın en büyük destekçisi olan işçilerimizin yanına olmaya devam edeceğiz.” Şeklinde yer verdi.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu