Trafik

HGS Müşteri Hizmetleri

HGS Müşteri Hizmetleri

Bu yazımızda siz değerli okurlarımız ile HGS müşteri hizmetleri hakkında bilgileri paylaşacağız. Fakat ondan önce HGS yani Hızlı Geçiş Sistemi hakkında bilgi verelim. Hızlı Geçiş Sistemi, köprü ve otoyollardan geçişler sırasında yapılan ücretlendirme işlemi sırasında kullanılan birkaç sistemden bir tanesidir. Bu sistemden önce pek çok sistem denenmiş olup hepsinin hem olumlu hem de olumsuz olarak getirisi olmuştur. HGS’den bir önce getirilen Otomatik Geçiş Sistemin’de de sürücülerin geçişleri sırasında fazla zaman harcama durumunun önüne geçilse de OGS için gerekli olan cihazların fiyatların yüksek olması istenilen talebi almamasına neden olmuştur. Bu sebep ile hem geçişlerde sorun yaşamadan daha hızlı bir şekilde geçişin sağlanması hem de maliyetinin sürücülerin cebine uygun olması durumlarını gözeterek HGS uygulamaya konmuştur. Bu sistem ile birlikte geçişlerde dur kalk yaparak vakit kaybının önüne geçilmiş hem de maliyeti düşük olması ile birlikte sürücülere daha çok hitap etmiştir. Hızlı Geçiş Sistemi için yapılması gerekenler çok basit olup kısa bir süre içerisinde işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. PTT ile anlaşmalı olarak yürütülen HGS için PTT şubelerine gidip başvuruda bulunmanız gerekir. Başvurunuz sonucunda aldığınız çipi aracınızın ön camına takmanız geçişiniz için yeterli olur. Hızlı Geçiş Sistemi için gereken adımları uyguladıktan sonra ücretli geçiş yerlerinde HGS gişelerinden kolay bir şekilde kısa bir sürede geçişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Geçiş sırasında camınızda bulunan çip gişelerdeki cihazlardan algılanarak o çipin bağlı olduğu hesaptan ücret tahsilatı gerçekleştirilir. PTT müşterilerine sunduğu hizmetlerden bir tanesi de HGS müşteri hizmetleridir. Yazımızın devamını okuyarak HGS müşteri hizmetleri ile ilgili detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

HGS Müşteri Hizmetleri Nedir?

Günümüzde internete erişilebilirliğin artması ile birlikte pek çok işlemi dakikalar içerisinde online gerçekleştirebilir duruma gelmiş bulunmaktayız. PTT ile anlaşmalı olarak yürütülen Hızlı Geçiş Sistemi’ni kullanan müşteriler için PTT de online hizmet vermektedir. HGS müşteri hizmetleri, PTT resmi sitesi üzerinden erişebileceğiniz bir hizmettir. Bu uygulama ile birlikte HGS için kayıt, borç sorgulama ve borç ödeme işlemleri gibi pek çok işlem kolaylıkla güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. HGS müşteri hizmetleri sayesinde PTT şubelerine gitmenize gerek kalmadan çoğu işleminizi yapabilirsiniz. Yazımızın devamında sizler için paylaştığımız bağlantı linkine tıklayarak HGS müşteri hizmetlerine erişebilirsiniz. Açılan sayfa resimde gösterildiği üzere giriş yapmadan geçiş ihlali sorgulamasını sağ üstte bulunan butona tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için “Müşteri Hizmetlerine Giriş” butonuna tıklayınız.

Daha sonra açılan sayfada E-postanızı ve şifrenizi girmeniz istenir. İstenilen bilgileri girdikten sonra giriş çubuğunu kaydırarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

Bu sistem üzerinden HGS ile ilgili detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir