ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Duyurdu Borsadan İki Sıfır Atıldı!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Duyurdu Borsadan İki Sıfır Atıldı!
27.07.2020

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Duyurdu Borsadan İki Sıfır Atıldı! Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, borsadan iki sıfır atılmasına yönelik açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak, yeni bir dönem, yeni bir hafta, yeni bir başlangıç açıklamasının yanında 23 yıl sonra Borsa İstanbul’da bir ilk endekslerden iki sıfır atıyoruz ve sadeleşiyoruz demiş bulunmaktadır. Gelen son dakika haberine göre BIST 30 ve BIST 100 endeksleri başta olmak üzere Borsa İstanbul tarafından hesaplanan BIST pay endeksleri bu gün itibarı ile 1000 puanlık değerler olarak ifade edilecektir.

123 Adet Endeksten Bugün İtibarıyla iki Sıfır Atıldı!

123 Adet Endeksten Bugün İtibarıyla iki Sıfır Atıldı! Borsa İstanbul’da yapılan açıklama doğrultusunda, Borsa İstanbul’da 100 binler ile ifade edilmekte olan borsa endekslerini sadeleştirmiş bulunmaktadır. BIST 30 ve BIST 100 endeksleri dahil edilmek üzere TL olarak hesaplanmakta olan fiyat ve getiri cinsi 123 adet endeksten bu gün itibarı ile iki adet sıfır atılmaktadır. Rakamsal olarak oldukça zor ifade edilen endeks değerlerinden sıfır atılarak daha sade bir gösterge ifadesine geçilecek. Bu değişim işlemi ile birlikte Borsa İstanbul’da 1000 puanlık endeks değerleri olarak ifade edilecek. Şirketlerin değeri, fiyatı, arkasındaki güç ve emek değişmeyecek.

Sektörel Güven Endeksi Arttı!

Sektörel Güven Endeksi Arttı! Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, tarafından sektörel güven endekslerine yönelik olarak açıklamalarda bulunmuştur. Bakan Albayrak, yaptığı açıklamasında ekonomimiz adım adım yeniden ilerliyor dedi. Güven endekslerinin Temmuz’da aylık bazda, hizmet sektöründe % 20,2, perakende ticarette % 9,6 ve inşaat sektöründe % 11,6 yükselmesi sevindirdi. Bakan Albayrak, Türkiye ekonomisi üzerinde yapılan kötümser tahminler inşallah yine boş çıkacak dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.