Genel

Bilim Kurulu’ndan 65 Yaş ve Üstünü Sevindirecek Açıklama Geldi!

Bilim Kurulu’ndan 65 Yaş ve Üstünü Sevindirecek Açıklama Geldi! Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, 65 yaş ve üstü vatandaşlar için yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer vermiş bulunmaktadır. Prof. Dr. Tevfik Özlü, yaptığı konuşmasında 65 yaş ve üstü vatandaşlar için evet yasak uzun sürdü ve son dere haklılar ama az daha sabretmeleri gerektiğini belirtti. Prof. Dr. Tevfik Özlü ben yakın zaman içerisinde onlar için bir rahatlamanın geleceğine inanıyorum dedi. Korona virüsü tedbirleri kapsamında alınan tedbirlerden bir tanesi de 65 yaş ve üstü vatandaşlar için uygulanan sokağa çıkma yasağı olmaktadır. 65 yaş ve üstü vatandaşlara uygulanan sokağa çıkma yasağı normalleşme kararlarına rağmen hala devam etmektedir. Normalleşme süreci ile ilgili bir kanalda açıklama yapan, Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, 65 yaş ve üstü vatandaşlar için yakın zamanda bir rahatlama olabileceğini belirtmiş bulunmaktadır.

65 Yaş ve Üstü Vatandaşlardan Biraz Daha Sabretmelerini İstedi!

65 Yaş ve Üstü Vatandaşlardan Biraz Daha Sabretmelerini İstedi! 65 yaş ve üstü vatandaşlar için yaptığı açıklamasında, kendilerine uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının uzun sürmeyeceğini belirtti. Ayrıca korona virüsü sadece 65 yaş ve üstü vatandaşlara bulaşmadığını da belirterek, herkese bulaştığını fakat 65 yaş ve üstüne bulaş riskinde ölümcül durumda seyrettiğini belirtti. Dünya genelindeki 65 yaş ve üstü vakalara baktığımız zaman bu gruptaki hastalarda oldukça ağır bir şekilde seyrettiği gözlemlenmiş bulunuyor dedi.

65 yaş ve üstü vakalarda korona virüsü bulaşması durumunda hastaların yoğun bakımda takip edildiğini hatırlattı. Ve ayrıca solunum yetmezliği geliştiğini bu sebeple ölüm oranlarının yüksek olduğunu belirtti. Türkiye genelindeki ölüm oranlarının düşük seyretmesini n nedenlerinden bir tanesinin 65 yaş ve üstü gurubun evde tutulması olarak gösterdi. Yasağın uzun sürdüğünü ve son derece haklı olduklarını da belirtmiş bulunuyor. Kendisi en yakın sürede bir rahatlama olabileceğini belirtti. Prof. Dr. Tevfik Özlü normalleşme sürecine rağmen insanların maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına son derece dikkat etmesi gerektiğini belirtti. Alınan normalleşme kararlarından geri adım atılabileceğini de belirten Özlü, ciddi bir tekrarlama ve tekrar bir tırmanma söz konusu olduğunda tabi ki dedi. Ayrıca temennimiz olmaması yönündedir, bu konuda tüm yurttaşlardan duyarlılık beklediklerini de belirtti.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir