emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Çipli T.C Kimlik Kartıyla PTT ATM’lerinden Para Çekimi Nasıl Yapılır

Çipli T.C Kimlik Kartıyla PTT ATM’lerinden Para Çekimi Nasıl Yapılır
PTT
02.06.2020

Çipli TC Kimlik Kartıyla PTT ATM’lerinden Para Çekimi Artık Mümkün! Türkiye her geçen gün bir adım atmaya ve yeni uygulamalar hayata geçirmeye devam ediyor. Hayat geçirilen en son uygulama ise vatandaşları oldukça sevindirecek cinsten olmaktadır. PTT A. Ş. tarafından Türkiye genelinde ilk defa uygulanacak olan sosyal yardım ödenekleri ve doğum yardım ödeneklerini ve ayrıca İŞKUR ödeneklerini de alacak olan vatandaşlara sağlanan kolaylık olmaktadır. PTT A.Ş. tarafından başlatılan uygulama ile çipli TC kimlik kartına sahip olan vatandaşlar belirtilen ödeneklerini PTT, ATM’lerinden çekim yapabileceklerdir.

PTT A.Ş. tarafından yapılan açıklama doğrultusunda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan Ekonomik İstikrar Kalkanı Destek Paketi Programında verilen ödemeleri vatandaşlar PTT, ATM’lerinden çekebileceklerdir. Ekonomik İstikrar Kalkanı Destek Paketi Programı çerçevesinde verilen sosyal yardım, doğum yardım ödenekleri ve İŞKUR ödemelerini PTT şubelerine gitmelerine gerek kalmadan PTT, ATM’lerinden çekebileceklerdir.

PTT, ATM’lerinden Çipli TC Kimlik Kartıyla Para Çekilebilecek!

PTT, ATM’lerinden Çipli TC Kimlik Kartıyla Para Çekilebilecek! Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek uygulama ile PTT’de hesabı olan ya da olmayan tüm vatandaşlar için çipli TC kimlik kartı ile PTT, ATM’lerinden para çekilebilecek. T.C. kimlik kartları ve nüfus müdürlüklerinden kimliklerini teslim alırken kendilerine verilen şifrelerle ATM’lerden giriş yaparak hesaplarına yatırılan ödemeleri temin edebilecekler. Şifresini hatırlamayan vatandaşlar, İşlemlerini PTT iş yerlerinden de gerçekleştirebilecekler.

Yapılacak olan ödemelerin tarihleri de vatandaşların cep telefonlarına gönderilecek SMS ile bildirilecektir. Diğer yandan PTT A.Ş. yeni tip korona virüsü sürecinde vatandaşlara güvenli bir şekilde hizmet vermeye devam ediyor. Vatandaşların ve çalışanların sağlığı için iş yerlerinin önünde sosyal mesafe kurallarına uygun düzenlemeler yapılırken, ülke genelinde 4 bine yakın PTT, ATM’si düzenli olarak dezenfekte edilmektedir.

PTT İhtiyaç Kredi Nasıl Alınır, Başvurusu Nasıl Yapılır

PTT Kargo Barkod Numarası Sorgulama ve Takibi

PTT APS Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.