Personel İlanları

Beklenen EGM 10 Bin Polis Alımı Ne Zaman Yapılacak? Başvurular Başladı mı?

EGM tarafından yapılacak 10 bin polis alımı başvuru tarihi ve alımın detayları ile alakalı sorular gündemdeki yerini koruyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmî Gazete’de yayımlanan kararname ile birlikte 10 bin polis alımı yapılacağı açıklanmıştı.

Emniyet Genel Müdürlüğü merkez teşkilatında görevlendirilmek üzere polis alımı gerçekleştirilecek. EGM 10 bin polis alımı başvuru şartlarını taşıyan adaylar başvuru işlemlerini gerçekleştirerek istihdam edilecek.

Polis alımı başvuru tarihleri ve kadro bilgileri, Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görev almak isteyenlerin gündemini meşgul ediyor. “Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Kadro İhdas Edilmesine İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi” ile birlikte polislik başvuruları kadro dağılımı da belirlenmişti. EGM polis alımı başvuru tarihi ve kadro bilgileri hakkında merak edilen detaylar haberimizin devamında yer alıyor.

Kadro ve Kontenjanlar Belirlendi

Cumhurbaşkanlığı’nın “Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Kadro İhdas Edilmesine İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi” başlıklı 119 numaralı kararnamesi 28 Ocak 2023 Cumartesi günü Resmi Gazete’de yayınlandı. Yayınlanan kararnameyle birlikte Emniyet Genel Müdürlüğü’nde 10 bin 24 kişilik kadro tahsisi yapıldı.

Karar doğrultusunda Emniyet Genel Müdürlüğü Merkezinde görev yapacak bin, taşra teşkilatlarında görev yapacak ise 9 bin polis memuru olmak üzere toplamda 10 bin polis alımı yapılacak. Öte yandan 3 Narkotik Suçlarla Mücadele Başkan Yardımcısı, 3 daire başkan yardımcısı, 1 Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanı, 17 de şube müdürü kadrosu açıldı.

Polis Alımı Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

10 bin polis memur kadrosuyla ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi POMEM’e başvuru süreci henüz başlamadı. Başvuruların ne zaman başlatılacağı ile ilgili henüz resmi bir açıklama da bulunmuyor.

Başvuru Kılavuzu ve Şartları Belirlendi Mi?

POMEM tarafından 10 bin polis alımıyla ilgili başvuru kılavuzu ve şartları henüz belirlenmedi. POMEM başvuru şartları ve kılavuzuyla ilgili açıklama geldiğinde takipte kalarak bu şartlara ve kılavuza ulaşabilirsiniz.

Bir Önceki Polis Alımında Hangi Şartlar Arandı?

10 bin polis alımı için başvuru şartları henüz açıklanmasa da en son POMEM alımı başvuru şartları şu şekildeydi:

  • Türk vatandaşı olmak.
  • Lise, lisans ve ön lisans mezunu olmak.
  • Eğer yurt dışında herhangi bir okuldan mezun iseniz denklik belgesi sahibi olmak.
  • KPSS baraj puanını geçmek.
Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir