Genel

Az Sermaye ile Hangi İşler Kurulur, Az Sermaye İş Fikirleri

az sermaye ile is fikirleri

İşyeri sahibi olmak için az sermayeli iş fikirleri büyük önem taşıyor. Özellikle çok fazla birikimi olmayan ve çok fazla borçlanmak istemeden işyeri açmak isteyenlere hitap eden az sermayeli iş fikirleri özellikle daha düşük risk almak isteyenlere hitap ediyor.

Düşük Sermaye ile Kurulacak İşler

Az sermayeli işler arasında fotoğrafçılık ilk sıralarda kendisine yer buluyor çünkü sermaye açısından fotoğrafçılık oldukça düşük tutarlar ile başlanabilecek bir iş kolu olarak öne çıkıyor. Özellikle evlilik, düğün, özel günler ve anlarda fotoğraf çektirmek isteyenler sosyal medyanın yaygın olarak kullanılması sonrasında büyük bir talep gösteriyorlar.

Çünkü ölümsüz hale getirmek istedikleri anların en güzel şekilde çıkmasını istiyorlar. Bu yüzden fotoğraf stüdyosu açmak, sosyal medya üzerinden de reklam yaparak, özellikle dış çekim alanında kendinizi geliştirerek önemli kârlar sağlayabilirsiniz. Eğer fotoğrafçılık hakkında herhangi bir fikir sahibi değilseniz bu durumda, fotoğrafçılık kurslarına gidebilir ya da alanında deneyimli kimselere iş vererek, onların çekimleri yapmasını sağlayabilirsiniz.

fotografcilik

Bir diğer önemli iş fikri ise ev yemekleri lokantası açmak olarak öne çıkıyor. Özellikle günümüzde sağlıklı beslenme arayanlar için son derece önemli olan ev yemekleri, bu açıdan geniş kesimler tarafından rağbet görüyor. Aynı zamanda hiçbir zaman eskimeyecek ve geçerliliği kalmayacak bir alan olan ev yemekleri lokantasını konum olarak tercihen sanayi, ofis ya da öğrencilerin çok olduğu yerlere açtığınızda büyük gelirler sağlayacaktır. Günümüzde orta seviyede bir ev yemekleri lokantası açmak ortalama 20 bin liraya tamamlanabiliyor.

ev yemekleri

Az Sermaye ile Yapılacak Çiftçilik Fikirleri

Az sermaye ile çiftçilik yapmak isteyenler için de son derece avantajlı iş kolları bulunuyor. Özellikle son zamanlarda mantar yetiştiriciliği önemli bir iş kolu olarak öne çıkıyor. Her dönem üretildiği ve satış fiyatlarının da yüksek olmasından dolayı mantar yetiştirmek kâr sağlamanıza neden olacaktır.

Mantarlar kendi içlerinde farklı türlere ayrıldıkları için en çok tercih edilen ve kolay yetiştirilen mantarları seçmeniz işinizin daha fazla kâr etmesine de neden olacaktır. Mantar yetiştiriciliği için gerekli olan soğuk hava deposunu sağlamak işin en önemli kısmı oluyor ve daha sonraki dönemlerde büyük masraflar yapılmasına gerek kalmıyor.

mantar yetistirme

Bir diğer tarım fikri ise solucan gübresi üretim tesisi kurmak olarak öne çıkıyor. Tarım ürünleri üzerinde son derece olumlu etkiler yapan solucan gübresi, bu yüzden son zamanlarda çiftçiler tarafından rağbet gören bir ürün oluyor. Aynı zamanda ziraat mühendisleri tarafından da önerilen bu gübre böylece gün geçtikçe daha geniş kesimler tarafından aranıyor.

Solucan gübresi yapmak için başlangıçta 100 bin civarında solucan almak ve ortalama 40 metre karelik bir toprağa bu solucanları yerleştirmeniz gerekmektedir. Kısa süre içinde solucanlar üreyecek ve 3 ay gibi bir sürede 2 katına çıkacaklardır. Dolayısıyla işlerini kısa sürede büyütmek isteyenler için de önemli bir fırsat sağlamaktadır.

solucan gubresi

Az Sermaye ile Açılacak Mağaza Fikirleri

Az sermaye ile mağaza açmak için bebek ürünleri ve giyimi mağazası öne çıkan fikirlerden oluyor. Bebek giyim ve ürünleri her zaman rağbet gördüğü ve anne ve babalar da her zaman en iyisini talep ettikleri için başlangıçta 30 bin lira gibi bir sermaye ile bebek giyim ve ürünlerinin satışına başladığınızda kısa süre içerisinde iş hacminizi arttıracak ve daha fazla kâr elde etme imkânı yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda bebek ürünleri çok daha sık aralıklar ile satıldığı için devamlı olarak satış grafiği de yakalayabilirsiniz.

bebek magaza
Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir