Genel

355 TL İntibak Zammı Ne Zaman Gelecek, İntibak Zammı Son Gelişmeler

Merakla beklenen intibak zammına yönelik son gelişmelerde sendikalar ve emekli dernekleri taleplerini dile getirdiler. Uzun bir zamandır yapılan intibak çalışmasında ise sona yaklaşıldığı tahmin ediliyor. Meclise sunulması ve onaylanması halinde intibak zammı geçerlilik kazanabilecek.

İntibak Zammı Son Durum

Milyonlarca çalışan ve emekliyi ilgilendiren intibak zammı ile son gelişmeler emekliler tarafından merakla takip ediliyor. İntibak zammı halihazırda kabul edilmesi halinde 355 liraya kadar zam gelmiş olacak. Konuyla ilgili yeni bilgiler de gelmeye devam ediyor. 2000 sonrasında emekli olanları ilgilendiren intibak düzenlemesi Meclis’e sunulur ve geçerse emeklinin maaş farkı yapılacak ek ödeme ile giderilecek. Bu sayede düşük emekli maaşı alanların maaşları yükseltilecek ve yükselmeyi sağlayacak tutarda ek ödeme yapılacak.

Geçen günlerde bazı sendikalar ve emekli dernekleri konuya yönelik taleplerini getirdiler. 2000 yılından sonra emekli olanların emekli maaşlarına yönelik yeni düzenlemelerin yapılmasını talep eden sendikalar ve emekli dernekleri bu bakımdan hükümetten çalışmanın kısa süre içerisinde yapılmasını bekliyorlar. Özellikle son dönemlerde emekli maaşlarına yapılan ek ödemeler ile birlikte intibak zammının da yakın zamanda gerçekleşmesi talep ediliyor. Fakat halihazırda Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın konuyla ilgili herhangi bir çalışması bulunmuyor ve bakanlıktan da herhangi bir açıklama yapılmadı.

İntibak Zammı 355 TL Talep Edildi

2000 yılı ve sonrasında emeklilik hakkı elde etmiş kimseler intibak zammının geçerlilik kazanmasını bekliyorlar. Memur emeklilerine yönelik intibak talebi ise sözleşme görüşmeleri esnasında Memur-Sen tarafından gündeme getirildi. Bu talep hayata geçtiği halde ise aynı unvana sahip kadro ya da görevden emekli olanlar arasında kurumdan kaynaklı olarak emekli maaşı farkı ek ödeme ile giderilecek. Düşük maaş sahiplerine ise aradaki fark kadar ilave ödeme yapılarak fark tamamen kapatılmış olacak.

Diğer yandan intibak zammı SSK ve Bağkur emeklileri için de merakla bekleniyor. 4A ve 4B’de olanların talepleri hayata geçirilse, bu durumda 2000 yılından sonra emekli olanlara, ilk intibakta olduğu gibi 50 ve 355 lira arasında zam gündeme gelecek, emekli maaşları yeniden hesaplanabilecek. Hükümetin ise konuyla ilgili ilerleyen haftalarda açıklama yapması bekleniyor.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir