Genel

10 Mart Salı Günü Benzin ve Motorine İndirim Geliyor!

Benzin ve Motorine İndirim Geliyor! Piyasa uzmanlarından önemli bir haber, benzin ve motorine indirim yapılması bekleniyor. Uzman görüşleri benzin ve motorinde 40 Kuruşa varan indirim beklediklerini açıkladı. Avusturya’nın başkenti Viyana’da düzenlenen ve oldukça da uzun süren OPEC toplantı sonrasında ek üretim kesintisi kararında anlaşma sağlanamamasının ardından, petrol fiyatlarında büyük derecede düşüş yaşandı. Bu bilgiler neticesinde piyasada uzmanlar tarafından da 10 Mart Salı 2020 gününü, 11 Mart Çarşamba 2020 gününe bağlayan geceden geçerli olmak koşulu ile benzin ve motorinde ortalama olarak 40 Kuruş’a varan indirim beklenmektedir.

Gelen haberler doğrultusunda Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü olan OPEC, ve OPEC’in dışında bulunan bazı ham petrol üretici ülkelerinin anlaşmaya varamamasından kaynaklı olarak Suudi Arabistan Nisan 2020’i için düzenlenen kontratlar üzerinde ilk olarak 8 dolarlık düşüş gerçekleştirdi. Bu şekilde bir inişin ardından, brent türü ham petrolün varili uluslar arası piyasa genelinde 31,38 dolara kadar düşmüş bulunmaktadır.

Benzin ve Motorine 40 KR İndirim Bekleniyor!

Benzin ve Motorine 40 KR İndirim Bekleniyor! Tüm dünyanın korku ile seyrettiği koronavirüs sonrasındaki petrol hamleleri, Suudi Arabistan ve Rusya arasında yaşanan bir bilek güreşi sürecine dönüştü. Piyasadaki durumu bu şekilde tanımlayan uzmanlar, petroldeki büyük çaplı düşüşün iç piyasadaki akaryakıt sektörüne oldukça yüksek indirim getirmesi beklenmektedir.

Piyasa uzmanlarından gelen bilgilere göre, yurt dışında ki ürünlerin açılış fiyatlarında ortaya çıkan oldukça yüksek çaplı indirimin, 10 Mart 2020 Salı gününü, 11 Mart 2020 Çarşamba gününe bağlayan gecenin saat 24’ten sonra geçerli olmak koşulu ile hem benzinde hem de motorinde ortalama olarak 40 Kuruş indirin bekleniyor.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu