Genel

Sağlık Bakanı 17 Temmuz Koronavirüs Verilerini Açıkladı!

Sağlık Bakanı 17 Temmuz Koronavirüs Verilerini Açıkladı! Gelen son dakika haberine göre Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’nin güncel korona virüs verilerini açıklamış bulunuyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tarafından Türkiye genelinde görülmeye başlandığı günden beri her gün düzenli olarak açıklanmakta olan güncel korona virüs verileri için 17 Temmuz 2020 tarihli verileri açıklamış bulunmaktadır. Bakan Koca, yoğun bakım ve entübe hasta sayımızda, devam eden tedavilere bağlı artış bulunmaktadır. Son 35 gün içerisinde en düşük vefat eden hasta sayısı 13 Haziran günü 14 kişi olarak gerçekleşmiş bulunmaktadır. Temaslı taraması, erken tanı ve tedavi şansı ile vefat sayılarını daha da azaltmaya çalıştıklarını belirtmiş bulunmaktadır.

Sağlık bakanı Fahrettin Koca, son 24 saat için korona virüsü vakalarını açıklamış ve bin rakamının altında olduğu ikinci günümüz ifadesini kullanmış bulunmaktadır. Yeni iyileşen hasta sayımızın, yeni korona virüsü vaka sayısından fazla olduğunu belirtmiş bulunmaktadır. Bakan Koca, yapmış olduğu paylaşımda Malatya, Trabzon, Kilis, Yalova, Bayburt ve Ardahan’da 3 gündür pnömoniye hiç rastlanmadığını belirtmiş ve yeni vaka verileri yakın günlerde ciddiyetimizin arttığını gösteriyor demiş bulunmaktadır.

Türkiye Genelinde Koronavirüs Vakalarında Son Durum!

Türkiye Genelinde Koronavirüs Vakalarında Son Durum! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tarafından güncel olarak açıklanan ve günlük vaka sayısının belirtildiği 17 Temmuz 2020 Cuma gününe ait güncel tablo aşağıdaki gibi olmaktadır.

  • Bu güne kadarki toplam test sayısı; 4 milyon 191 bin 124 adet,
  • Bu güne kadarki toplam vaka sayısı; 217 bin 799 kişi,
  • Bu güne kadarki vefat eden hasta sayısı; 5 bin 458 kişi,
  • Güncel yoğun bakım hasta sayısı; bin 226 kişi,
  • Güncel entübe hasta sayısı; 402 kişi,
  • Bu güne kadarki toplam iyileşen hasta sayısı; 199 bin 834 kişi,
  • 17 Temmuz 2020 Cuma günü yapılan toplam test sayısı; 41 bin 215 kişi,
  • 17 Temmuz 2020 Cuma günü yapılan testlerde ortaya çıkan yeni vaka sayısı; 926 kişi,
  • 17 Temmuz 2020 Cuma günü vefat eden hasta sayısı; 18 kişi,
  • 17 Temmuz 2020 Cuma günü iyileşen hasta sayısı; bin 014 kişi.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu