Personel İlanları

MSB’den Önemli Duyuru! 1670 İşçi ve Sözleşmeli Personel Alımının Detayları Belli Oldu!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından farklı birimlerde istihdam edilmek üzere çok sayıda personel alımı yapılacağına ilişkin önemli açıklamalar geldi. İşçi ve personel alımı hakkında yapılan duyuru kapsamında 555 personel ve 1115 işçi alımı erteleme kararlar ve sınav sorgulama işlemlerine yönelik detaylar aktarıldı.

Kısa süre önce yayımlanan Milli Savunma Bakanlığı personel alımı duyurusu kapsamında 1670 işçi ve personel alımı yapılacağı açıklanmıştı. Yapılan bu personel alım ilanı duyurusu sonrasında Türkiye’de Kahramanmaraş merkezli olarak meydana gelen ve 10 ilde çok sayıda can kaybına ve ağır hasarlara neden olan deprem felaketi nedeniyle erteleme kararı verildiği aktarıldı.

MSB’DEN PERSONEL ALIMINA DAİR YENİ AÇIKLAMA!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından işçi ve personel alımına ilişkin kısa süre önce yapılan duyuru sonrasında yaşanan deprem felaketi nedeniyle ikinci bir duyuru daha yapıldı. MSB ve MSÜ 555 personel alımı ve MSB 1.115 işçi alımı duyuruları kapsamında sınavlarda ve işlemlerde erteleme gerçekleştirileceği ifade edildi.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanmasının ardından başvuruları başlayan ilanlar için yeni duyuru yapıldı. Erteleme duyurusunun ardından söz konusu ilanlara başvuru yapacak adaylar ise yeni tarihleri ve detayları araştırmaya başladı.

MSB İŞÇİ ALIM DUYURUSU

Milli Savunma Bakanlığı tarafından işçi alımına yönelik iki farklı duyuru yayımlandı. Belge kontrolü sonucu sınava katılmaya hak kazanan adaylar ve sınav erteleme duyuruları yapıldı. Buna göre, MSB 1.115 işçi alımı için başvurular 2022 yılı son aylarında alınarak 8 Aralık 2022 tarihinde kura işlemleri ile gerçekleştirildi. Bu kapsamda kura çekimi sonucunda listelerde yer alan adayların başvuru şartlarını sağlayıp sağlamadıklarının tespiti maksadıyla 26 Aralık 2022 ve 14 Ocak 2023 tarihleri arasında belge kontrolleri yapılmıştı.

ERTELEME DUYURUSU YAPILDI!

Milli Savunma Bakanlığına bağlı iş yerlerinde istihdam edilmek üzere yapılacak sürekli işçi alımı faaliyet tarihleri 06 Şubat 2023 tarihinde yaşanan büyük deprem felaketi sonrasında güncellenmiştir. Güncel sınav tarihleri ise ‘’personeltemin.msb.gov.tr’’ adresi üzerinden ilgili ekrandan sorgulanabilmektedir. Adaylar T.C. kimlik numarası ve doğrulama kodu ile sorgulama yapabilmektedir.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir