ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Milyonlarca Emekliyi İlgilendiriyor! SSK ve Bağkur Emeklilerinin Hesaplarına Paralar Yatırılmaya Başladı

Milyonlarca Emekliyi İlgilendiriyor! SSK ve Bağkur Emeklilerinin Hesaplarına Paralar Yatırılmaya Başladı
18.02.2023

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Türkiye’de milyonlarca emekliyi ilgilendiren emekli aylıkları ile ilgili açıklamayı kısa süre önce yaptı. SSK ve BağKur emekli aylıkları ile ilgili geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama kapsamında yeni detaylar ortaya çıktı.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen büyük deprem felaketi sonrasında çeşitli bakanlıklar tarafından yeni bilgiler de paylaşılmaya devam ediyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından emekli aylıkları ile ilgili gelen açıklama büyük yankı uyandırdı.

EMEKLİ MAAŞLARI ERKEN ÖDENDİ!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada SSK ve BağKur emeklilerinin maaş ödeme tarihlerine yönelik yeni açıklama geldi. Kısa süre önce yapılan açıklamaya göre söz konusu kapsamda yer alan emeklilerin maaşları erkene çekildi. SSK ve BağKur kapsamında yer alan SGK emeklilerinin maaşlarını alacakları tarihler belli oldu.

SSK, BAĞKUR EMEKLİ AYLIĞI ÖDEME TARİHLERİ

SSK ve BağKur emekli maaşı ödeme tarihleri belli oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından emekli maaşlarının erken ödeneceğinin belli olmasının ardından tarihler araştırılıyor. Buna göre SSK emeklilerinin maaşları şu tarihlerde yatırılacak:

  • 17, 18, 19, 20 Şubat’ta maaş alacaklar: 14 Şubat’ta,
  • 21, 22, 23, 24 Şubat’ta maaş alacaklar: 15 Şubat’ta,
  • 25 ve 25 Şubat tarihlerinde maaş alacaklar: 16 Şubat’ta ödemelerini aldılar.

Bağ Kur emekli maaşları ise 25 ve 26 Şubat’ta maaş alacak olanlar için 16 Şubat’ta, 27 ve 28 Şubat’ta maaş alacaklar ise 17 Şubat’ta ödemelerini aldılar.

İŞSİZLİK VE YARIM ÇALIŞMA ÖDENEĞİ VERİLECEK!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından deprem bölgesindeki vatandaşlara yönelik de önemli açıklamalarda bulundu. Kahramanmaraş merkezli olarak meydanda gelen 11 ilde yıkıcı etkilere neden olan deprem felaketi sonrasında deprem bölgesindeki illerde işsizlik ve yarım çalışma deneği ödemelerinin yapılacağı ifade edildi. Söz konusu ödemeler öne çekilerek 15 Şubat tarihinde ilgili kişilerin hesaplarında yatırıldı. Deprem felaketi nedeniyle memur ve emeklilerin maaşları normal gününden önce hesaplara yatırıldı.  

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.