emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

İhtiyaç Sahiplerine 2.760 TL Kış Desteği Ödemeleri Başladı! Bakanlık Başvurusu Onaylananlara PTT Ödeme Yapacak

İhtiyaç Sahiplerine 2.760 TL Kış Desteği Ödemeleri Başladı! Bakanlık Başvurusu Onaylananlara PTT Ödeme Yapacak
24.02.2023

Maddi yetersizlik yaşayan vatandaşlar için devlet tarafından 2023 yılında da sosyal destek ödemeleri yapılmaya devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi ailelere doğalgaz ve elektrik destekleri verilmeye devam ediyor. Bu sayede artan enerji fiyatları sonrasında birçok vatandaşın yüksek faturalarını daha rahat ödemeleri sağlanıyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından kış aylarında maddi desteğe ihtiyaçları artan vatandaşların desteklemesine yönelik 2.760 TL’ye varan kış desteği veriliyor. e-Devlet üzerinden başvuruların yapılarak PTT üzerinden vatandaşların devlet desteklerinden yararlanması sağlanıyor. Ancak söz konusu yardımlardan yararlanmak isteyenlerin belirlenen bazı şartları karşılamaları gerekmektedir.

ihtiyac1

DOĞALGAZ TÜKETİM DESTEĞİ NE KADAR?

İhtiyaç sahipleri için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Doğalgaz Tüketim Desteği sağlanmaya devam ediyor. Son dönemde artan doğalgaz fiyatları sonrasında birçok dar gelirli aile doğalgaz faturalarını ödemekte zorlanmıştı. Bunun üzerine gelen devlet desteği sayesinde hanelere 900 TL ile 2.500 TL arasında doğalgaz yardımı yapılması hedefleniyor.

ihtiyac2

Doğalgaz Tüketim Desteği kapsamında ödenen miktar birçok unsura göre değişiyor. Öte yandan söz konusu destekten yararlanmak için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, doğalgaz arzı bulunan bölgede yaşamak, faturanın mesken abone grubuna ait olması ve SYDV tarafından hak sahipliğine karar verilmesi gibi şartlar aranmaktadır.

DOĞALGAZ TÜKETİM DESTEĞİ BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Doğalgaz Tüketim Desteğinden yararlanmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşların T.C. kimlik numarası ve e – Devlet şifreleri ile sisteme giriş yaptıktan sonra e-Devlet üzerinden başvuru adımları tamamlanabilir. Söz konusu destek ödemesi kapsamında belirlenen şartların taşınması gerekmektedir. ‘’Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti’’ ekranından kolayca başvuru yapılabilmektedir.

ihtiyac3
i̇htiyaç sahiplerine 2.760 tl kış desteği ödemeleri başladı! bakanlık başvurusu onaylananlara ptt ödeme yapacak 1

ELEKTRİK TÜKETİM DESTEĞİ NE KADAR, NASIL ALINIR?

İhtiyaç sahiplerine ayrıca elektrik tüketim desteği de verilmeye devam ediyor. Bu kapsamda hanedeki kişi sayısı ve kullanım miktarına göre 130,09 TL’den 260,19 TL’ye kadar ödeme yapılıyor. Elektrik Tüketim Desteğinden yararlanmak isteyenlerin herhangi bir yere başvuru yapmalarına gerek kalmadan hak sahiplerinin kimlik kartları ve elektrik faturaları ile PTT şubelerine gitmeleri yeterlidir.

Yorumlar

  1. Melek dedi ki:

    Benim 3 çocuğum var 2 tanesi okuyo biri bebek gecinemiyorum durumum çok kötü yetemiyorum eşim le maddi manevi sorunlar yaşıyoruz geçimsizlik var çocuklarımla perişanım küçüğüne bez alamicak duruma geldim bakkala borcum birikti kiram birikti lütfen Allah rızası için yardım edin bana çocuklarım için istiyorum sesimi duyun artık gücüm kalmadı tukendim sağlığımda kalmadı evime birsey alamıyorum gecinemiyorum gidicek yerim. Yok sizden yardım etmenizi ıstiyorum lütfen

    1. Ahmet dedi ki:

      Buraya yazmakla bı sonuç alamazsınız