Ekonomi

24 Şubat Cuma Güncel Akaryakıt Fiyatları Ne Kadar Oldu? Brent Petrol, LPG, Motorin, Benzin

Türkiye’de son dönemde aran döviz kuru ve enflasyon ile küresel piyasalarda brent petrol fiyatında yaşanan dalgalanmalar ve diğer krizler sonrasında akaryakıt fiyatları üst üste zam haberleri ile gündeme geliyor. Kısa süre önce ise benzin fiyatlarına gelen indirim sonrasında motorin fiyatlarında da benzer bir indirim yapılması bekleniyor.

Küresel piyasalarda brent petrol fiyatlarında yaşanan düşüşle beraber akaryakıt indirimleri de gelmeye başladı. Benzin, motorin ve LPG’nin güncel pompa fiyatları ise merak ediliyor. 24 Şubat Cuma gününde birçok sürücü akaryakıt fiyatlarını araştırmaya başladı.

BRENT PETROL FİYATLARI DÜŞÜŞE GEÇTİ!

Türkiye’de akaryakıt fiyatlarını da etkileyen brent petrol fiyatında dalgalanmalar devam ediyor. Geçtiğimiz Salı gününde 84,30 dolara kadar yükselen brent petrol varil fiyatı günü 84,07 ile tamamlamıştı. Önceki gün ise brent petrol kapanışa göre yüzde 1,02 azalarak 83,21 dolar seviyesinde hareketini sürdürdüğü görüldü.

Akaryakıt fiyatlarında yaşanan düşüşte özellikle ABD Merkez Bankası (FED) gelecek dönem para politikasına yönelik belirsizliklerin devam etmesi olduğu ifade ediliyor. Küresel piyasalarda yaşanan bu dalgalanmalar ise brent petrol üzerinde etkili olmaya devam ediyor.

BENZİNE 48 KURUŞLUK İNDİRİM!

22 Şubat gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere yurt içinde ise benzin fiyatlarında indirim yapılmıştı. Söz konusu indirim ile benzin fiyatı 48 kuruş düşmüştü. Benzine gelen bu indirimde özellikle brent petrol fiyatında yaşanan düşüşün etkili olduğu ifade ediliyor. Benzer bir indirim motorinde de beklenemeye başladı.

MOTORİNE İNDİRİM GELEBİLİR!

Motorin fiyatlarında ise 24 Şubat Cuma günü itibariyle geçerli olacak bir indirim bekleniyor. 63 kuruşluk indirim beklentisi dikkat çekti. Son dönemde bir hayli yükselen akaryakıt fiyatları sonrasında gelen bu tür indirimler ise dikkat çekiyor.

GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI NE KADAR?

İstanbul’da ise güncel akaryakıt fiyatları ise yakından takip ediliyor. İstanbul Anadolu yakasında benzinin litre fiyatı 20,39 TL, motorinin litre fiyatı ise 21,17 TL seviyelerinden işlem görüyor. LPG fiyatı ise 11,73 TL ile satışa sunuluyor.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir