Haberler

Ekşi Sözlük kapatıldı mı? Ekşi Sözlük’e erişim sorunları yaşanıyor! Açıklama gecikmedi!

Popüler sosyal bilgi platformlarından Ekşi Sözlük bir süredir erişim sorunları ile karşılaşıyor. Özellikle son günlerde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ilde ağır yıkıma neden olan deprem gündemi nedeniyle dezenformasyonun önüne geçmek için sosyal medya platformlarına da erişim sınırlamaları getirilmişti.

Ekşi Sözlük’e erişim sorunları yaşayan birçok kişi ise Ekşi Sözlük’ün kapatılıp kapatılmadığını merak etmeye başladı. 22 Şubat Çarşamba günü itibariyle siteye erişim sağlamakta zorlanan kullanıcılar platforma erişimin neden engellendiğini araştırıyor. Ekşi Sözlük’ün yaşadığı erişim sorunlarına resmi sosyal medya hesabından gelen açıklama ise dikkat çekti.

EKŞİ SÖZLÜK KAPATILDI MI?

Platform üyelerinin çeşitli konularda görüşlerini bildirdikleri ve yorumlarda bulundukları bir web sitesi olan Ekşi Sözlük, özellikle büyük deprem felaketi sonrasında bilgi kirliliği yarattığı iddiası ile bazı kesimlerden tepki almıştı. Birçok Ekşi Sözlük kullanıcısı ise yaşanan erişim sıkıntısının asıl nedenini araştırmaya başladı.

Ekşi Sözlük’ün resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada web sitesine yönelik erişim sorununa yönelik bilgilendirme yapıldı. Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada erişim engeline yönelik bilgi sahibi olmadıkları açıklandı. Sosyal medya üzerinde de tartışma yaratan Ekşi Sözlük’e erişim engeli getirilmesinin ardından birçok kullanıcı tarafından erişim engelinin nedeni de araştırılmaya başladı. Son dönemde sosyal medya platformları ve web sitelerine karşı erişim engellinin gelmesi tepki çekmeye devam ediyor.

BTK’DAN EKŞİ SÖZLÜK’E ERİŞİM ENGELİ!

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından Ekşi Sözlük’e erişim engeli getirildi. Site bilgileri sorgu sayfasında 21.02,2023 tarihi ve 490.05.01.2023 – 100029 sayılı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu kararı ile erişim engeli getirildiği belirtildi.

BTK sitesinde yer alan bilgilere göre 21 Şubat tarihine erişim engeli uygulanan Ekşi Sözlük’ün ne kadar süre kapalı kalacağı ise merak ediliyor. Ekşi Sözlük tarafından resmi sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada ise henüz erişim engeline ilişkin herhangi bir bilgi sahibi olmadıkları ifade edildi. Sosyal medya üzerinde de tartışma yaratan Ekşi Sözlük’e erişim engelinin getirilmesine ilişkin detaylar merak ediliyor.  

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir