E-Devlet

E-DEVLET SRC SORGULAMA

E-Devlet sunduğu hizmetler sayesinde birçok işlemin yapılışını basit hale getirdi. E-Devlet SRC sorgulama işlemi de kolayca yapılabilen işlemlerdendir. E-Devlet üzerinden bir tek SRC sorgulamanızı değil, bunun yanında emeklilik hesaplama, araç sorgulama, borç sorgulama gibi birçok işlemi de yapabilirsiniz. Aşağıdaki başlıkta E-Devlet src sorgulamanın nasıl yapıldığını gereken bilgilerin neler olduğunu detaylı olarak vereceğiz.


E-Devlet SRC Sorgulama Nasıl Yapılır ?

E-Devlet SRC sorgulama için öncelikle bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. Eğer şifreniz yoksa PTT şubelerinden herhangi birine giderek başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Bu başvuru sonrasında 2 TL ödeyerek E-Devlet şifrenize sahip olabilirsiniz.

Şifrenizi aldıktan sonra yapmanız gereken işlemleri aşağıda maddeler halinde sıraladık. Vermiş olduğumuz bilgileri takip ederek E-Devlet SRC sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

  • İlk olarak yazının altında size vermiş olduğumuz internet adresine tıklayınız.
  • Açılan sayfanın en üst kısmında ”Kurumlar” seçeneği vardır. O seçeneği seçiniz.
  • ”Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı” bölüme geliniz.
  • ”Mesleki Yeterlilik İşlemleri” kısmından ”Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama” seçeneğine giriniz.

Yaptığınız işlemlerden sonra E-Devlet SRC sorgulama için gerekli uygulamaya ulaşacaksınız. Bu uygulamada kimlik doğrulama işleminizi gerçekleştirdikten sonra T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Ardından sisteme giriş yapınız. Böylece işleminiz tamamlanmış olacaktır.

E-Devlet SRC Sorgulama İçin TIKLAYINIZ !

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu