Uncategorized

DİLEKÇE TAKİBİ NASIL YAPILIR?

İnternet çağında yaşamamız sebebiyle hayatımızı kolaylaştıracak çoğu işlemi sanal ortam üzerinden hallediyoruz. Birkaç örnek verecek olursak; fatura ödemeleri, başvuru işlemleri, yemek siparişi, online alışveriş ve E-Devlet uygulamaları gibi daha bir sürü sayabileceğimiz hayatımıza kolaylık katacak işlemleri internet vasıtasıyla gerçekleştirebiliyoruz.


Devlet kurumlarıyla yapacağımız herhangi bir işimiz olduğunda, bu tarz işleri dilekçe yoluyla hallederiz. Gerçekleştireceğimiz işin içeriğinin yer aldığı dilekçeyi o resmi kuruma vererek işlemin gerçekleştirilmesiyle ilgili cevabı bekleriz. Peki dilekçe takibi nasıl yapılır? Verdiğimiz dilekçenin ulaşması gereken yere ulaşıp ulaşmadığını nasıl takip edebiliriz?

Dilekçe Takibi Nasıl Yapılır?

İnternet vasıtasıyla dilekçenin, gönderdiğimiz kurumda işleme sokulup sokulmadığını, hangi aşamada olduğunu, sonuçlandıysa sonucunu ve sonuçlanma zamanını internet üzerinden takip edebiliriz. Bu hizmete SGK’nın kendi resmi sitesi üzerinden kişisel bilgilerinizle ulaşabilirsiniz.

 • Aşağıda vereceğim linke tıklayarak dilekçe takibi nasıl yapılır sorusunun cevabını bulabilirsiniz.
 • Linke tıkladıktan sonra karşınıza çıkan sayfada “Evrak Kayıt ve Takip Sistemi” butonuna tıklayınız.
 • Açılan sayfada TC kimlik numaranızı ve kayıt yılını doldurarak lütfen “Evrak Ara” butonuna basınız.
 • Bu bilgiler ışığında dilekçe takibi nasıl yapılır sorusu hakkında ve nasıl yapılacağı hakkında fikir sahibi olmuş bulunmaktasınız.

İlgili Makaleler

10 Yorum

 1. Emekli maaşımdan SGDP kesintisi var 2013 2016 yıllarına ait kesinti yapılmış benım o yıllarda böyle bir ticari faaliyetim yoktur bir hata sonucu olduğunu sanıyorum kurumunuza dılkçe verdim 04 05 2018 Varide no lu dilekçemin sonuçunu merak etmekteyim bu ayda maaşımdan kesinti devam ediyor görünmekte dir lütfen ilgilenebilirmisiniz

  1. Merhaba,

   Verdiğiniz dilekçe de evrak kayıt numarası mevcuttur. Bu numara ile yine evrak kayıt servisini arayarak bilgi alabilirsiniz.

 2. saglik il müdürlüğüne 2 ay önce dilekce yazdim girdigimiz heyet 8 senedirli astim tedavisi goren kizima yuzde 0 verdi onun icin dilekce yazdim sonucu nasil ogrenebilirim

  1. Merhaba,

   Verdiğiniz dilekçe de evrak kayıt numarası mevcuttur. Bu numara ile yine evrak kayıt servisini arayarak bilgi alabilirsiniz.

 3. Afşin kahramanmaraşta agyarlar yapımarket ve mobilya şirketinde 2013 den beri çalışmaktayım adıma 31 12 2016 da çıkış yapılmış hiçbir geçerli belge tararafıma verilmedi ve hiçbir tazminat ödenmedi yetkililerin gereğini yapmasını ve bu dilekçenin tarafıma yapılan haksızlık belgesi olarak korunmasını arz ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu