ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Af Yasasının İkinci Yargı Paketinde Neler Değişecek?

Af Yasasının İkinci Yargı Paketinde Neler Değişecek?
20.01.2020

Af Yasasının İkinci Yargı Paketinde Neler Değişecek? Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın açıklamalarda bulunduğu af yasası ile ilgili son gelişmeler nelerdir? Af yasasının ikinci paketi olarak bilinen yargı ile değişecek olan hususlar neler olmaktadır? Af yasası genel anlamda pek çok kişinin yakından takip ettiği bir konu olmaktadır. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan af yasası hakkında geçtiğimiz hafta içerisinde af paketi olarak bilinen ikinci yargı paketiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Af yasası ile ilgili tüm gelişmeler oldukça hayati önem taşımaktadır.

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın genel olarak ikinci yargı paketi ile ilgili olarak yaptığı açıklamalar, af yasası kanununu bekleyen vatandaşlar bu konu ile ilgili tüm gelişmeleri son derece yakından takip ediyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulması planlanan “İkinci Yargı Paketi” üzerindeki çalışmalar devam etmektedir. İkinci yargı paketinin ne zaman çıkacağı ve açıklanacağı merakla beklenmektedir. Af yasası çıkarsa neleri kapsayacağı ya da kapsamayacağı da son derece merakla bekleniyor.

Af Yasası İle İlgili Gelişmeler Nelerdir?

Af Yasası İle İlgili Gelişmeler Nelerdir? Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan Af Yasası ile ilgili olarak açıklamalarında şu konulara değinmektedir. Yargı Reformu Strateji Belgesi kapsamındaki ilk paket olan, 39 madde içeren yasa teklifinin Meclis’ten geçmesinin ardından, kamuoyunda “af paketi” olarak adlandırılan, infaz ile nafaka ile alakalı düzenlemelerin yer aldığı yaklaşık olarak 30 maddelik ikinci paketin birkaç hafta içinde meclise geleceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep tayip Erdoğan, 2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı’nda geçen yılın muhakemesini yapmış bulunmaktadır. 2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı’nda konuşmalarına yer verirken “Adalet” başlığı altında 2019 yılı içerisinde gerçekleştirilen ve gidilen mesafeleri anlattı. Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, 2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı’nda birde haber paylaşımında bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, Meclis gündemine taşınması beklenen ikinci yargı paketi için de gün bildiriminde bulundu. Erdoğan ikinci yargı paketi için iki hafta sonrasını göstererek gün belirtmiş oldu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.