Ekonomi

Uzaktan Eğitim Alacak Üniversite Öğrencilerine 500 TL Burs Verilecek

Ülke genelinde büyük bir travmaya neden olan ve çok sayıda insanın hayatını kaybettiği Kahramanmaraş merkezli deprem sonrasında üniversitelerde bahar yarıyılı için uzaktan eğitime geçildi. Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve toplamda 11 ilde ağır hasarlara neden olan büyük deprem felaketinin ardından bölgede yaralar da sarılmaya devam ediyor.

Birçok kurumdan depremzedelere yönelik destek gelirken belediyeler de harekete geçti. Bu kez bir destek ise uzaktan eğitim görecek üniversite öğrencileri için geldi. Uzaktan eğitim sürecinde öğrencilere yönelik 500 TL burs verilecek.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE 500 TL BURS VERİLECEK!

Kahramanmaraş’ta meydana gelen büyük deprem felaketi sonrasında bölgede yaralar sarılmaya devam ediyor. 11 ilde çok sayıda can kaybına ve yıkıma neden olan deprem nedeniyle eğitime ara verilmiş ve üniversitelerde bahar yılı uzaktan eğitime geçmişti. Bu kapsamda uzaktan eğitim alacak öğrenciler için sevindirici bir haber geldi.

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz tarafından sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada, uzaktan eğitimde 320 üniversite öğrencisine 500 TL burs verileceğini açıkladı. 2022 – 2203 yılı bahar dönemi deprem nedeniyle uzaktan eğitim yoluyla tamamlanacak.

320 ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNE 500 TL BURS VERİLECEK!

Deprem felaketi nedeniyle Türkiye’de 2022 – 2023 eğitim ve öğretim yılı bahar dönemi uzaktan öğretime geçti. Bu kapsamda Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, BizdenSize Sosyal Marketten her ay 500 TL burs verileceği ifade edildi. Bu kapsamda 320 öğrencilere burs ödemelerinin kesintisiz olarak hesaplarına yatmaya devam edeceği aktarıldı.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN KYK BURSLARI ÖDENECEK Mİ?

Silivri Belediyesi’nin yanı sıra üniversite öğrencilere verilen KYK burs ve kredilerinin de ödenip ödemeyeceği ise merak ediliyor. Deprem felaketi sonrasında uzaktan eğitime geçilmesinin ardından üniversite öğrencilerinin burslarına yönelik de detaylar araştırılmaya başladı. Bu kapsamda KYK burs ve kredilerinin de normal zamanları içinde yatırılmaya devam etmesi bekleniyor.

Üniversite öğrencilerinin uzaktan eğitim sürecinde burs ve kredilerinin ödenmeye devam edeceği aktarılıyor. Bu kapsamda öğrencilerin uzaktan eğitim sürecinde de burs ödemelerini almaları sağlanacak.  

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir