emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Üniversiteye En Az Lise Mezunu 199 Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak

Üniversiteye En Az Lise Mezunu 199 Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak

Mersin Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. Farklı kadrolarda en az lise mezunu sözleşmeli personel ve sağlık personeli alımı yapılacak. Mersin Üniversitesi bünyesindeki eksikliğin giderilmesi için farklı kadrolarda 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 4/B fırkasına göre en az lise mezunu personel alımı gerçekleştirilecek.

Alımlar Üniversitenin Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliği ve Üniversitenin Mersin merkez ve ilçelerinde bulunan kampüslerinde istihdam edilecek. Alım şartları, kontenjan dağılımı ve başvuru detaylarına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Mersin Üniversitesi sözleşmeli personel alımı başvuruları ilanın yayımlanması ile başlamış olup en geç 15 gün olacak şekilde alınacaktır. Bu kapsamda başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvurularını şahsen yapacak ve 15 günün sonunda yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuru Tarihleri 2-16 Mart 2023 arasındadır. Online başvurusunu tamamlayan adaylar asıl başvurularını ilan bitim tarihine kadar Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen yapabilecektir.

Mersin Üniversitesi Personel Alımı Kontenjan Dağılımı

Mersin Üniversitesi personel alımında lise mezunu kontenjanında 8 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 80 Destek Personeli, 3 Şoför, 10 Bakım Onarım, 1 Bahçıvan, 1 Bahçıvan, 19 Hasta Bakımı ve Temizliği görevlisi alınacaktır. Ön Lisans mezunu kontenjanında 1 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 3 Aşçı, 1 Bahçıvan, 1 Hasta Bakımı ve Temizliği, 3 Tekniker, 15 Sağlık Teknikeri, 1 Röntgen Teknisyeni, 28 Sağlık Teknikeri istihdam edilecek ve lisans mezunu olarak 1 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 1 Mühendis, 9 Büro Personeli, 13 Hemşire alımı yapılacaktır.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Mersin Üniversitesi tarafından yapılacak alımlarda 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlarına uyan kişiler aranacak. Bu şartlar şu şekilde: 

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Kamu haklarından mahrum olmamak
  • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorununa sahip olmamak
  • Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak
  • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak
  • Nöbet (vardiya) usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması.

Aynı zamanda bu şartlara ek olarak KPSS şartı aranacak. Adayların 2022 yılında yapılan KPSS’den Lise için P94, Ön Lisans için p93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 50 puan almış olması gerekecek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.