SGK İletişim Bilgileri

İstanbul Tuzla İlçe Müdürlüğü SGM | SGK İletişim Bilgileri

Sosyal Güvenlik Kurumu, ilçe müdürlükleri ile Türkiye’nin her yerinde hizmet veren bir kurumdur. Bu kuruma ve ilçe müdürlüklerine ulaşmak için pek çok yol vardır. Açık adresi kullanılarak ulaşılabilen bu kurumlar, telefon ve faks gibi bilgilerle de erişilebilir durumdadır.


İstanbul Tuzla SGK telefon numarası:

(0216) 582 07 65

İstanbul Tuzla SGK faks numarası:

(0216) 395 54 52

İstanbul Tuzla SGK Nerede?

Tuzla SGK, Tuzla’da bulunan Ali İhsan Paşa caddesi üzerinde yer almaktadır. Bu merkeze ulaşabilmek için kullanılabilecek pek çok toplu taşıma hattı bulunmaktadır. Tuzla SGK konumuna gitmek için şu otobüs seferleri kullanılabilir:

 • 133P, Tuzla,
 • KM13, Tuzla- Pendik Metro/ Yht / Ring,
 • 130A, Kadıköy,
 • 130E, Cevizli Peronlar,
 • 130H, Öğüt Sokak,
 • 130T, Öğüt Sokak,
 • 133M, Kafkale Spor Tesisleri,
 • 133T, Deniz Harp Okulu,
 • 133TM, Yunus Emre Anadolu İmam Hatip Lisesi.

Tuzla SGK merkezine en yakın duraklar şunlardır:

 • Nalbant Camii Tuzla yönü durağı, 190 metre uzaklıkta ve 3 dakikalık yürüme mesafesinde bulunmaktadır.
 • Nalbant Camii, 190 metre uzaklıkta ve 3 dakikalık yürüme mesafesinde bulunmaktadır.
 • Şinasi Dural Caddesi, 256 metre uzaklıkta ve 4 dakikalık yürüme mesafesinde bulunmaktadır.
 • Ayışığı Sokak, 286 metre uzaklıkta ve 4 dakikalık yürüme mesafesinde bulunmaktadır.
 • Fevzi Çakmak Caddesi, 345 metre uzaklıkta ve 5 dakikalık yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

İstanbul Tuzla SGK adresi ise şu şekilde:

 • Yayla Merkez Mah. Ali İhsan Paşa Cad. No: 39 Tuzla /İstanbul

İstanbul Tuzla SGK E-Posta Adresi Nedir?

Tuzla SGK İlçe Müdürlüğü de diğer ilçe müdürlükleri gibi mail üzerinden de iletişim sağlama olanağı tanımaktadır. Ancak mail üzerinden sağlanan iletişim, diğer iletişim yollarına göre daha yavaş şekilde karşılık bulabilmektedir. Bu sebeple, işi acil olan kişilerin işlerini giderek kurumda yapmaları ya da telefon üzerinden iletişim kurmaları daha yararlı olmaktadır.

SGK Tuzla il müdürlüğü e-mail adresi şu şekilde:

 • tuzlasgm@sgk.gov.tr

İstanbul Tuzla SGK İl Müdürü Kim?

SGK Tuzla il müdürü olarak Âdem Koç görev yapmaktadır. Koç bu göreve, 2020 yılında getirilmiştir.

İstanbul Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü Nerede?

İstanbul Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü, İstanbul’un en merkezi ilçesi olan Beyoğlu sınırlarında bulunmaktadır. Bu kuruma, metrobüs, minibüs ya da otobüs seferler kullanılarak, şehrin her noktasından ulaşım sağlamak mümkündür. İstanbul Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü iletişim bilgileri şunlardır:

 • İstanbul Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü Telefon: (0212)372 10 00
 • İstanbul Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü Faks: (0212)243 63 63
 • İstanbul Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü E-posta: istanbulsgim@sgk.gov.tr

Sosyal Güvenlik Kurumu’na Alo 170 numaralı hat üzerinden ulaşmak da mümkündür. Bu hat üzerinden görevli kişilerle yapılan görüşmelerde, istek ve şikayetler iletilebilmektedir.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

67 Yorum

 1. merhaba,

  vefat nedeni ile eşimin emeklilik işlemlerini tuzla sgkdan yapmıştım. emeklilik sonrası kendim çalıştığım halde sağlık provizyonum emekli üzerinde göründüğü için işyeri hekiminin yazdığı ilaçları alamıyorum. Çalıştığım için izin alıp gelmem de pek mümkün değil. telefonla ulaşamıyorum. düzeltme yapabilir misiniz?
  saygılarımla

  1. Merhaba,

   İşyeriniz bu işlemi yapabilir. Sistemden aktive edebilir.

 2. Ya benden iś gormemezlik parasi sistemde gozukmuyor benden uşt yazi istediler mart ayinin puantaj kaydini istediler kaşe ile imzasiyla birlikte verdim ama kac gun icinde sisteme yansir

 3. Merhaba
  SSK 4/A emekli kimlik kartı nasıl çıkartabilirm.
  yurt dışı çıkış için istenmektedir.

 4. sürekli iş görememezlik evrağımı verdim cevap alamadım evrağımın sonucunu nasıl öğrenebilirim ?

  1. Merhaba,

   Kurum iletişim bilgilerinde bulunan telefonla irtibat kurabilirsiniz.

 5. merhaba
  tuzlada merkezi yer alan firmamız yine tuzlada başka bir adrese nakil oldu.Adres değişikliği dilekçesini kaç gün içinde ibraz etmemiz gerekir

 6. Merhaba ben muhasebe departmanında çalıştığım firmanın sgk ,tahakkuk vb borçlarını öğrenmek istiyorum,bunu nasıl öğrenebilirim

  1. Merhaba,

   İşyerinin SGK şifresi veya vekaletiniz var ise bağlı olduğu SGM den öğrenebilirsiniz.

  1. Merhaba, e vizite ile ilgili sorum olacak: raporları sistem üzerinden otomatik olarak onaylarken 30 günün ilk 10 günü yerine 11 günlük onayladım ve ödemesi çıktı ikinci 10 günü onaylarken raporun onaylanacak Son kısmı 10 gün olması gerekir diye uyarı veriyor ve raporu onaylayamiyorum. Ne yapmam gerekiyor acaba

 7. Merhaba
  Ben 05/11/1990 dan beri ssk liyim. Suan yilim ve primim dolmus durumda son calistigim isyerine 23/12/2009 tarıhınde başlamıştım. Dogum izni kullandım ve 10/02/2018 tarihinden beri 6 ay ücretsiz izin hakkımı kullanıyorum. Sorum şu: ssk dan kagıt alıp yaşımı evde beklemek istiyorum diye işyerine verebilirmiyim izinli iken bu durumda çalışmam gerekiyormu yoksa . Ya da ne yapmam gerekir bilgi verirseniz sevinirim. Ben çalışmayı düşünmüyorum bundan sonra ..

 8. tebligat gelecek bir firmaya ait gelmedi aciliyetimiz var kurumuuza gelemiyorum yogunluk sebebi ile işveren servisine ulaşacak telefon numarası nedir .hiç bir numaraya ulaşamıyoruz ne zaman arasak tuzla sgm tefonlarına bakmıyor.lütfen acil cevap bekliyorum.

 9. İyi günler 2006 da tuzlada şirketim var bağkurum hala aktif görünüyor şirkette herhangi bir ortaklığının kalmamasına rağmen ne yapmalıyım tel numaram 0532…….

  1. Merhaba,

   Limited şirket ise Ortaklıktan ayrıldığınız hisse devri gazetesi; A.Ş. ise hisse devri yaptığınız Ortaklar kurulu kararı ve 2006 yılı hazirun cetveli ile bağkura dilekçe yazmanız gerekmektedir.

 10. Merhaba. tuzla da ticaret yapan biri sigortasız işçi çalıştırmaktadır. bunu nereye bildirmem gerekli.

 11. BU İRTİBAT NUMARALARINIZ NE İŞE YARIYOR YADA SANTRALDEKİ ARKADAŞ NE İŞE YARIYOR HİÇ BİR ŞEKİLDE SİZE TELEFONDAN ULAŞILAMIYOR GEREKİRSE BİMERE ŞİKAYETTE BULUNACAĞIM

 12. 573769 kayıt numaralı 9317633 veride numaralı sigorta gün tespitimi bir yıl geçtiği halde sigortama tescil ettirilmemiştir.

 13. Selam ben mesut iş kazası geçirdim 65gun rapor aldım 45gunun ödemesi gerçekleştiği halde 20gunun parası yatmadi çalıştığım şirket raporu onaylayıp.size topladıklarını söylüyorlar bunun hakkında bilgi alabilir miyim mail adresim mt013746@gmail.com bu adrese cevap gönderirseniz sevinirim

  1. Merhaba,

   Haziran ayı 8-14 ünü takip edin. Eğer yatmaz ise İletişim bilgilerini verdiğimiz Tuzla sgm ile iletişime geçin

 14. T.C. ESKİŞEHİR 2. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ’nün 2017/5599 Esas numaralı dosyasından gönderilen 09.04.2018 tarihli yazının cevabı henüz verilmedi.

 15. Merhaba,

  Şirketimizdeki E-bildirge yetkilimiz işten ayrıldı. Şuan ayrılan kişinin TC’si ile giriyoruz. Şifreleri değiştirdik. Ancak yetkiliyi nasıl değiştirebiliriz? Ne yapmamız gerekmektedir.? Yetkiliyi değiştirince yeni kişinin e-devlet bilgileri mi geçerli olacaktır?

  Teşekkürler, iyi çalışmalar

 16. Annemizin maaşı bu ay 500 tl kesilmiş nedenini öğrenebilir miyiz…sevgi keskin 52204798726

 17. İŞYERİNDE ÇALIŞAN ELEMAN 31.07.2017 VE 04.08.2017 TARİHLERİ ARASINDA RAPOR ALMIŞ.TEMMUZ AYINI BİLDİRGE VE EK 10 NASIL GÖSTERECEĞİM.

 18. Sayın yetkili;
  SKG işyeri numaramız 2 ……………..Bugün SGK RAPORLAR bölümünde 05.05.2017 tarihinde kendi isteği ile işyerimizden ayrılmış olan TC: …… nolu ………..a ait sgk işyeri kazası 20.05.2017-28.05.2017 Tarihli Rapor farkettik..Fakat bu tarihlerde bu personel bizde sigortalı değildi.SGK İnternet sayfasından Personelimiz değil butonunu seçip onayladık ve yazı olarakda kurumunuza bildireceğiz.Bu konuda yapılması gereken bir işlem varmıdır.
  Teşekkürler iyi çalışmalar

  1. Merhaba,

   Sitemizde siz üyelerimize bilgilendirme amaçlı kurum iletişim bilgilerini sunmaktayız.Lütfen Soru ve bilgilendirmenizi iletişim bilgileri bulunan kuruma yapınız.

 19. ibrahim kemalsezgin engeli personelin okan üniveristesi çalışıyorum emeklilik için süremi ögrenmek istiyorum bilgilerinize sunarım saygılarımla

 20. işgörmezlik ödemesini emanete alındı diyor .bankaya gonderim 07.12.2016 ben 20 sinde gitmiştim bankada görünmüyor dedi baktım edevlete emanete alındı diyor napabilirim ?

 21. Merhaba ben 1 Ekim de yapılandırma yaptım ancak borcumu silmediler bunun için ne yapmam lazım ?

 22. Merhaba, ben asgari ucretli calisanim, sgk ya borclu oldugumu goruyorum fakat odeyecek durumum yok, ne yapacagimi bilmiyorum beni bilgilendirirmisiniz, tesekkurler

  1. Sigortalı olarak çalıştığınız zaman gss borcu çıkmaması gerekir. SGK müdürlüklerine giderek borcunuz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 23. merhaba ben geçmiş dönemlere ait rapor almış dönemlerle ilgili olarak sgk nın bana ödemesi gereken bir para olup olmadığını öğrenmek istiyorum..

  1. İlgili makama direkt olarak ulaşırsanız sizin için daha yararlı olacaktır.

  1. Aynı iş yerinde 1 yıldan fazla süreyle çalışmanız durumunda işten haklı sebeplerle ayrılırsanız kıdem tazminatı almaya hak kazanırsınız.

  1. İlgili yere direkt telefonla ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

 24. 24-10-2014 tarinde ameliyat oldum o tarihten sonraki 10 günlük rapor parasını nasıl alabilirim

  1. Rapor onaylandıktan sonra ücret Ziraat Bankasına yatmaktadır. Dökümünüzden öğrenebilirsiniz.

 25. Kolay gelsin Öncelikle ocak ayında işe başladım ve sigortam yapıldı . GSS prim borcu suan şubat ve mart ayını da kapsamış neden böle ? sisteme geçmiyormu hemen ? ayrıca sigortam ocak ayında başladı hizmet dökümünde göremiyorum ne zaman görebilirim iyi çalışmalar

  1. Sigortanız başladığı andan itibaren GSS prim borcu tahakkuk etmez. Size en yakın SGM den güncelleme yaptırabilirsiniz.

 26. Merhaba,

  Ben yetim aylığı alırken evlendim çeyiz parası almak istiyorum bunun için ne yapmam gerekiyor dilekçe,evlilik cüzdanı fotokopisi,kimlik fotokopisi yeterli mi yoksa ziraatdan hesap açtıramam gerekiyor mu?Bir de ben işe başlıyacağım hemen bu benim ve firma için sıkıntı olur mu?
  Teşekkür ederim

 27. Bursaya tasındım ben ve oraya gelmem çok zor gorönüyor bu sorunu baska turlu internet yada telefon yada bursa sgk merkezlerınden çözebilirmiyim .Bursa sgk merkezi bu siteye mail göndermem gerektiği söyledi . yardımcı olurmusunuz simdiden tesekkür ederım .

  1. Alper Bey onların bahsettiği site biz değiliz çünkü resmi kurum değiliz üzgünüz bu noktada daha fazla yardımcı olamayız. Tuzla SGM’ye mail atmalısınız.

 28. Bursadan almış oldugum 19.02.2014 – 22.02.2014 tarihleri arası raporum işleme gecmemiş . Sizinle iletişime gecmem söylendi yardımcı olabilirmisiniz.

  1. Alper Bey biz resmi kurum değiliz bu yüzden Tuzla SGK Müdürlüğü’ne bizzat giderek müracaat etmeniz gerekiyor.

  1. Verdiğimiz bağlantıya tıklayarak yazımızda doğum parası ile ilgili tüm bilgilere sahip olabilirsiniz. ssk.biz.tr/ssk-dogum-parasi

  2. SAYIN İLGİL :
   14-02-2017 TARİH İN DE 14-02-017 1980557 EVRAK KAYIT NUMARASIN DAKİ 2016/1-2-3-4- AYLARA AİT YAPILMASI GERKEN İŞLEMLERİN 2 016/1-2 AYLARIN YAPILMADIĞI GÖZÜKMEKTE YARDIMCI OLURMUSUNUZ

 29. Merhaba ,Ekim ayına ait raporlarım mevcut sisteminizde göremiyorum ve ücret ödemeleri ne zaman olur öğrenebilir miyim lütfen..

  Bu arada telefonlarınızda sorun var sanırım..

  1. SGK.Bşk.lığının Sayı:16760878/66.762.015.0 sayılı ve Borç Bildirim yazısı gereği mayıs ayı maaşımdan faizi ile birlikte 739,53 lira kesileceği bildirilmiştir. Ordu Ünye SGK Müdürlüğüne yaptığım müracat neticesinde 2008 – 2009 yılları arasında Gündüz tarım ile yapmış olduğum ortaklıktan dolayı kurumunuz tarafından bağkura kaydedildiğim bildirilmiştir. bu nedenle bu kesintinin yapıldığı, ben emekli sandığından emekli olduğum halde sehven kurumunuzca böyle bir hata yapıldığından bu kesintiye her yıl maruz kalmaktayım. ben adı geçen firma (Gündüz Tarım) ile ilişiğimi 2009 kasım ayında bitirdim. Ticari gazetede yayınlandı ve Tuzla vergi dairesine evraklarım iki defa verildi. 2015 yılında bu nedenden ötürü maaşımdan bir yıl yaklaşık 7000 lira para kesildi. mağduriyetimin giderilmesi ve hatanın düzeltilmesi için ne işlem yapmam gerekmektedir. üç ay önce geçirdiğim kaza nedeniyle yürüyememekteyim. İstanbul’a gelmem zor. Fevzi Çakmak Mah. Devlet Sahil Yolu No:309/1 Ünye/Ordu adresinde ikamet etmekteyim. Tlf Numaram 0544 801 72 22 acil cevap verebilirseniz sevinirim. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

  2. Gerekli bilgiler ve işlemleriniz için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu