Personel İlanları

Şubat Ayında Kamuya 2 Bin 323 Engelli Memur Ataması Yapılacak

subat ayinda kamuya 2536 engelli memur alinacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Şubat ayı içinde ilgili kadrolar için yapılacak memur atamaları hakkında konuştu. Şubat ayı sonuna kadar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da teşrifleriyle 2.323 engelli bireyin kamuya memur olarak yerleştirileceklerini ifade etti.

Şubat ayı içinde gerçekleştirilmesi beklenen memur atamalarının da yapılması halinde kamuda çalışan engelli memur sayısının 67 bin 985’e kadar yükselmesi bekleniyor. İlgili kadrolarda yapılacak atamalar için vatandaşların ilgili şartları sağlamaları gerekecek.

KPSS ÜCRETLERİ KARŞILANIYOR!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından kamuya ataması yapılacak yeni engelli memur atamaları hakkında merak edilen detayları açıkladı. Engelli bireylerin ihtiyaçlarının da karşılanmaya devam ettiğini ifade eden Bakan Yanık, kamuda engelli memur istihdamına yönelik Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) uygulamasının 2012 yılında başladığı ifade edildi.

2536 engelli memur1

Engelli vatandaşların EKPSS ücretlerini karşılamaya devam ettiklerini ifade eden Bakan Yanık, 2022 yılı EKPSS için bakanlık tarafından 11 milyon 832 bin 875 TL sınav ücretinin karşılanması için ÖSYM’ye aktarıldığı belirtildi. Engelli bireylerin hayata katılımlarını desteklemek için atılan yeni birçok adım sonrasında kamuda çalışan engelli personel sayısında da ciddi bir artış yaşandığı ifade ediliyor.

KAMUYA 2 Bin 323 ENGELLİ PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından kamuya engelli personel alımına ilişkin önemli detaylar paylaşıldı. Şubat ayı sonuna kadar yapılacak yerleştirme işlemleri için 30 Kasım 2022 itibariyle kamu kurumları tarafından 2 bin 323 kadro talebinde bulunulduğunun altı çizildi. Adayların ÖSYM tarafından yayımlanan tercih kılavuzuna göre 13 Ocak 2023’te tercihlerini tamamladıkları ifade edildi.

2536 engelli memur2
şubat ayında kamuya 2 bin 323 engelli memur ataması yapılacak 8

Toplamda ise engelli memur sayısı yeni atamalarla beraber 67 bin 985’e yükselmiş oldu. 2022 yılında kamuda çalışan engelli birey sayısının 5.777 iken, son 20 yılda atanan engelli memur sayısı ile 12 kat arttığı ve 65.662’ye çıktığı aktarılmıştı. 2023 yılı Şubat ayı itibariyle bu ayın sonuna kadar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın teşrifleriyle 2.323 engelli personelin kamuya yerleştirilmelerinin beklendiği ifade edildi.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir