ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Şubat Ayı Memur, Sözleşmeli Personel ve İşçi Maaşları Erken Ödenecek

Şubat Ayı Memur, Sözleşmeli Personel ve İşçi Maaşları Erken Ödenecek
10.02.2023

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ilde büyük bir felakete yol açan deprem sonrasında memur, kamu işçisi ve sözleşmeli personellerin Şubat ayı maaşlarının erken ödeneceğini duyurdu. Konuya ilişkin yayımlanan genelge ile söz konusu vatandaşların maaşlarını erken almaları sağlanacak.

Maaş ödemlerinin hızlı şekilde yapılması için çalışma başlatan bakanlık tarafından 10 ilin dışında maaş ödemelerinin erkene çekilmesin ilişkin çalışma tüm Türkiye geneline genişletildi. Şubat ayı maaşlarının yatırılacağı tarihin erkene çekilmesiyle özellikle deprem bölgesinde yaşayan vatandaşlar için söz konusu ödemelerin birçok açıdan ihtiyaçların karşılanmasında etkili olacağı ifade ediliyor.

ŞUBAT AYI MEMUR MAAŞLARI NE ZAMAN ÖDENECEK?

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen büyük iki deprem sonrasında Gaziantep, Hatay, Kilis, Adıyaman, Malatya, Şanlıurfa, Osmaniye, Adana ve Diyarbakır illerinde büyük bir yıkım yaşandı. On binlerce insanın hayatını kaybettiği ve halen bölgede çalışmaların devam ettiği dönemde ise Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yeni bir karar imza atıldı.

Türkiye genelinde tüm memurların aylıkları ve kamuda sözleşmeli personel ve işçi ücretlerinin Şubat ayı maaş ödemleri erkene çekildiği duyuruldu. İlgili kapsamda yer alan vatandaşların maaşları 11 Şubat 2023 Cumartesi günü hesaplara yatırılacak.

TÜRKİYE GENELİNDE UYGULANACAK!

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından depremden etkilenen 10 ildeki memur, sözleşmeli personel ve kamu işçilerinin Şubat ayı maaşlarının erken ödenmesi için genelge yayımladı. Maaş ödemlerinin erkene çekilmesine ilişkin karar Türkiye geneli için genişletildi. Bu kapsamda 11 Şubat’ta tüm memur, kamudaki sözleşmeli personeller ve işçilerin maaşları erken ödenecek.

Tarihin en büyük deprem felaketlerinden birinin yaşandığı Şubat ayında maaşların erken ödenmesi birçok açıdan fayda sağlaması bekleniyor. Özellikle deprem bölgesindeki vatandaşların maaşlarını erken alması depremin etkilerinin çok daha kolay şekilde atlatılmasında katkı sağlaması hedefleniyor.

Ayrıca depremden etkilenen vatandaşlar için önceki günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından tüm vatandaşlara 10 bin TL deprem yardım ödemesi yapılacağı açıklanmıştı. Bu ödemelerin ne zaman yapılacağı ise henüz netleşmedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.