• ŞİŞLİ SGM | SGK İLETİŞİM BİLGİLERİ


  Adres: Halaskargazi Cd. No:132 Şişli/Istanbul


  Telefon: (0212) 224 09 40 (10 HAT)

  Fax: (0212) 247 99 45

  E-mail: sislisgm@sgk.gov.tr
  tıkla sorunu sor

  ŞİŞLİ SGM | SGK İLETİŞİM BİLGİLERİ İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Sinan celik dedi ki:

   Merhaba isgormezlik raporumla ilgili bilgi almak istiyordum. 7 agustos 2018 7 eyluk 2018 arasi raporum edevlette henuz gorunmuyor.ne zaman istirahat rapaorum yatar acaba tesekkurler iyi gunler.

  2. Fatih ateş dedi ki:

   Merhaba haziran ayında 5 günlük rapor aldım 06-06-2018 tarihinde alo 170 hattını arıyorum hep oyalanıyorum artık ücretin yatmasını talep ediyorum Şişli SGK arıyorum kimse açmıyor telefonları cevap verirseniz sevinirim…

  3. Mustafa dedi ki:

   Rapor ücreti sogulatacaktim

  4. Aysel dedi ki:

   Mrh ben 22 ocak 2018 de doğum iznine çıktım 15 mayısda dogum iznim bitiyor yalnız bu zamana kadar 5 milyar para aldım kız arkadaşımla aynı zamanda çıktık o 8 buçuk milyar para almış ben niye hala alamadım birde gecen sene iş yerimizden kız arkadaş 11 milyar para aldı bizim daha fazla almamız gerekmiyor mu bu konuda aydınlatırsanız sevınırım

  5. Ali Mert dedi ki:

   Rapor arşive kaldırılmış nedenini öğrenmek için arıyorum ulaşamıyorum telefonlara cevap vermiyorlar

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Raporunuz incelenmiş sonuçlandırılmış manasına geliyor. Yakında ödeme ile ilgili bilgi gelecektir. Sitemizde ki kurum telefonları günceldir. Yapılandırma sebebi ile yoğunluk oluşmuş telefanlara cevap verilememiş olabilir. Alo 170 hattından veya eylül ptesi günü kurumu arayarak bilgi alabilirsiniz.

  6. meral sezen dedi ki:

   bir haftadır telefonla arıyorum hiç bir birim cevap vermiyor nasıl bir hizmet anlamadık

  7. Mehmet musaoğlu dedi ki:

   1970 doğumluyum.bagkur başlangıcım 15/05/1988 ile 04/03/2005 arasi toplam 6050 gun bagkur prim ödedim.04/04/2005 ile 2011 arası 2024 ssk prim ödedim.2011 ile 2017 arası 2074 emekli sandigi primim var sonra tekrar 300 ssk li çalışıyorum toplamda 10450 gun primim var .öğrenmek istediğim konu son 1260 sarti nasıl olacak bilgilendirirseniz sevinirim teşekürler

  8. Kenan dedi ki:

   Sisli sgk dan kastamonu sgk ya evrwk gelicekti 10 gun dediker gelmedi 20 gun oldu 31 temmuz son gun evrak teslim edilmeli ariyorum ulasamiyorum

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    İletişim bilgileri günceldir.

    Şişli Sosyal Güvenlik Merkezi
    Merkez Müdürü Kani Mutlu KUTBAY
    Telefon (212) 224 09 40
    Faks (212) 247 99 45
    Adres HALASKARGAZİ CD. KÜÇÜKBAHÇE S NO:10 ŞİŞLİ İSTANBUL
    E-posta sislisgm@sgk.gov.tr

    Alo 170 hattından ulaşmaya çalışabilirsiniz.

  9. Mehmet YALNIZ dedi ki:

   21 mayısta Manisa/gördes sgk dan üst yazı ile kurumunuza dilekçe gönderdim ve hala cevap gelmedi 10 gündür kurumu telefonla arıyorum ve hiç bir birim telefona cevap vermiyor

  10. Barış Demir dedi ki:

   Merhaba;
   Haziran ayında 2 adet istirahat raporum vardı fakat henüz sistemde gözüken bir bilgi yok.İşyeri raporlarımı onayladı hastaneler onayladı fakat Şişli sgk onaylamadı.Neden geç işlem oluyor ?

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Bu ay sonuna doğru sistemde gözükür. Ağustos ayında da ödemeniz yapılır.

  11. aysun dedi ki:

   Merhaba Şişli işveren departmanı ayrı bir binada mı

  12. Seyhan tuncer han dedi ki:

   Merhaba adim seyhan tuncer han 1977 dogumluyum yurume engelliyim %96 engelli raporum var 23 04 2004 sigorta girisliyim ama prim gunun cok eksik engellilerin siforta hesaplanmasi nasil oluyor disardan istege bagli yatirsam aylik ne kadar yatirmam ve kac yil yatirmam gerekiyor konu hakkinda bilgi verirseniz sevinirim tesekkurler

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Malullük Emeklilik için ilk defa sigortalı olduğu tarihten sonra meslekte kazanma gücünü yüzde 60 ve üzerinde kaybetmiş olmak ve 10 yıl 1800 gün prim ödeme şartları ya da bakıma muhtaç ise sigortalılık süresi aranmaksızın 1800 gün prim ödemeniz gerekmektedir.

  13. Gürcan Şenkaya dedi ki:

   47106096/205.05/_E.874127 sayılı SGDP/2306434 konulu yazanın toplam borcu emekli maaşımdan daha ne kadar kesilecek Bu konuda yardımcı olur musunuz.

  14. Oya Ziylan dedi ki:

   09.10.2017 tarihinde ………nolu dilekçe ile Adana Sosyal Güvenlik merkezinden Şişli Sosyal Güvenlik Merkezine gönderilmiş olan dilekçemin akıbetini rica ediyorum. Tarafınızdan ne zaman işleme alındığını, Unkapanı Sosyal Güvenlik Merkezine ne zaman hangi sayı ile yönlendirildiğini bildirmenizi ve ….. nolu sigortama dilekçemdeki çalışma süremin eklenip eklenmediğinin bildirilmesini rica ediyorum.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Sitemizde kurum iletişim bilgileri bilgilendirme amaçlıdır. Lütfen verilen bilgilerle kurumla iletişime geçiniz.

  15. Sibell dedi ki:

   Merabalar. Ben 2017 mayıs ayında ceyiz parası başvurusu yaptım fakat hala bir cevap gelmedi. 170 arıyorum beklemede hala diyor. Kimisi hemen yattı diyor benimki neden uzadı 8 ay oldu. Lütfen yardımcı olurmusunuz.

  16. nuray korça dedi ki:

   babam 16/07 de vefat etti emekli maaşı annemin üzerine bağlandı fakat temmuz ağustos eylül ayı maaşları vakıfbankta ki emekli maaş hesabına yatmaya devam etmiş ve banka bunları kuruma iade etmiş olmasına rağmen ziraat bankasında annem adına açılan dul maaşı hesabına aktarımı olmadı .Kurumunuza iade edilen üç aylık maaşın kesintiler yapıldıktan sonra annemin hesabına aktarımı konusunda yardımlarınızı rica ederim.

   1. Nuray Korça dedi ki:

    Gerek mail gerek telefon gerekse fax hiçbir şekilde tarafınızdan sonuç ya da yönlendirme alamıyorum .kurumunuzun vefat bilgisi olmasına rağmen halen maaş hs na yaptığı ödemelerin bilgisini dahi kendi çabamla bankadan öğrenfim . Sehven vakıfbankta bekleyen ödemelerin taafınıza geri göndeini sağladım altı aydır Temmuz Ağustos Eylül ödemekerini ölüm aylığı olarak Ziraat bankasına bekliyoruz lütfen işlemin sonuçlanması için bana yardımcı olun

  17. DİLEK BERKTAŞ dedi ki:

   7 EYLÜL 15 EYLÜL 2017 tarihleri arası ameliyat olmam sebebi ile raporum bulunmaktadır.Fakat ödemeyi alamamaktayım.İş veren onaylı olup şişli sgk dan işlem yapılmamış olarak bilgi verildi.Yardımcı olmanızı rica ederi.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Dilek hanım merhaba,

    Alo 170 hattından durumunu bu şekilde sorgulattıysanız. Lütfen iletişim bilgileri verilen kurum ile irtibata geçiniz.

  18. ekrem dedi ki:

   bu telefonları niye acmiyorsunuz ne kadar gerizekalı bir isletme burası

  19. Sedef Zengin dedi ki:

   Merhaba, şirketimize ait varolan borcun detayını öğrenmek istiyorum ancak kuruma ulaşmak mümkün değil ne yazık ki. Ulaşabileceğimiz bir numara, mail adresi var mıdır?

   Teşekkürler,

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Kuruma telefonla ulaşsanız da bu konu hakkında telefonda bilgi vermeyebilirler. Vaktiniz var ise kuruma giderek döküm isteyin.

  20. Nuray Korça dedi ki:

   Babam 16/07/2017 tarihinde vefat etti landırılması için bilgi yardımlarınızı rica ederim Ağustos’ta ölüm aylığı için bşvuruda bulunduk ekim iyibariyle aylık bağlandı fakat ağustos eylül aylıkları ödemesi gelmedi ayrıca temmuziçin yatan maaşı banka tarafından bloke edildi . Üç aylık maaş ve temmuz ayı bloke edilen tutarın ödemesi için 170 ten 28588891 nolu takip dosyamız bulunuyor.İşlemlerin sonuçlandırılması konusunda bilgi ve yardımlarınızı rica ederim

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Nuray hanım merhaba,

    Temmuz ayı vefat ettiğinden maaş bloke edilmiş olabilir. Ancak verset belgesi ile temmuz ayı maaşını talep edebilirsiniz. Ağustos ayı talebiniz gerçekleşti ise Ağustos ve eylül aylarının da ödenmesi gerekir. Başvuru yaptığınız SGK merkezi ne konu ile ilgili bir dilekçe ile başvur yapmalısınız.

  21. Mustafa tan dedi ki:

   ben ssk emeklisiyim türk telekomdan ve maaşımı kestiler gerekçe olarak inşaatda çalıştığım ve normal sigortadan beni gösterdikleri için kestikleri sgkyı aradım benden belge istediler bende yolladım ve 2012 den kalma bir şirkette aynısını yapmış denildi onun belgesini istediler ama şirket iflas etmiş mali müşavirini buldum aradım ve 2012 kayıtlarını göremiyorum denildi böyle bişey mümkünmüdür defterlemesi gerekmiyormudur nasıl çözebilirim sorunu şimdiden teşekkürler

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Mustafa Bey,

    İş yerleri Vergi Usul Kanununa göre 5 yıl Türk Ticaret Kanununa göre defterleri 10 yıl saklamak zorundalar. Bu nedenle 2012 kayıtlarının ve evraklarının saklanmış olması gerekiyor.

  22. Sertan Aysan dedi ki:

   mart 26 da trafik kazası geçirdim tibia ameliyatı oldum. 3 ay rapor verildi rapor 1 ay ve sonrasın da 2 ay olarak verildi yani total de 3 aylık bir rapor verildi. mart ayından bu yana hala raporlu günlerimin ücretini almadım alo 170 i aradığım da bana 3-4 ay sonra kaza tutanağımın olmadıklarını belirttiler. kaza tutanaklarını mail üzerinden size ulaştırdım 2-3 hafta sonra sizden cevap geldiğin de kaza tutanaklarımın eksik olarak söylendi mail olarak değil faks olarak iletmem söylendi faks olarak ilettim faks çekerken üstünde isim soyisim ve telefon numaramı yazmamı belirttiler yazdım.alo 170 den 1,5 hafta sonra tekrar yanıt geldiğin de ise kaza tutanaklarımın eksik olduğunu faks çekmemi söylediler kaç kere faks çekmem gerekiyor sizin tarafınıza bir de bu yıl için de alır mıyım bu ücreti merak etmiyor değilim şişli sgk kurumu da telefonlarına bakarsa bi zahmet olmazsa onlardan da bilgi almak isterim.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Sertan Bey merhaba,

    iletişim bilgileri bulunan kurum size cevap verebilir. Ancak bizim size tavsiyemiz inkar edemeyecekleri bir yol olan tutanakları İadeli Taahhütlü posta ile göndermeniz. Posta yolu ile gönderilen evrak resmi belge kapsamında ve kayıt altına alındığından ispat etme olanağınız yüksek olacaktır.

    1. Sertan Aysan dedi ki:

     Evrakları kuruma kadar ellerimle kendim getirdim orda sağolsun çok güzel karşıladılar herşey çözüldü haftaya ücretimin yatıcağını belirttiler teşekkürler.

     1. Danışma Birimi dedi ki:

      Sertan Bey,

      İşinizin hallolduğuna sevindik. Tekrar geçmiş olsun…

  23. MEDİNE KOL dedi ki:

   Merhaba
   Şuan 37 hafta 4 günlük hamileyim.
   32. hafta da 12.08.2017 de çalışabilir raporumu aldım ve işyerinden 11.08.2017 de ayrıldım yani raporu 1 gün sonra aldım. Başka bir işyerinde çalışmaya başladım bu işyerinde girişim 19.08.2017 olarak.
   Benim sıkıntım şu şekilde 37. hafta da çalışamaz olan raporum şuan ki işyerimde muhasebecinin sisteminde gözükmüyor bunun sistemlerine düşmesi için eski işyerinin personelimiz değil olarak onaylamaları gerektiğini söylediler ve bu şekilde düzeltme yapıldı ancak hala sistemlerinde gözükmediğini söylediler. Daha sonra 170 i aradığımda 32. haftalık raporumun eski işyerim tarafından pasif hale getirildiğini bu yüzden görünmediğini onay vermeleri gerektiği söylendi eski işyerim biz rapor tarihinden 1 gün önce çıkışını yaptık usulsuzlük olur diyerek ilgilenmediler. Ben bu durumda ne yapmam gerekiyor doğum parasına hak kazanmamış mı oluyorum.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Medine Hanım merhaba,

    Eski iş yerinden ayrıldıktan sonra rapor aldığınızdan sisteme işleyememeleri normal. Raporu Eski işyerinin bağlı bulunduğu Sosyal Güvenlik Merkezinde işletmeniz gerekiyor. Böylelikle yeni işyeriniz sistemde görebilecektir.

  24. Cihan KARAKULAK dedi ki:

   Merhaba;
   Ben 02-17.02.2017 tarihleri arasında ameliyat olduğumdan dolayı rapor parası almam gerekmektedir. Ancak yaklaşık 6 ay gibi uzun bir süre geçmesine rağmen rapor paramı alamadım ve yaptığım araştırmalara göre herhangi bir eksik evrak veya imza olmadığı söylenmektedir. En kısa zamanda yardımcı olursanız sevinirim.

   Saygılarımla,

   Cihan KARAKULAK

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Cihan Bey,

    E devletten iş göremezlik adımından kontrol ettiğinizde rapor parasının sonuçlandığı yazıyor mu? Paranız yatmış ve geri dönmüş olabilir. Çünkü rapor paraları bu kadar uzun sürmez. Lütfen e devletten kontrol edin.

  25. Oğuzhan tangüler dedi ki:

   Oğuzhan tangüler 26226245 takip numaram kardeşim bu rapor parası neden verilmiyor paraya çok ihtiyacım var lütfen gerekli hizmeti zamanında yapın kaç ay oldu bu para verilmedi ve 170 aradığımda dosyanız gönderildi haber bekliyoruz diyorlar bizim bu konuda yapacak bir şey yok diyorlar bizi bu devletin insanlarıyız kimse düşünüyor bu insanlar bu süre esnasında ne yaparlar diye düşünen kimse yok basıl bir kurumsunuz nasıl bir iş yapıyorsunuz lütfen gerekli işlemlerinin yapılmasını ve en kısa sürede bu raporun parasını istiyorum arz ederim

  26. Murat cagan dedi ki:

   25517978 takip numaram adim murat bir kaza gecirdim rapor aldim ve isbasi yapdim neden odemem yapilmiyor aylardan beri ne inceliyordunuz anlamadim her ay sigorta parasini almasini biliyorsunuz ama yaziklar olsun ya ne yeriz ne iceriz kimsenin umrunda degil.

  27. SELMA YILMAZ dedi ki:

   GSS PRİM BORCUMU YAPILANDIRDIM AMA MART AY TAKSİTİNİ YATIRMAYI UNUTTUM NE YAPMAM GEREK TEŞEKKÜR EDERİM

  28. Gökçin Kızılırmak dedi ki:

   Mart 1, 2017 tarihli soruma hala cevap bekliyorum…

  29. Gökçin Kızılırmak dedi ki:

   SGK ‘ dan aldığı emekli aylığından başka geliri olmayan bir erkek , boşandığı eşine bu maaşından nafaka vermekte iken ; ölümü halinde emekli maaşı kesileceğine göre boşandığı eşi SGK ‘ dan veya devletten nafaka almaya devam eder mi ? Saygılarımla…

  30. abdullah dedi ki:

   ben 4 aydır rapor paramı alamıyorum ne yapabılırım

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Özel durumunuzdan dolayı detaylı bilgi almak ve başvuru için lütfen ALO 170 SGK DANIŞMA HATTI nı arayınız

  31. Karen Eskenazi dedi ki:

   Halam kalçasını kırdı bağkur masşının evinde teslim edilmesi mümkünmüş, doğru mu? Ne tür bir işlem yapmak gerekiyor? (Yurt dışında yaşadığım için yardımcı olamıyorum)

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  32. Nilüfer kalkan dedi ki:

   Oğlumun yetim maaşı için başvuruda bulunmuştuk . İki ayı geçmesine rağmen hala bir cevap alamadık . Bu konu ile ilgili bilgi rica ediyorum . Evrak no : 3.726.961

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Gerekli bilgiler ve işlemleriniz için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz.

  33. HUEYIN BULENT ZEYBEK dedi ki:

   Gönderen: BULENT ZEYBEK <izm58@hotmail.com

   Kime: SISLI S.G.MERKEZI
   Konu: RE: İLT: YNT: İLT: İLT: Emeklilik talebim hk. Dosya No : 1916212

   Bu 4855 YTL yi hangi hesap numarasina yatiracagim.
   SON NIHAI RAKAMMIDIR ?
   Hangi tarihten itibaren emeklilige hak kazanmis olacagim ? ve emekli aylik rakami belli midir ?

   Tarafınıza çıkarılan ihya fark borcunu tebliğ tarihinden itibaren 1 ay içersinde ödemeniz gerekmektedir. Borcunuzu t.c. numaranıza ihya borcu olarak ödeyebilirsiniz.Borcunuzu ödemeniz halinde işlemleriniz sonuçlandırılacaktır.

   Sağlıklı ve güzel günler dileriz.
   Şişli Sosyal Güvenlik Merkezi
   (212) 224 09 40 (10 Hat)
   ________________________________

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Yazımızda belirtilen iletişim bilgilerini kullanarak ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz.

  34. celil evciman dedi ki:

   merhaba,2016 yılı emekli maaş zamları ve zam farkları hesaplara ne zaman geçiyor?

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Gerekli bilgiler ve işlemleriniz için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz, Celil Bey.

  35. Arif Dönmez dedi ki:

   Merhaba
   Annem Kadıköy ilçesinde oturmakta. Bagkur dosyasının ikametinin bulunğu yer dolayısıyla Göztepe SGK ya gönderilmesini Şişli SGK dan talep ettik, Göztepe istesin dendi. Göztepe ise Şişli göndermeli, oradan talep edin diyor.
   Dosyamızı Göztepeye nasıl alacağız ?

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçiniz lütfen.

  36. Isa dedi ki:

   3600 den iŞten ayrılmak istiyorum bu konuyla ilgili bilgi almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

   1. Hürcan Karataş dedi ki:

    3600 prim gününden emeklilik şartlarını sağlıyorsanız emekli olacağınız için işten ayrılmanız durumunda tazminat alabilirsiniz. Ancak iş yerine bu konu ile ilgili bir dilekçe vermeniz gerekir.

  37. Melahat Tepe dedi ki:

   Bağkur yapılandırmasında SGK nın sisteminin çökmesi hk.

   Sn yetkili,

   Tam dört gün boyunca banka ve internet aracılığı ile yapılandırmamın
   taksitini ödemeye çalışıyorum. Sistem kapalı, sistem çöktü vs. nedenlerle
   kızım Özge Tepe
   oğlum Arda Tepe ye ait yapılandırma 31.01.2015 son ödeme
   tarihi hafta sonuna denk geldiği için bugün hem internetten hemde Ziraat bankası
   ve Vakıfbank ta gün boyu devamlı bekledim yinede ödeyemedim.
   Benim gibi yüzlerce kişi aynı mağduriyeti yaşadı, biz bu ödemeleri
   herhangi bir zarara uğramadan nasıl ödeyeceğiz?
   Bizden sebepli olmayan bu aksama nedeniyle ödeme yapmamış görüneceğim ve
   ikinci kez böyle bir aksilikte yapılandırma bozuldu denilecek.
   Sisteminizin bozuk olduğunu sizde takip ediyorsunuz sanırım, bu hafta ödemelerin
   tarihini uzatıp sisteme dahil etmeniz bir nebze insanların mağduriyetini azaltabilir.
   Sisteminizin donanımı yetersiz ise biz bu problemi her taksit ödemede yaşayacakmıyız.
   Gereğinin yapılmasını ve çözümle ilgili cevap verilmesini rica ederim.

   Saygılarımla,

   Melahat TEPE
   melahat_tepe@hotmail.com

  Sorunuzu Yazın