emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Rize İl Müdürlüğü SGM | SGK İletişim Bilgileri

Rize İl Müdürlüğü SGM | SGK İletişim Bilgileri

Rize’de yaşayan vatandaşlar için SGM | SGK İl ve İlçe müdürlüklerinin iletişim bilgileri bu yazımızda yer alıyor. Rize SGK telefon numarası birden fazladır. Bunlar aşağıda sıralamıştır:

 • 0 ( 464 ) 213 05 72
 • 0 ( 464 ) 213 05 73
 • 0 ( 464 ) 213 05 74

Yukarıda verilen telefon numaralarından herhangi birini arayabilir ve tüm sorularınız için yetkiliyle iletişime geçebilirsiniz. Bağlanmak istediğiniz dahili numarayı bilmiyorsanız, kimle görüşmek istediğiniz veya görüşmek istediğiniz konuyu söyledikten sonra yetkili sizi yönlendirecektir.

Yazılı ve görsel metinleri telefon hattı aracılığıyla aktarmak isteyenler için Rize SGK faks numarası ise 0 ( 464 ) 213 05 71 numaralı telefondur. Faks aracılığıyla göndermek istediğiniz belgeleri şubeye gitmeden direkt yönlendirebilirsiniz.

Rize SGK Nerede?

SGK’ya doğrudan giderek işlem yapmak isteyen, belge iletmesi gereken veya görüşmesi gereken vatandaşlar için Rize SGK adresi aşağıda verilmiştir:

 • Mermerdelen Mahallesi Menderes Bulvarı NO: 128/130 Merkez/Rize

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü adresini konum üzerinden kolaylıkla bulabilirsiniz. Rize SGK’ya otobüs, dolmuş, araç vb. ile gitmek oldukça kolaydır. Rize Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü’ne giderek her türlü işleminizi yetkililer yardımıyla kolayca halledebilirsiniz.

Rize SGK E – Posta Adresi Nedir?

Elektronik posta kullanıcıları için SGK Rize il müdürlüğü e-mail adresi rizesgim@sgk.gov.tr şeklindedir. Bu mail adresine dilek, öneri, şikayet, soru ve isteklerinizi belirttiğiniz bir e – posta atabilirsiniz. Direkt iletişim adına daha hızlı ve kolay bir seçenek olan elektronik posta ile Rize SGK il müdürlüğüne ulaşabilirsiniz. Faks makinesine sahip değilseniz ve görsel içerikli iletiler göndermek istiyorsanız elektronik posta sizin için ideal seçenektir.

Rize SGK İl Müdürü Kim?

Rize Sosyal Güvenlik Kurumu İl müdürlüğü görevi Mustafa Çakırcı tarafından yürütülmektedir. Sosyal güvenlik alanında Rize halkının daha da gelişmesi için çalışmalar ve yenilikler yürütmektedir. SGK Rize il müdürü Mustafa Çakırcı, ilçe müdürlükleri ile sürekli bir araya gelmekte ve koordineli bir şekilde çalışmaktadır.

Rize SGK’nın Hangi İlçelerde Şubesi Var?

11 adet ilçesi bulunan Rize’nin 3 ilçede SGK müdürlüğü vardır. SGK Rize ilçe müdürlüklerine ait telefon numaraları aşağıda verilmiştir:

 • Ardeşen SGK İlçe Müdürlüğü: 0 ( 464 ) 715 72 55
 • Çayeli SGK İlçe Müdürlüğü: 0 ( 464 ) 532 48 08
 • Pazar SGK İlçe Müdürlüğü: 0 ( 464 ) 612 40 06

Yukarıda verilen ilçeler dışında Rize’nin ilçelerinde yaşayan kişiler Rize İl Sosyal Güvenlik Müdürlüğü ile iletişime geçmelidir. SGK İl Müdürlüğü telefon, faks numarası, adresi, mai adresi, müdürü gibi bilgiler yukarıda verilmiştir.

Yorumlar

 1. Gülten DEMİRCİ dedi ki:

  22 yıl görev yapmakta olan bir öğretmenim.bir yıl ücretsiz izin alacağım.ücretsiz izin bitiminde yaşı beklemek koşuluyla görevden ayrılma dilekçesi verebilir miyim?

  1. Hakan dedi ki:

   Evet

 2. Lütfiye Yılmaz dedi ki:

  Bir ay önce ev hanımlıgından emekliliğe başvuru yaptım 6107 güne tekabül eden 107867 tl ödeme miktarı geldi yaşım 50 ödeme yapmam halinde hemen emekli oluyormuyum alacağım aylık ne kadar.
  Lütfiye YILMAZ. Eindhoven/Hollanda

  1. SGK Merkezi dedi ki:

   Hesaplama işlemi için dünyanın her yerinden +90 216 170 11 22 Danışma hattını arayınız

 3. mansur yuksel dedi ki:

  Mansur yuksel ben 1985 tarihinda 60 gun pirimimvar arşifinizda dosyamda sisteme sisteme girmediğinizden istanbul umraniye sgk da gorunmuyor bu sebepten emeklilik dilekcemi kabul etmiyorlar arşivde dosyamda olan 60 gun pirimimi sisteme gecmesi icin neyapmam gerekir ben istanbulda ikamet ediyorum

 4. yaşar kemal gündoğdu dedi ki:

  % 62 ENGELLİ RAPORUMLA 3600 GÜNE TABİ OLARAK EMEKLİLİK İŞLEMLERİ İÇİN AĞUSTOS AYI 24 TE BAŞVURU YAPMIŞTIM.SONUÇ HAKKINDA HERHANGİ BİR BİLGİ VERİLMEDİ.BİLGİ TALEBİNDE BULUNUYORUM

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   İlgili makama direkt olarak ulaşınız.

 5. havva dedi ki:

  Ben Almanyada yaşıyorum. Bu sene izine Rize’ye gidecem ve emeklilik işlemlerini başlatacam bunun için gitmeden Almanyadan yapmam gereken neler var bilmek istiyorum teşekürler Rize’de görüşmek uzere hoşça kalin .

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   Konsolosluktan gerekli bilgileri alabilirsiniz.