ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

MARMARİS SGM | SGK İLETİŞİM BİLGİLERİ

MARMARİS SGM | SGK İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: SÜLEYMAN DEMİREL CADDESİ NO:18 ARMUTALAN MARMARİS/MUĞLA

Telefon: 0(252) 413 18 00

Fax: 0(252) 413 18 07

E-mail: marmarissgm@sgk.gov.tr

Yorumlar

 1. Ayşe Karadayı dedi ki:

  Merhaba, 1997 yılında Marmaris’ de bir otelde çalıştım ancak sigorta girişim yapılmamış be elimde çalıştığıma dair belge yok. Dava açabilmem için sigorta başlangıç belgesine ihtiyacım var. Acaba bu belgeyi kurumunuzda bulmak mümkün müdür?

 2. osman baytekin dedi ki:

  03.06.1996 yılında marmaris te ilk sigorta başgangıç yerim ve geri kalan dönemlerde antalya da sigortamı doldurdum ama marmaristen antalya ya mail yolu ile evrak gelmediği için emekli olamadım 4 ay oldu lütfen bu konu hakkında yardımcı olurmusunuz

 3. Hasan Daslak dedi ki:

  1995 yil marmaris aksazda çalıştım sikortam çıkmadı geriye dönük hakkım varmi

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Hizmet tespit davaları geriye dönük 5 yıl için açılabilmektedir. Sigorta başlangıcınızın olduğu bir belge var ise bununla da başvuru yapabilirsiniz.

 4. İsmail AKDAŞ dedi ki:

  1985 yılında abim Orhan AKDAŞ sigorta yaptırmıştı marmariste çalışırken inşaat firmasında yanlız o zamanlar soy isminde AKTAŞ olaraktı sonraları T harfi D olunca şimdi tc den bakıyoruz göremiyoruz bunla ilgili bizi aydınlatırsanız çok memnun oluruz iyi çalışmalar diliyorum

 5. Abidin Sönmez dedi ki:

  Şahıs işletmesi olarak Serbest Meslek icrası için bir iş yeri açtım. Vergi levhamı aldım. İş Kur’a kayıt olmak istiyorum. Bana İş yerimin SGK Sicil numaramı soruyor. Bunu nereden öğrenebilirim?
  Teşekkürler

 6. Şengül dedi ki:

  1985 yılından itibaren birer yıl dükkan ve kamyon dan dolayı vergi mükellefiyim bağkur kaydım yok son çıkan kanundan yararlanıp emekli olma şansım var mıdır.?

 7. Orhan Toros Tekeli dedi ki:

  “dökümü” olacaktı. Düzeltir, özür dilerim

 8. Orhan Toros Tekeli dedi ki:

  Son bir yıllık emekli maaşı ödeneğimin gökümünü nasıl alabilirim?

 9. LODOS LTD. dedi ki:

  LODOS LTD, BOZBURUN / MARMARİS / 6090408672
  Muhasebecim internet üzerinden yapılandırma başvurumuzu yaptı. Bir onay veya ödeme planı gelmedi. Yarın ayın 30 u. Başvurumuz geçerli mi? veya yapmamız gereken bir işlem vb. varmı?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   İnternetten başvuru yaptığınızda SGK size yapılandırma ödeme planını posta ile göndermez. Ödeme planını yine aynı uygulamadan alabilirsiniz.

 10. Sevgi Şengün dedi ki:

  İyi günler. 29 haziran-02 temmuz arasında ETS Tur ile Yunan Adaları’na geziye gideceğim.Yeşil Pasaport sahibiyim.Yurt dışına çıkış izni için SGK Kurumu’na ne zaman başvurmam gerekir? Teşekkürler.

 11. Zehra arslan dedi ki:

  2007 de özel Bi şirkette %10 oranında 7 ay hisse sahibi idim o döneme ait SSK borcumu yapılandırıp ödemek istiyorum Nasıl yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

 12. raziye dedi ki:

  21.03.2007yılında işe başladım.12.03.2015 yılında doğum nedeniyle işten ayrıldım.şimdi halen çalışmıyorum fakat işyerihiçbir ödeme yapmadı.çalıştığım yıllar hiçbir hakkım yokmu ne yapmam gerekiyor

 13. engin solak dedi ki:

  kamu kurumunda çalışırken 07.01.2015 tarihinde iş yeri açtım ( sicil no1626030463) fakat bu süre zarfında belediyede (1401012630690) aktif sigortalı olarak çalışıyordum ve pirimlerim yatırılmaya devam etti 31 aralık 2015 tarihinde iş yerini kapattım 14 0cak 2016 tarihinde emekllik dilekçemi verdim fakat bana bağkur borcu çıkmış ne yapmam gerekiyor nasıl iptal edilir

  1. Yusuf Karataş dedi ki:

   Gerekli bilgiler ve işlemleriniz için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz, Engin Bey.

 14. Esat dedi ki:

  Yaptırmakta olduğum konut inşaatında müteahhit değişikliğine giderek adıma geçici müteahhit belgesi aldım. Önceki müteahhit adına açılmış işyeri hesabının tarafıma devri ya da kapatılarak yeni hesap açılması için başvuracağım. Kimlik, ikametgah, tapu, ruhsat dışında getirmem gereken belge var mıdır? Nüfus cüzdanımla gelirsem imza beyannamesi gerekli midir? Çok teşekkürler.

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   İlgili makama direkt olarak telefonla ulaşırsanız sizin için daha yararlı olacaktır.

 15. raziye dedi ki:

  15.05.2015 TARİHİNDEN ÖNCE DOGUM YAPANLARINDA DOGUM YARDIMINDAN FAYDALANACAGI YAZIYOR.BİLGİLENDİRMENİZİ RİCA EDERİM.

 16. raziye dedi ki:

  MERHABA 15.05.2015 TARİHİNDEN ÖNCE DOGUM YAPANLARINDA DOGUM YARDIMINDAN FAYDALANACAGI YAZIYOR.BİLGİLENDİRMENİZİ RİCA EDRİM.

 17. raziye dedi ki:

  merhaba 11.03.2015tarihinde doğum yaptım.doğum yardımından faydalana biliyormuyum.

  1. Hurcan Karatas dedi ki:

   15 mayıstan sonraki doğumlarda geçerlidir.

 18. cafer dedi ki:

  merhaba eşim 11,03,2015 tarihinde 35 haftalık erken dogum yaptı. dogum sonrası raporu aldık fakat dogum öncesi rapuru almamıştık.şimdi doğum öncesi raporu alabilirmiyiz.

  1. Hurcan Karatas dedi ki:

   Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

 19. halil kurul dedi ki:

  merhaba ağustos ayında işten cıktım o zaman dan beri prim yatırmıyorum ne yapmam gerekiyor

  1. Hurcan Karatas dedi ki:

   Gelir testi yaptırmalısınız. Gelirinizin durumuna göre gss prim borcu ödemelisiniz. Testi yaptırmazsanız en yüksek seviyeden borçlandırılırsınız.

 20. Kenan Başaran dedi ki:

  Sgk da 6700 hizmetim var bagkur dan 2.500 günüm var. Ama 2000 günden fazla Çakisma günüm var bagkuru ödemek istemiyor. Cakimalari mı silmem gerekiyor. Çakisma yan günüm varsa ödemem mi gerekiyor. Hepsini silebilimiyim.yapilandirma yasasindan nasıl yaralabilir.

  Not..bagkur a hiç ödeme yapmadım. Teşekkürler

  1. Hurcan Karatas dedi ki:

   Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

 21. hakan aytekin dedi ki:

  Fakat eylül 20 de işden ayrıldım istifa yada herhangi bir belge imzalamadan

 22. hakan aytekin dedi ki:

  iyi günler Turunçda pelin otelde çalışıyodum sigortamı 1 ay geç yaptılar ve yaklaşk 2475 tl param kaldı vermiyolar. alo 170 aradım 3 ay önce bir kaç kez şikayet ettim ama sonuç alamadım. ne yapmam gerek yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Aykut Otu dedi ki:

   ALO 170 i aradiginizda bir sonuc alamadiysaniz bizim bu konuda yapabilecegimiz bir sey yok malesef resmi kurum degiliz çünkü. Ancak tekrar tekrar arayabilirsiniz.

 23. mustafa dedi ki:

  gss prim-13 borcum vamış ödeme yapmak istemiyorum ne yapmam lazım

  1. Aykut Otu dedi ki:

   Öncelikle bu borcu keyfi olarak mı ödemek istemiyorsunuz, yoksa bu borcunuza itiraz mı etmek istiyorsunuz ? Eğer itiraz etmek istiyorsanız, bunun için SGK’ya durumunuzu açıklayan bir dilekçe ve bu durumunuzu ispatlayan belge sunarak yapabilirsiniz.