• MALTEPE SGM | SGK İLETİŞİM BİLGİLERİ


  Adres: Altıntepe Mah. Emin Ali Paşa Cd. Köknar Sk. Dumankaya BLK C Maltepe/İstanbul

  Telefon: (0216) 388 72 00 (18hat)

  Fax: (0216) 388 72 23

  Sponsorlu Bağlantılar

  E-mail: maltepesgm@sgk.gov.tr  tıkla sorunu sor

  MALTEPE SGM | SGK İLETİŞİM BİLGİLERİ İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Erdal Çelikkaya dedi ki:

   2015nisan ayında müdürlüğünüzden emekli oldum maaşımdaki
   düşüklüğün sebebi ile ilgili maaşımın yeniden hesaplanmasını
   rica ediyorum Saygılarımla
   tckn18260261444

  2. Gülnur Yörür dedi ki:

   Anneme 24 sene once Babamin vefati ile Bagkur maası baglandi.Bu hafta gelen tebligatla toplam 2.000tl fazla ödendiği bunun da ayda 300 tl kesintiyle geri alinacağı bildirildi..Maaşı 24 senedir yanlış hesaplayan kurumun hatasını ayda 1.300 tl alan bir emekliden kesilmesi ne kadar hak ve hukuka uygundur.Bizi aydinlatmanizi rica ederim .Tesekkurler..

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Gülnur Hanım merhaba,

    SSk memurlarının maharetiyle yanlış hesaplamalar yapılıyor ve bunu tahsil ediyorlar. Mahkeme sürecini başlatabilirsiniz. Ancak Tabiri caiz ise yüzü astarını geçer.

  3. Fikriye ÇELİK dedi ki:

   Babam bağkur emeklisiydi. Annem babamdan maaş alıyordu. annem
   vefat etti. ben SSK dan emekliyim. Hiç evlenmedim. babamdan maaş
   alabilirmiyim .

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Fikriye Hanım merhaba,

    SSk emeklisi olarak Bağkur emeklisi babanızdan yetim maaşı alamazsınız.

  4. ibrahim tarkan çetin dedi ki:

   1995 -1996 yıllarında 16 ay yedek subay olarak görev yaptım. SGK hizmet döküm belgemde bu süre boş geçilmiş. Yedek subaylık dönemimi SGK hizmeti olarak saydırabilir miyim ? Cevap evet ise
   Edevletten aldığım askerlik hizmet belgesi ile başvuru yapsam olur mu ?

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    İbrahim Bey,

    Çalışıyorsanız iş yerinin bağlı bulunduğu Sosyal güvenlik Merkezine, çalışmıyorsanız en yakım SGM ne Yedek subaylık hizmetinin birleştirilmesinin talep ederek; ilgili kuvvet komutanlıklarınca düzenlenmiş yedek subaylık safahatına veya askerlik şubelerince düzenlenmiş askerlik kayıt belgelerine göre işlem yaptırıp yedek subaylıkta geçen günlerinizi hizmet birleştirmesi yapabilirsiniz.

  5. tamer baysal dedi ki:

   devlet memuruym. Emeklilik için istenen belgelerden e-devletten alınan askerlik durum belgesi yeterli midir? yoksa terhis belgesi mi gerekmektedir.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Kurum da bu konuda tereddütler var. Bazı memurlar kabul ediyor bazıları ıslak imzalı talep ediyor. Riske girmeden vaktiniz var ise Islak imzalı terhis belgesini almanızı tavsiye ederiz.

  6. altug dedi ki:

   Merhaba, ben Almanyada okumak istiyen bir öğrenciyim ,şu an bir okulda okumuyorum ancak kabul kağıdım var. Bu nedenle Almanya ile Türkiye arasındaki anlaşmadan yararlanıp sağlık sigortamı AT11 belgesi ile yapmak istiyorum. Ancak türkiye sınavım olduğunda dönemiyorum. Bu belgeyi türkiyeye dönmeden temin edebilirmiyim

  7. betül fatma cengiz dedi ki:

   merhaba, sicil no 57.391.239.0 2. grup maaş almaktayım.

   haziran 2017 itibari ile banka değişikliği yaptım ve ziraat bankasından iş bankasına geçtim.Maalesef maaşımdan 350 tl gibi kesintim oldu. 184 destek hattıbunun maaşımı 1 den itibaren
   verilmeğe başlandığı için olduğunu söyledi.BENİM böyle bir talebim olmadı.Bu nedenle eskisi gibi ayın 5 inde maaşımı almak ve kesintinin iadesini talep ediyorum.Ayrıca maaşımı aydan aya almak istiyorum.Bunlarla ilgili işlemlerin yapılmasını arzeder saygılarımı sunarım. betül fatma cengiz tc31129860572

  8. bilge dedi ki:

   merhaba,siroz hastasıyım.b evresindeyim.çalışamıyorum.emekli olmama 7 ay gibi bir süre kaldı.rahatsızlığımdan dolayı erken emekli olursam maaşımda bir kesinti olur mu?emekli olabilmem için nereye başvurmam gerekiyor?ve hangi evraklar gerekli?şimdiden tşk ediyorum.

  9. gülseren çubuk dedi ki:

   Bağkur emeklisiyim.Bağkur emekli maaşım İş bankası caddebostan şubesindeki hesabıma gelmektedir.Ancak haziran 2017 maaşım banka hesabıma gelmemiş.Neden olduğu konusunda bilgi edinebilirmiyim?
   Teşekkür ederim.

  10. ECE TUNC dedi ki:

   bağkurlu bayan doğum parası ödemesi yapılıyormu?

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Bağ kur sigortalılarından;

    Analık nedeniyle ödenen geçici iş göremezlik ödeneğinden sadece kadın sigortalı olup; hizmet akdiyle çalıştırılan sigortalılar ile 5510 sayılı Kanun’un 4. maddesinin birinci fıkrasının (b) bendinde belirtilen muhtarlar ve aynı bentde yer alan ticarî kazanç veya serbest meslek kazancı nedeniyle gerçek veya basit usûlde gelir vergisi mükellefi olanlar, gelir vergisinden muaf olup, esnaf ve sanatkâr siciline kayıtlı olanlar ve tarımsal faaliyette bulunanlar yararlanabilmektedir. 5510 sayılı Kanun’un 18. maddesi 1. fıkrası (c) ve (d) bentleri hükümleri nedeniyle 5510 sayılı Kanun’un 4. maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı sayılan anonim şirketlerin yönetim kurulu üyesi olan ortakları, sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketlerin komandite ortakları, diğer şirket ve donatma iştiraklerinin ise tüm ortaklarına analık nedeniyle geçici iş göremezlik ödeneği ödenmesine imkan bulunmamaktadır.

  11. HÜSEYİN ÖZKAN dedi ki:

   Yazılanı okumayacaksanız neden bizi yazdırıp duruyorsunuz ki? Konuyu yazdım ama sistemde bile görünmüyorum.Bari cevabınızı e-postama gönderin lütfen. 04 Ocak 1995′ te işe başladım. E_DEVLET ‘te o yılın ocak ayı hizmet miktarı 16 gün olarak görünüyor.10 günümü neden eksik yazmışlar ve bunu nasıl düzeltebilirim diye sormuştum. Teşekkürler.

  12. cevat sağatlı dedi ki:

   Teiaş 4, bölge müdürlüğünden 20.03.2017 de yaş haddinden emekli oldum.
   İlaçlarımı alamıyorum Eczane sağlık aktivasyonumun yapılmadığını söylüyor.
   Emeklilik işlemleri devam ederken ilaç alamamam nedeniyle mağdurum.
   İlgili mercilere yaptığım müracaatlarda sorunum çözülmüş değil.
   170 danışma hattından da sonuç alamadım .Yardımcı olursanız memnun olurum.saygılarımla.

  13. HÜSEYİN ÖZKAN dedi ki:

   E_Devletten 4c hizmet dökümüme baktığımda 1995 yılı Ocak ayı 16 gün olarak kayıt yapılmış.İşe başlama tarihim 04.01.1995 Bu yanlışın düzeltilmesi için ne yapmam gerekiyor? İstanbul Maltepe SGK yı telefonla aradım yeterli bilgi vermediler.4 C hizmetinin ayrıntısını göremediklerini belirttiler.Ben kimden, nereden bu yanlışın düzeltilmesini sağlayacağım acaba?
   Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

  14. HÜSEYİN ÖZKAN dedi ki:

   Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

  15. HÜSEYİN ÖZKAN dedi ki:

   E_Devletten 4c hizmet dökümüme baktığımda 1995 yılı Ocak ayı 16 gün olarak kayıt yapılmış.İşe başlama tarihim 04.01.1995 Bu yanlışın düzeltilmesi için ne yapmam gerekiyor? İstanbul Maltepe SGK yı telefonla aradım yeterli bilgi vermediler.4 C hizmetinin ayrıntısını göremediklerini belirttiler.Ben kimden, nereden bu yanlışın düzeltilmesini sağlayacağım acaba?

  16. Ilknur dedi ki:

   Esimin sigortasi keailmesi uzerine benimde bir seneden fazla sigortam yok hastaneye gitmek icin gucluk cekiyorum ne yapmam gerekiyor bilgi verirmisiniz

  17. yasin kasap dedi ki:

   25 yaş altı sgk ödemeler çalışmayan ve öğrenci olmayan gençlerden alınan pirimler ödemeler borçlananların borcu iptal edilmiş. ben ödedim . ödeyenlerinki ne olacak. ben duyarlı vatandaş olarak ödediğim bana cezamı. ödemeyenlere ödül iptal ediliyorda ben ödedim benimki geri verilmeyecekmi. ben ve benim gibilere hakmı bu

  18. Ayse dedi ki:

   Dogum parasi raporu henüz yatmamış iş yeri bildirim verdiğini söyledi bunun için ne yapabilirim

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Doğum ücretleri ayın 8-14 arasında yatar.Tekrar kontrol ediniz. Veya süreç takibi için lütfen ALO 170 SGK DANIŞMA HATTI nı ARAYINIZ

  19. necmi dedi ki:

   30 yıldan daha fazla hizmeti olanlara verilecek ek ikramiye kanunu yasalaştı ve resmi gazetede yayınlandı.Ödemeler ne zaman yapılacak.

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Dilekçenizi kuruma gönderin, kurum ödeme durumu hakkında size geri tebligat gönderebilmektedir. Daha sonra takibini yapabilirsiniz.

  20. Muzaffer ÖZKAPLAN dedi ki:

   İyi çalışmalar.
   Emekli sandığı mensubu olarak 36 yıl hizmetim olup,fazla hizmet yıllarım için tazminatımın ödenmesi hususunda kurumum olan Gümrük Müsteşarlığına baş vurmuştum.
   ancak olumsuz cevap verildiği,bu nedenle dava açmadım,son çıkan karara istinaden fazla hizmet yıllarıma ait tazminatımın işlemleri için kurumunuza yeniden başvurmam gerekiyormu . eğer gerekli ise işlemler için yapmam gerekenleri tarafıma bildirilmesini saygılarımla arz ederim.

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Detaylı bilgi için lütfen ALO 170 SGK DANIŞMA HATTI nı ARAYINIZ

  21. MURAT KOLTUK dedi ki:

   39 GÜN İŞ GÖRMEZLİK RAPORUM VAR SAGLIK BAKANLIĞINDA RAPORLARIM ONAYLI GÖZÜKÜYOR FAKAT MALTEPE SGKDA SON RAPORUM ONAYSIZ GÖRÜNÜYOR BU DURUMDA NE YAPMAM GEREKİYOR

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Özel durumunuzdan dolayı lütfen ALO 170 SGK DANIŞMA HATTI nı ARAYINIZ

  22. Mustafa Naci Aksoy dedi ki:

   Emekliyim. Hizmet sürem 35 yıl 6 aydır. 15.02.1995 tarihinde emekli oldum. 30 hizmet yılı üzerinden ikramiye aldım. İkramiye farkımı alabilmem için vermem gereken dilekçe örneği ile dilekçemi vereceğim adresi öğrenmek istiyorum.
   Saygılarımla.

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Dilekçe örneği için TIKLAYINIZ ve SGK ‘na başvurunuz. ALO 170

  23. Necati dedi ki:

   Mrb bn kasım2016emekli oldum.2016emekli olanlara 100tl seyyanen verilecekdi ama bnm maaşıma yansımadı . Emekli tahsis no

   1. SGK Merkezi dedi ki:

    Özel durumunuzdan dolayı lütfen Alo 170 SGK DANIŞMA HATTI nı ARAYINIZ

  24. Faruk OĞUZHAN dedi ki:

   18 hat var diye yazıyorsunuz saatlerce arıyorum bir tanesini bile açan yok. Sanırım BİMER e cevap verirsiniz.

  25. HAYRIYE NARGILI dedi ki:

   Merhaba benim glisin metobolismasi bozuklugu non ketotik hipergilisinemi hastasi kizim ilaci ve masraflari odenmiyo milyonda bir olan bu hastaligin cok ciddi masraflari ve ilaclari var raporlu ve odenmiyo parayla aldigin bu ilaclarin parasini nasil geri alabilirim lutfen yardim edin no care but yol gosterin maddi durumum hic yok simdiden tesekkurler

  26. Fehime dedi ki:

   Pendik civarında oturmaktayım.Üniversite mezunuyum(iki yıllık üniversite mezunuyum)İş olanaklarınız varsa değerlendirmenizi rica ederim.Teşekkür ederim.

  27. sukran dedi ki:

   asker yardimi nasl alinir nereye basvuru yapılacak

  28. Sedef Aygün dedi ki:

   1998 de SSK dan emekli olup maaş almaktayim. 2011 yılında vefat eden eşimden Emekli Sandığından dul maaşı bağlandı. Sorum şu 1976 yılında vefat eden SSK emeklisi babamdan da maaş almam mümkün mü? Böyle bir yasanın çıktığı haberini aldım. Doğru mudur ?Yanıtınızı bekliyorum. Saygılarımla

  29. Ismet TEKEŞ dedi ki:

   25 yıl 5 ay hizmetimden sonra memuriyet istifa ederek ayrıldım. Emeklilik yaşımı tamamlamaya 4 yılım var..Tazminatını alabilirsiniz. Tazminatını alsam dahi memuriyete geri dönebilirmiyim

  30. Kübra Şencan dedi ki:

   Merhaba,
   Çocuk bakıcısı için sigorta başlatmak istiyorum. Ne yapmam gerekiyor?
   İyi çalışmalar.

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

    1. uğur gulsun dedi ki:

     merhaba kolay gelsin dilekce örneği verebilirmisiniz engelli raporum var nereye yazmam ve birde örnek verirseniz sevinirim

  31. Muzaffer Kaplan dedi ki:

   Almanya’da ikamet ediyorum. Almanya’daki sigortam sadece Almanya’da gecerli, yurt disina yani Türkiye’ye de kapali. Türkiye’den emekliyim ve emekli maasim düzenli ödeniyor. Ancak Türkiye’de saglik hizmetleri alamiyorum. Yurt disindan T11 belgesi isteniyor. Almanya’daki sigortam yurt disinda gecerligi olmadigi icin bahsedilen T11 belgesini alamiyorum. Ne yapmam gerekiyor?

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Konsolosluktan gerekli bilgileri alabilirsiniz.

  32. Pınar Göksu dedi ki:

   Merhaba, 27.ocak.2015 tarihinde doğum yaptım. Emzirme parasını nasıl alabilirim? Herhangi bir form doldurmama veya bir yere gitmem gerekli midir ?

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçiniz Pınar Hanım.

  33. ahmet aktaş dedi ki:

   kardeşim ADEM AKTAŞ’a ait ÖLÜM AYLIĞI(MAAŞI) na müracat etmiştik yaklaşık 6 ay oldu son durumu nedir

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçiniz lütfen.

  34. Mümin Küllü dedi ki:

   Sitemizin(sic:1401020688625) 2015/8 aylık bildirgesi onaysız olduğu için olacak , otomatik olarak ödenmemiş. Borcumuzu ödemek için ne yapmamız lazım. Teşekkürler,selamlar. Mümin küllü

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçiniz lütfen.

  35. emre köknar dedi ki:

   merhaba
   şuan çalıştığım şirketten ayrılıcam tazminat alabilmek için bağkur ve ssk mı birleştirmek istiyorum ne yapmam lazım

   1. Hürcan Karataş dedi ki:

    SGK müdürlüklerine başvurmanız gerekir.

  36. Hakan YILDIRIM dedi ki:

   emekliyim ve maşımdan kesinti yapılıyor nedendir ne sebeple öğrenebilirmiyim maşım bin küsür ama ödenen 750 küsür kesintinin sebebini öğrenmek istiyorum

   1. Hurcan Karatas dedi ki:

    Durumunuzu SGK müdürlüklerine giderek veya Alo 170 SGK hattında sorarak öğrenebilirsiniz.

  37. Hatice merih özdemir dedi ki:

   Ataşehirde oturuyorum
   Çölyak raporum var ne işlem yapmam gerekiyor
   Saygılarımla

   1. Aykut Otu dedi ki:

    Sosyal Güvenlik Kurumunuza dilekçe, hastalığa ait rapor ve banka hesap numaraları ile başvurarak kaydınızı yaptırabilirsiniz. Kabul edildikten sonra hesabınıza her ayın 15 inde tedavi ücreti yatırılacaktır.

  Sorunuzu Yazın

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.