emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

İstanbul Maltepe İlçe Müdürlüğü SGM | SGK İletişim Bilgileri

İstanbul Maltepe İlçe Müdürlüğü SGM | SGK İletişim Bilgileri

Maltepe ilçesine bağlı çalışan ve sosyal güvenlikleri ile ilgili bilgi almak isteyen kişiler Maltepe SGK İlçe Müdürlüğü şubesi ile iletişime geçmelidir. Bunun için farklı yöntemler vardır. Maltepe SGK telefon numarası 0216 388 72 00 şeklindedir. Bu numarayı mesai saatleri içinde arayan vatandaşlar yetkililerle görüşebilir ve diledikleri konuda bilgi alabilirler. Bu sayede daha hızlı bir şekilde Kartal SGK’ya ulaşabilirler; fakat yapılacak işlemler konusunda telefonla aramak yeterli değildir. Bunun için şubeye gitmek daha yararlı olacaktır.

Faks aracılığıyla Maltepe SGK’ya ulaşmak için ise 0 216 388 72 23 numaralı telefonu kullanabilirler. Maltepe SGK faks numarası ile kullanıcılar SGK’ya ulaştırmak istedikleri belgeleri kolayca ve hızlıca iletebilirler.

Maltepe SGK Nerede?

Direkt şubeye giderek işlerini halletmek isteyenler için Maltepe SGK adresi şu şekildedir: Altıntepe Mahallesi Emin Ali Paşa Caddesi Köknar Sokak Dumankaya BLK C Maltepe/İstanbul

Bu adrese giderek vatandaşlar SGK çalışanları ile yüz yüze doğrudan iletişime geçecekleri için işlerini daha kolay ve hızlı bir şekilde sonuca ulaştırabilirler. Bu sayede daha acil durumlarda direkt Maltepe SGK şubesine gitmek daha mantıklı bir yöntemdir.

Maltepe SGK E-Posta Adresi Nedir?

Maltepe SGK’ya kimi zaman mail ile de ulaşılabilir. SGK Maltepe il müdürlüğü e – mail adresi maltepesgm@sgk.gov.tr şeklindedir. Bu e posta adresi ile vatandaşlar SGK’nın görev alanına giren konular hakkında sorular sorabilir, dilekçe yazabilir, görüş belirtebilir veya belgelerini buradan iletebilir. Bu sayede faks gibi eski yöntemlerle uğraşmak istemeyen ve daha hızlı bir şekilde belgelerini iletmek isteyen kişiler için mail kullanmak daha kolaydır.

Maltepe SGK İl Müdürü Kim?

Kani Mutlu KUTBAY SGK Maltepe il müdürü olarak görev almaktadır. Vatandaşlar SGK’dan aldıkları hizmetler konusunda aksaklık yaşadığında direkt müdür ile görüşebilirler. Maltepe SGK il müdürü SGK şubesinin düzenli bir şekilde çalışması ve ilerlemesi konusunda yükümlüdür. Kullanıcılar karşılarına çıkan ilk yetkili ile diledikleri bilgileri elde edemezse veya hizmet alamazsa Kani Mutlu KUTBAY’a ulaşabilirler.

İstanbul Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Nerede?

İlçe özelinde hizmet almanın dışında vatandaşlar eğer daha çok İstanbul genelinde bir SGK hizmeti almak istiyorlarsa İstanbul Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü’ne gidebilirler. İstanbul SGK İl Müdürlüğü şubesinin adresi; Pürtelaş Mahallesi Meclisi Mebusan Caddesi NO: 43 PK: 34427 Fındıklı/Beyoğlu şeklindedir. Şubeye gitmeden mail üzerinden de SGK İstanbul şubesi ile istanbulsgim@sgk.gov.tr adresinden ulaşılabilir.

Eğer İstanbul Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü telefon numarası ile aranmak isteniyorsa 0 212 372 10 10 numarası kullanılabilir. Bu numara ile SGK İstanbul şubesine ulaşarak çoğu konuda hizmet alınabilir. Faks ile ulaşmak için ise 0 212 243 63 63 numarası kullanılabilir. Bu sayede vatandaşlar belgelerini şubeye gitmeden de faks araçlığıyla kolayca iletebilirler.

Yorumlar

 1. IŞIN ÖZEN dedi ki:

  Merhaba, Ek9 10 günden fazla çalışan kapsamında ev hizmetlerinde çalışan bayanımız Temmuz ayı sonunda 1 haftalık rapor aldı. ALO 170 ‘i aradığımda iş veren olarak o raporu e-devlet üzerinden “Ev Hizmetlerinde Çalışanların İstirahat Raporu Çalışmazlık Bildirimi” sayfasından bildirimi yapmam istendi. Bu bildirimi yaptım ancak ödediğim sigorta priminden bir düşüş yapılmamış. Konu ile ilgili Maltepe SGK’yı arıyorum ama kimseye ulaşamadım. Ne yapmam gerektiği konusunda bilgi verebilir misiniz?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Konu ile ilgili maalesef bilgimiz bulunmuyor.

 2. Ozcan dedi ki:

  Merhabalar, 1/8/1991 banka staj ilk giris var sonrada 1995-1999 yillari arasinda sskli calistim. Toplam 1108 gunum var. Dogum tarihim 8/1/1976. Yurtdisi borclanmasi ile yeni eyt kanunu cikarsa sskdan mi emekli olacam yoksa 2019 da cikan kanun ile bagkurdanmi emekli olacam? Ne zaman emekli olacagimi ve prim gunumu soylerseniz sevinirim tesekkurler kolay gelsin

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   hiç sigorta başlangıcı olmayanlar bağkur statusunda borçlanma yapmakta. sizin ssk başlangıcınız olduğu için ssk statüsünde emekli olacaksınız.

 3. Ayşegül dedi ki:

  Merhaba,
  ilk işe giriş tarihim 2008, %75 engelli raporum var (fakat süreli), 2313 gün prim günüm mevcut.
  Engelli emeklilik hakkı elde eder miyim bu şartlarla ?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Verdiğiniz bilgilere göre 3920 gün prim ve 18 yıl hizmete tabisiniz. Prim gününü doldurarak 2026 da emekli olabilirsiniz.

 4. hüseyin dedi ki:

  merhaba
  2013 yılından beri çaılıtığım firma sgk kodu olarak 3315 motorlu kara taşıtları eksperi olarak görülürken
  en son 10 günü 9622 beden işçisi olarak yatırmış
  işten ayrıldım düzeltme talepte edemiyorum
  e dilekçe olarak nereye müracaat edebilirim
  tşkk

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   alo 170 i arayarak şikayette bulunabilirsiniz. Düzeltilmesi için işyerinizin bağlı bulunduğu sgk tescil brimine dilekçe verebilirsiniz.

 5. ilknur dedi ki:

  Merhaba , 2010 girişli 2000 gün sigortam mevcut ..%60 oranında engelli raporum var 1800 günden emekli olabilme şansım var mı ? varsa ne yapmam gerekiyor bir bilgiye mevcutmusunuz.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   % 60 engel oranınız var ise malulen 1800 günle emekli olma hakkınız mevcut. İkametgahınızın bağlı bulunduğu sgm ye müracaat edebilirsiniz.

 6. Fırat dedi ki:

  Merhaba kolay gelsin. Yeni çocuğum olacak ve burdaki yetkili makamlar benden 2017 ve 2018 yıllarına ait sene sonu ne kadar kazandığıma dair bir belge istiyorlar. Eylül 2018 tarihinden beri Almanya da ikamet ediyorum ve koronadan dolayı İstanbul a gelemiyorum. Burda ki konsolosluklardan da randevu alamıyorum. Bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz

 7. Erhan dedi ki:

  Oncelikle kolay gelsin sayin devlet memurlarimiza bu zor gunlerde emekkeri Icin tesekkuler diliyorum onlar bu sartlarda bike hizmet vermeye calistilar tesekkur um u arz ettikden sonra maltepede sgk da bulunan bir Engel belirleme orani Icin heyete kocaelide girmistim sizden ricam 6 ay oldu ve bu en az 4 ncu heyete girisim Rica etsem tarafima bilgi verilirmi corana virus sebebiyle oldu saniyorum dusuncesindeyim bu evragin benim Icin onemi cok yuksek 2017den bu Yana gecirmis oldugu m kazan in oranini belgeleyen bir rapor alamadim devlet buyuklerimizden bu konuda yardimlarinizi bekliyorum onemle arz ederim simdi den Allah razi olsun tesekkurler

 8. ahmet dedi ki:

  İyi Çalışmalar, 4C’den emekliyim 14 ocak 2019 tarihinde 4A kapsamında işe girdim 19 haziran 2019 tarihinde işten ayrıldım 4 ay oldu işten ayrılalı her ay 100 tl kesinti oluyor. neden kesinti devam ediyor yardım lütfen.

 9. Şadan dedi ki:

  İyi günler

  Annem 30.07.2019’da vefat etti. Babasından yetim aylığı alıyordu. 1 Ağustos’ta hesabına yatan maaşı ve ayrıca Ağustos bayram ikramiyesi geri alınacak mı? Yapmamız gereken resmi işlemler nelerdir?
  Teşekkür ederim.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Maaş 1 ağustosta yattı ise maaşın iadesi gerekir. Hesaptan parayı çekmeyin.

 10. Mustafa Ali Oduncu dedi ki:

  Emekli maaş almış olduğum banka ziraat bankası kartal ben pendik şubesine taşımak istitorum ne yapmam gerekli

 11. metin dedi ki:

  Sultanbeyli’de oturuyorum babam yeni vefat etti. emekli sandığından emekliydi anneme emekli maaşının aktarılması için herhangi bir sgk müdürlüğüne gidebilir miyim ?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Evraklarınız hazırlayarak Ankara emeklilik daire başkanlığına göndermeniz gerekmektedir. En yakın sgm evraklarla ilgili size yardımcı olur. E devletten de müracaat yapabilirsiniz.

 12. Burhan aydin dedi ki:

  Iyi gunler bagkur da fazla ödemem var iadesini taleb ediyorum izmir e taşındım burdaki sgk vermiyor

 13. BARAN dedi ki:

  merhaba kolay gelsin tavanı aşan prim iadem ile alakalı dilekçem vardı fakat bir türlü dönüş olmadı evrak numarı E.7055971 RESUL KOÇ

 14. Kamil Kadioglu dedi ki:

  Maltepe SGK`da Yurt disi servisi var mi (Almanya hastalik kasasindan alinmis T/A formülerini kayida almak icin)?

 15. Ahmet balci dedi ki:

  Almakta olduğum emekli ayligim kurum hatasından sebeple kesildi. 40 gün pirim borcum var.
  Yurt dışı ve askerlik durumum yok . Çalışıp pirim ödemeden emekli olmanın bir yolu varmı?

 16. Ahmet Balci dedi ki:

  7 senedir almakta olduğum emekli aylığına
  Kurum hatası olarak değerlendirilen bir sebeple kesilmistir. Tekrar eksik olan pirim günümü doldurup emekli olunca, eskiye dönük olarak bana borç çıkarılacak mi?
  Birde emekli aylığım eskisinden mi devam edecek
  Yoksa yeniden hesaplanarak alt seviyeden mi başlayacak?

 17. Yavuz Eryılmaz dedi ki:

  2010 yılında Sağlık Bakanlığından iç hastalıkları uzmanı olarak emekli oldum. Halen son 6 senedir iş yeri hekimi olarak çalışmaktayım. Ağustos 2018 tarihinde çıkan emekli hekimlere verilen 2000 TL para yardımından yararlanabilirmiyim. Saygılar.

 18. Yasin akkurt dedi ki:

  İyi günler benim iskazasi raporum var 3 tanesi yattı bı tanesi yatmadı bir bilgi almak istiyorum

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   İletişim bilgileri verilen Maltepe sgm ye mail veya telefonla iletişime geçmeniz gerekmektedir. Sitemiz SGK nın resmi sitesi değildir. Bilgilendirme amaçlıdır.

 19. Yasin akkurt dedi ki:

  İyi günler ben im01.12.2018 .14.01.2019 tarihli bir iskazasi raporum var rapor ücretini ne zaman alabilirim

 20. Yasemin dedi ki:

  Merhaba; 3525 prim günüm var. 2014 Eylül ayından sonra çalışmayı Doğum nedeni ile bıraktım.isteğe bağlı SGK ödemek istiyorum aynı zamanda bu geçen sürenin borçlandırılmasının yapılmasını istiyorum (3 çocuk nedeni ile)ne kadar ödeme yapmam gerekir(toplu mu taksit oluyor mu)ayrıca isteğe bağlı primlerimi yatırmaya başlayınca Sağlık tedavilerinden faydalanabilecekmiyim? Şu an eşim üzerinden faydalanıyorum. Konu halkında Bilgi almak istiyorum.
  İyi çalışmalar

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Sigorta başlangıcı sonrası doğan çocuklar için aralarındaki süreler yetiyor ise her biri için 2 yıl borçlanabilirsiniz. Aralarında 2 yıl yok ise olan süre kadar borçlanabilirsiniz.

   İsteğe bağlı sigorta ile sağlıktan yararlanabilirsiniz. Doğum borçlandırmasını 3 ay içinde ödemeniz gerekiyor.

  2. Yasemin dedi ki:

   Bilginiz için teşekkür ederim.
   Bir sorum daha olacak prim günümü doldurmak için kaç gün yatırmam gerekiyor? 3600-4500-7000 bu prim günlerinden hangisi kapsamındayım öğrenmek istiyorum yardımcı olursanız memnun olurum.
   22.04.2004 sigorta başlangıcı
   17.09.2014 bitiş
   3525 prim günü
   1984 doğumluyum

 21. Yakup ÜNVER dedi ki:

  Merhabalar ,ben 1996 yılında 150 günlük 4-b sigortam var 1999 yılında devlet memuru oldum benim şu anda emeklilik hesabımda 1996 yılını mı başlangıç olarak alacağım.Teşekkür ederim

 22. İbrahim dedi ki:

  Merhaba ben sınıf öğretmeni iken 2016 eylülde ihraç edildim. Sigortam iptal edildiği için gss ye başvurdum.Haksız yere ihraç edildiğim için ve mali durumum müsait olmadığı için gss primlerini ödeyemedim.2 Ay önce görevime iade edildim ve sosyal ve mali haklarımı hepsi tarafıma ödendi. Fakat üzerime gss borcu gözüküyor. Borç gözüken dönemler de aynı zaman da sigortalı ve primleri ödenmiş gözüküyorum. Dolayısıyla prim borçlarımın silinmesini istiyorum. Sgk ya dilekçe verdiğimde borçlarım silinir mi?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Evet sigortaya aynı burada izah ettiğiniz gibi ve aynı tarihte primlerinizin de olduğunu gösteren döküm ile müracaat ettiğinizde GSS borcunuz silinir.

 23. ayhan dedi ki:

  Ölüm Aylığı Bağlanması İçin Nereye Ve Nasıl Başvurulur ( emekli sandığı)

 24. PRASKOVİA dedi ki:

  Merhaba , ben eşime dolayı dul maaşı almaktayim , fakat 1 ay yatıyor diğer ay yok , ve böyle niğsan ayından beri , bugün de 25 ekim de bankaya gittim , maaş yok . E devletten baktım yatırıldı diyor . Hesapta bir şey yok ! Nereye gidip sorunu çözmem gerekiyor?

 25. Gülten Damar dedi ki:

  Emekli sandığından üç ayda bir maaş almaktayım aylığa nasıl çevirebilirim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   İnternetten E devlet uygulamasından kolayca yapabilirsiniz. Bunun için e devlet şifresine ihtiyacınız var. E devlet şifresi yok ise en yakın postaneden alabilirsiniz. Daha sonra https://www.turkiye.gov.tr/4c-bir-aylik-maas-tercihi linkineden yapabilirsiniz.

  2. Gülten Damar dedi ki:

   E devletten iki defa yapmama ragmen bir sonuc alamadim halen üç aylik gözüküyor

 26. HÜSEYİN ÖZKAN dedi ki:

  E_Devletten 4c hizmet dökümüme baktığımda 1995 yılı Ocak ayı 16 gün olarak kayıt yapılmış.İşe başlama tarihim 04.01.1995 Bu yanlışın düzeltilmesi için ne yapmam gerekiyor? İstanbul Maltepe SGK yı telefonla aradım yeterli bilgi vermediler.4 C hizmetinin ayrıntısını göremediklerini belirttiler.Ben kimden, nereden bu yanlışın düzeltilmesini sağlayacağım acaba?
  Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum. Teşekkürler şimdiden.

 27. ersin ihlamur dedi ki:

  babamdan emekli sandigi dul maasi aliyorum annem vefat etti. ne gibi islem yapmaliyim

 28. Slh dedi ki:

  Merhaba ben eşimi 2012 de kaybettim 600 gün prim var ben 02,07,2018 de toplu ödeme için başvurdum zaman aşımına uğramış böyle birşeyden haberim yoktu başka birşey yapılamazmı. Ölüm 14.02.2012 başvuru 02.07.2018 arada 6 ay var ne yapabilirim teşekkürler kolay gelsin

 29. engin dedi ki:

  Malul emekli yim kontrol raporlarım insanlığa gitti nezaman belli olur bilgi verirmisiniz

 30. yasin yavru dedi ki:

  kolay gelsin tekirdağdan yazıyorum iki adet iş kazası tekirdağ da yaptım raporları birleştirmel için maltepe bölge sağlık kurumuna yolladılar ne kadar surede gelir 13 şubat ta yollamışlar bu konu hakkında bilgi verirmisiniz tesekkürler

 31. yasin yavru dedi ki:

  kolay gelsin ismim yasin yavru tekirdağ dan yazıyorum ik adet iş kazası yaptım dosyalar birleştirmek için size yoolan mış 1 ay sonra sonuc alabileceğimi soylediler hala sonuc aladım sonucu ne zamn alabılırım bilgi verirmisiniz

 32. Erkan dedi ki:

  2013de ıskazasi geçirdim sol gözümden ameliyat oldum gözüm görmüyor net 2013den 2018 kadar yüklü para veriyorlarmi

 33. Arzu dedi ki:

  Merhaba…4c ye bağlı 10/1 hizmetli memurum. memuriyete başlama yılı 2014 ancak öncesinde 3 yıla yakın sigortam var. yüzde 80 ağır engelliyim ve akciğer kapasitem % 34′ e düştü…malulen emekli olsam bu şartlarda ne kadar maaş bağlanabilir? teşekkürler

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Verdiğiniz bilgilere göre maalesef maaş hesaplaması yapamıyoruz.

 34. Tümay Pişirici dedi ki:

  Babamın 3.7.2017 tarihinde vefatı üzerine 6.7.2017 tarihinde dul ve yetim maaşı talebinde bulunmuştum. Evrak müdürlüğünüze ulaşmış ancak bugüne kadar olumlu olumsuz herhangi bir cevap alamadım. Yazılı talebime bir cevap verilmesi gerekir. Cevap alabilmek için ne yapmam gerekir. Bir de babam maaşını her ayın 28 inde alıyordu. Şu an bankada blokeli 1451 TL. görünüyor. Bu maaşı veraset ilamı ile çekebilirmiyiz. Teşekkürler

 35. Erdal Çelikkaya dedi ki:

  2015nisan ayında müdürlüğünüzden emekli oldum maaşımdaki
  düşüklüğün sebebi ile ilgili maaşımın yeniden hesaplanmasını
  rica ediyorum Saygılarımla
  tckn18260261444

 36. Kadriye şahin dedi ki:

  Iyi günler ben dokuz ay önce doğum yaptim doğum parami alamadim 15 günluk sigortam odenmemis su an dosyam takipte ne yapabilirim

 37. Gülnur Yörür dedi ki:

  Anneme 24 sene once Babamin vefati ile Bagkur maası baglandi.Bu hafta gelen tebligatla toplam 2.000tl fazla ödendiği bunun da ayda 300 tl kesintiyle geri alinacağı bildirildi..Maaşı 24 senedir yanlış hesaplayan kurumun hatasını ayda 1.300 tl alan bir emekliden kesilmesi ne kadar hak ve hukuka uygundur.Bizi aydinlatmanizi rica ederim .Tesekkurler..

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Gülnur Hanım merhaba,

   SSk memurlarının maharetiyle yanlış hesaplamalar yapılıyor ve bunu tahsil ediyorlar. Mahkeme sürecini başlatabilirsiniz. Ancak Tabiri caiz ise yüzü astarını geçer.

  2. Cem dedi ki:

   Merhaba, hizmet dokumumde bir duzeltme yapilmasini talep etmek istiyorum. Kucukyali da oturuyorum, nereye basvuruda bulunabilirim?

 38. Fikriye ÇELİK dedi ki:

  Babam bağkur emeklisiydi. Annem babamdan maaş alıyordu. annem
  vefat etti. ben SSK dan emekliyim. Hiç evlenmedim. babamdan maaş
  alabilirmiyim .

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Fikriye Hanım merhaba,

   SSk emeklisi olarak Bağkur emeklisi babanızdan yetim maaşı alamazsınız.

 39. Hakan dedi ki:

  5075 günden yurtdışı borçlanması yapıp emekli oldum sağlık sigortam için tekrar baş vurmak lazım mı yoksa otamatikman açılıyor mu Mavi kartlı vatandaşım ikametgah Türkiye

 40. Zeynel dedi ki:

  Zeynel kanlicioglu istege bagli olarak sgk odedim cocuk borclanmasida yaptim onuda odedim gecen sene sonu emekli oldum ilk maasim 1040tl idi simdi (11) ay sonra maasim 1145 tl oldu neden asgari ucretin altinda maas aliyorum bunu öğrenmek istiyorum tesekkur ederim

 41. Zeynel kanlicioglu dedi ki:

  Istege bagli olarak 2016 sonunda emekli oldum ilk maasim 1050 tl civarinda idi adim Zeynel kanlicioglu tc no:28738940146 su anda 1145 tl maas aliyorum maasimin neden asgari ucretin altinda odugunu ogrenmek istiyorum , beni bilgilendirirseniz sevinirim .ayrica cocuk borclanmasida yapip odemesinide yapmistik

 42. ibrahim tarkan çetin dedi ki:

  1995 -1996 yıllarında 16 ay yedek subay olarak görev yaptım. SGK hizmet döküm belgemde bu süre boş geçilmiş. Yedek subaylık dönemimi SGK hizmeti olarak saydırabilir miyim ? Cevap evet ise
  Edevletten aldığım askerlik hizmet belgesi ile başvuru yapsam olur mu ?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   İbrahim Bey,

   Çalışıyorsanız iş yerinin bağlı bulunduğu Sosyal güvenlik Merkezine, çalışmıyorsanız en yakım SGM ne Yedek subaylık hizmetinin birleştirilmesinin talep ederek; ilgili kuvvet komutanlıklarınca düzenlenmiş yedek subaylık safahatına veya askerlik şubelerince düzenlenmiş askerlik kayıt belgelerine göre işlem yaptırıp yedek subaylıkta geçen günlerinizi hizmet birleştirmesi yapabilirsiniz.

 43. tamer baysal dedi ki:

  devlet memuruym. Emeklilik için istenen belgelerden e-devletten alınan askerlik durum belgesi yeterli midir? yoksa terhis belgesi mi gerekmektedir.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Kurum da bu konuda tereddütler var. Bazı memurlar kabul ediyor bazıları ıslak imzalı talep ediyor. Riske girmeden vaktiniz var ise Islak imzalı terhis belgesini almanızı tavsiye ederiz.

 44. altug dedi ki:

  Merhaba, ben Almanyada okumak istiyen bir öğrenciyim ,şu an bir okulda okumuyorum ancak kabul kağıdım var. Bu nedenle Almanya ile Türkiye arasındaki anlaşmadan yararlanıp sağlık sigortamı AT11 belgesi ile yapmak istiyorum. Ancak türkiye sınavım olduğunda dönemiyorum. Bu belgeyi türkiyeye dönmeden temin edebilirmiyim

 45. betül fatma cengiz dedi ki:

  merhaba, sicil no 57.391.239.0 2. grup maaş almaktayım.

  haziran 2017 itibari ile banka değişikliği yaptım ve ziraat bankasından iş bankasına geçtim.Maalesef maaşımdan 350 tl gibi kesintim oldu. 184 destek hattıbunun maaşımı 1 den itibaren
  verilmeğe başlandığı için olduğunu söyledi.BENİM böyle bir talebim olmadı.Bu nedenle eskisi gibi ayın 5 inde maaşımı almak ve kesintinin iadesini talep ediyorum.Ayrıca maaşımı aydan aya almak istiyorum.Bunlarla ilgili işlemlerin yapılmasını arzeder saygılarımı sunarım. betül fatma cengiz tc31129860572

 46. bilge dedi ki:

  merhaba,siroz hastasıyım.b evresindeyim.çalışamıyorum.emekli olmama 7 ay gibi bir süre kaldı.rahatsızlığımdan dolayı erken emekli olursam maaşımda bir kesinti olur mu?emekli olabilmem için nereye başvurmam gerekiyor?ve hangi evraklar gerekli?şimdiden tşk ediyorum.

 47. gülseren çubuk dedi ki:

  Bağkur emeklisiyim.Bağkur emekli maaşım İş bankası caddebostan şubesindeki hesabıma gelmektedir.Ancak haziran 2017 maaşım banka hesabıma gelmemiş.Neden olduğu konusunda bilgi edinebilirmiyim?
  Teşekkür ederim.

 48. ECE TUNC dedi ki:

  bağkurlu bayan doğum parası ödemesi yapılıyormu?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Bağ kur sigortalılarından;

   Analık nedeniyle ödenen geçici iş göremezlik ödeneğinden sadece kadın sigortalı olup; hizmet akdiyle çalıştırılan sigortalılar ile 5510 sayılı Kanun’un 4. maddesinin birinci fıkrasının (b) bendinde belirtilen muhtarlar ve aynı bentde yer alan ticarî kazanç veya serbest meslek kazancı nedeniyle gerçek veya basit usûlde gelir vergisi mükellefi olanlar, gelir vergisinden muaf olup, esnaf ve sanatkâr siciline kayıtlı olanlar ve tarımsal faaliyette bulunanlar yararlanabilmektedir. 5510 sayılı Kanun’un 18. maddesi 1. fıkrası (c) ve (d) bentleri hükümleri nedeniyle 5510 sayılı Kanun’un 4. maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı sayılan anonim şirketlerin yönetim kurulu üyesi olan ortakları, sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketlerin komandite ortakları, diğer şirket ve donatma iştiraklerinin ise tüm ortaklarına analık nedeniyle geçici iş göremezlik ödeneği ödenmesine imkan bulunmamaktadır.

 49. HÜSEYİN ÖZKAN dedi ki:

  Yazılanı okumayacaksanız neden bizi yazdırıp duruyorsunuz ki? Konuyu yazdım ama sistemde bile görünmüyorum.Bari cevabınızı e-postama gönderin lütfen. 04 Ocak 1995′ te işe başladım. E_DEVLET ‘te o yılın ocak ayı hizmet miktarı 16 gün olarak görünüyor.10 günümü neden eksik yazmışlar ve bunu nasıl düzeltebilirim diye sormuştum. Teşekkürler.

 50. cevat sağatlı dedi ki:

  Teiaş 4, bölge müdürlüğünden 20.03.2017 de yaş haddinden emekli oldum.
  İlaçlarımı alamıyorum Eczane sağlık aktivasyonumun yapılmadığını söylüyor.
  Emeklilik işlemleri devam ederken ilaç alamamam nedeniyle mağdurum.
  İlgili mercilere yaptığım müracaatlarda sorunum çözülmüş değil.
  170 danışma hattından da sonuç alamadım .Yardımcı olursanız memnun olurum.saygılarımla.

 51. HÜSEYİN ÖZKAN dedi ki:

  E_Devletten 4c hizmet dökümüme baktığımda 1995 yılı Ocak ayı 16 gün olarak kayıt yapılmış.İşe başlama tarihim 04.01.1995 Bu yanlışın düzeltilmesi için ne yapmam gerekiyor? İstanbul Maltepe SGK yı telefonla aradım yeterli bilgi vermediler.4 C hizmetinin ayrıntısını göremediklerini belirttiler.Ben kimden, nereden bu yanlışın düzeltilmesini sağlayacağım acaba?
  Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

 52. HÜSEYİN ÖZKAN dedi ki:

  Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

 53. HÜSEYİN ÖZKAN dedi ki:

  E_Devletten 4c hizmet dökümüme baktığımda 1995 yılı Ocak ayı 16 gün olarak kayıt yapılmış.İşe başlama tarihim 04.01.1995 Bu yanlışın düzeltilmesi için ne yapmam gerekiyor? İstanbul Maltepe SGK yı telefonla aradım yeterli bilgi vermediler.4 C hizmetinin ayrıntısını göremediklerini belirttiler.Ben kimden, nereden bu yanlışın düzeltilmesini sağlayacağım acaba?

 54. Ilknur dedi ki:

  Esimin sigortasi keailmesi uzerine benimde bir seneden fazla sigortam yok hastaneye gitmek icin gucluk cekiyorum ne yapmam gerekiyor bilgi verirmisiniz

 55. yasin kasap dedi ki:

  25 yaş altı sgk ödemeler çalışmayan ve öğrenci olmayan gençlerden alınan pirimler ödemeler borçlananların borcu iptal edilmiş. ben ödedim . ödeyenlerinki ne olacak. ben duyarlı vatandaş olarak ödediğim bana cezamı. ödemeyenlere ödül iptal ediliyorda ben ödedim benimki geri verilmeyecekmi. ben ve benim gibilere hakmı bu

 56. Ayse dedi ki:

  Dogum parasi raporu henüz yatmamış iş yeri bildirim verdiğini söyledi bunun için ne yapabilirim

  1. SGK Merkezi dedi ki:

   Doğum ücretleri ayın 8-14 arasında yatar.Tekrar kontrol ediniz. Veya süreç takibi için lütfen ALO 170 ARAYINIZ

 57. necmi dedi ki:

  30 yıldan daha fazla hizmeti olanlara verilecek ek ikramiye kanunu yasalaştı ve resmi gazetede yayınlandı.Ödemeler ne zaman yapılacak.

  1. SGK Merkezi dedi ki:

   Dilekçenizi kuruma gönderin, kurum ödeme durumu hakkında size geri tebligat gönderebilmektedir. Daha sonra takibini yapabilirsiniz.

 58. Muzaffer ÖZKAPLAN dedi ki:

  İyi çalışmalar.
  Emekli sandığı mensubu olarak 36 yıl hizmetim olup,fazla hizmet yıllarım için tazminatımın ödenmesi hususunda kurumum olan Gümrük Müsteşarlığına baş vurmuştum.
  ancak olumsuz cevap verildiği,bu nedenle dava açmadım,son çıkan karara istinaden fazla hizmet yıllarıma ait tazminatımın işlemleri için kurumunuza yeniden başvurmam gerekiyormu . eğer gerekli ise işlemler için yapmam gerekenleri tarafıma bildirilmesini saygılarımla arz ederim.

 59. MURAT KOLTUK dedi ki:

  39 GÜN İŞ GÖRMEZLİK RAPORUM VAR SAGLIK BAKANLIĞINDA RAPORLARIM ONAYLI GÖZÜKÜYOR FAKAT MALTEPE SGKDA SON RAPORUM ONAYSIZ GÖRÜNÜYOR BU DURUMDA NE YAPMAM GEREKİYOR

 60. Mustafa Naci Aksoy dedi ki:

  Emekliyim. Hizmet sürem 35 yıl 6 aydır. 15.02.1995 tarihinde emekli oldum. 30 hizmet yılı üzerinden ikramiye aldım. İkramiye farkımı alabilmem için vermem gereken dilekçe örneği ile dilekçemi vereceğim adresi öğrenmek istiyorum.
  Saygılarımla.

  1. SGK Merkezi dedi ki:

   Dilekçe örneği için TIKLAYINIZ ve SGK ‘na başvurunuz. ALO 170

 61. Necati dedi ki:

  Mrb bn kasım2016emekli oldum.2016emekli olanlara 100tl seyyanen verilecekdi ama bnm maaşıma yansımadı . Emekli tahsis no

 62. Faruk OĞUZHAN dedi ki:

  18 hat var diye yazıyorsunuz saatlerce arıyorum bir tanesini bile açan yok. Sanırım BİMER e cevap verirsiniz.

 63. HAYRIYE NARGILI dedi ki:

  Merhaba benim glisin metobolismasi bozuklugu non ketotik hipergilisinemi hastasi kizim ilaci ve masraflari odenmiyo milyonda bir olan bu hastaligin cok ciddi masraflari ve ilaclari var raporlu ve odenmiyo parayla aldigin bu ilaclarin parasini nasil geri alabilirim lutfen yardim edin no care but yol gosterin maddi durumum hic yok simdiden tesekkurler

 64. Fehime dedi ki:

  Pendik civarında oturmaktayım.Üniversite mezunuyum(iki yıllık üniversite mezunuyum)İş olanaklarınız varsa değerlendirmenizi rica ederim.Teşekkür ederim.

 65. sukran dedi ki:

  asker yardimi nasl alinir nereye basvuru yapılacak

 66. Sedef Aygün dedi ki:

  1998 de SSK dan emekli olup maaş almaktayim. 2011 yılında vefat eden eşimden Emekli Sandığından dul maaşı bağlandı. Sorum şu 1976 yılında vefat eden SSK emeklisi babamdan da maaş almam mümkün mü? Böyle bir yasanın çıktığı haberini aldım. Doğru mudur ?Yanıtınızı bekliyorum. Saygılarımla

 67. Ismet TEKEŞ dedi ki:

  25 yıl 5 ay hizmetimden sonra memuriyet istifa ederek ayrıldım. Emeklilik yaşımı tamamlamaya 4 yılım var..Tazminatını alabilirsiniz. Tazminatını alsam dahi memuriyete geri dönebilirmiyim

 68. Kübra Şencan dedi ki:

  Merhaba,
  Çocuk bakıcısı için sigorta başlatmak istiyorum. Ne yapmam gerekiyor?
  İyi çalışmalar.

  1. Yusuf Karataş dedi ki:

   Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  2. uğur gulsun dedi ki:

   merhaba kolay gelsin dilekce örneği verebilirmisiniz engelli raporum var nereye yazmam ve birde örnek verirseniz sevinirim

 69. Muzaffer Kaplan dedi ki:

  Almanya’da ikamet ediyorum. Almanya’daki sigortam sadece Almanya’da gecerli, yurt disina yani Türkiye’ye de kapali. Türkiye’den emekliyim ve emekli maasim düzenli ödeniyor. Ancak Türkiye’de saglik hizmetleri alamiyorum. Yurt disindan T11 belgesi isteniyor. Almanya’daki sigortam yurt disinda gecerligi olmadigi icin bahsedilen T11 belgesini alamiyorum. Ne yapmam gerekiyor?

  1. Yusuf Karataş dedi ki:

   Konsolosluktan gerekli bilgileri alabilirsiniz.

 70. Pınar Göksu dedi ki:

  Merhaba, 27.ocak.2015 tarihinde doğum yaptım. Emzirme parasını nasıl alabilirim? Herhangi bir form doldurmama veya bir yere gitmem gerekli midir ?

  1. Yusuf Karataş dedi ki:

   Detaylı bilgi için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçiniz Pınar Hanım.

 71. ahmet aktaş dedi ki:

  kardeşim ADEM AKTAŞ’a ait ÖLÜM AYLIĞI(MAAŞI) na müracat etmiştik yaklaşık 6 ay oldu son durumu nedir

  1. Yusuf Karataş dedi ki:

   Detaylı bilgi için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçiniz lütfen.

 72. Mümin Küllü dedi ki:

  Sitemizin(sic:1401020688625) 2015/8 aylık bildirgesi onaysız olduğu için olacak , otomatik olarak ödenmemiş. Borcumuzu ödemek için ne yapmamız lazım. Teşekkürler,selamlar. Mümin küllü

  1. Yusuf Karataş dedi ki:

   Detaylı bilgi için ilgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçiniz lütfen.

 73. emre köknar dedi ki:

  merhaba
  şuan çalıştığım şirketten ayrılıcam tazminat alabilmek için bağkur ve ssk mı birleştirmek istiyorum ne yapmam lazım

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   SGK müdürlüklerine başvurmanız gerekir.

 74. Hakan YILDIRIM dedi ki:

  emekliyim ve maşımdan kesinti yapılıyor nedendir ne sebeple öğrenebilirmiyim maşım bin küsür ama ödenen 750 küsür kesintinin sebebini öğrenmek istiyorum

  1. Hurcan Karatas dedi ki:

   Durumunuzu SGK müdürlüklerine giderek veya Alo 170 SGK hattında sorarak öğrenebilirsiniz.

 75. Hatice merih özdemir dedi ki:

  Ataşehirde oturuyorum
  Çölyak raporum var ne işlem yapmam gerekiyor
  Saygılarımla

  1. Aykut Otu dedi ki:

   Sosyal Güvenlik Kurumunuza dilekçe, hastalığa ait rapor ve banka hesap numaraları ile başvurarak kaydınızı yaptırabilirsiniz. Kabul edildikten sonra hesabınıza her ayın 15 inde tedavi ücreti yatırılacaktır.