ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Kamuya Memur Alımları Devam Ediyor! 13,500 TL Maaşla Kadroya 300 Kişi Alınacak

Kamuya Memur Alımları Devam Ediyor! 13,500 TL Maaşla Kadroya 300 Kişi Alınacak

Kamu kurum ve kuruluşlarına personel alımları yapılmaya devam ediyor. Birçok farklı kadroda yapılan alımlara yönelik adayların belirlenen şartları sağlamaları halinde başvurularını yapmaları yeterli olacak. Resmi Gazete’de ve İŞKUR’da yayımlanan iş ilanı kılavuzları ışığında kamu kurumlarına 300 personel alımı yapılması hedefleniyor.

Güvenlik görevlisi kadrosunda yapılacak alımlar kapsamında en az lise mezunu olma artı aranıyor. Ayrıca adaylardan genel şartların yanı sıra kadroya özel olarak belirlenen bazı özel şartları da sağlamaları isteniyor. Söz konusu şartları sağlayanlar başvurularını yapabilecekler.

KAMU PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Kamuya bağlı üniversiteler bünyesinde istihdam edilmek üzere çok sayıda personel alımı yapılması hedefleniyor. Güvenlik görevlisi kadrosunda yapılacak alımlara yönelik adaylardan belirli şartları sağlamaları isteniyor. Söz konusu kadro için aranan genel şartlardan bazıları ise şöyle:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
  • Kamu haklarından kısıtlı olmamak.
  • Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmamak.
  • Geçerlilik süresi devam eden silahlı veya silahsız koruma ve güvenlik görevlisi kartına sahip olmak vb.

Başvuru yapılacak her bir kadro için başvuru şartları farklılık gösterebilir. Bu nedenle başvuru öncesinde adayların genel ve özel şartları inceleyerek buna göre başvurularını yapmaları gerekecektir. En lise mezunu kişiler arasından koruma ve güvenlik görevlisi kadrosuna alım yapılması hedefleniyor.

HANGİ İLLERDE ALIM YAPILACAK?

Koruma ve güvenlik görevlisi kadrosunda sözleşmeli olarak istihdam edilmek üzere çok sayıda personel alımı yapılması hedefleniyor. Türkiye’nin birçok farklı üniversitesi tarafından söz konusu iş ilanları yayımlandı. Yayımlanan iş ilanlarında belirlenen genel ve özel şartlara göre adayların başvurularını yapmaları mümkündür.

Söz konusu şartları sağlayan adayların başvuru yapabilecekleri kurumlar ve kadro sayları ise şöyle:

  • Cumhuriyet Üniversitesi – 20
  • Osmangazi Üniversitesi – 50
  • Bozok Üniversitesi – 15
  • İstanbul Üniversitesi – 70
  • Afyon Kocatepe Üniversitesi – 20
  • Gümüşhane Üniversitesi – 2

Güvenlik görevlisi kadrosunda yapılacak alımların yanı sıra farklı kadrolarda da söz konusu üniversiteler tarafından alım yapılması hedefleniyor. Bu kapsamda belirlenen başvuru şartlarını sağlayanların taleplerini iletebilirler. İlanlara başvuru yapabilmek için ikamet şartı da aranmamaktadır.

Adaylar başvurularını 28 Şubat 2023 tarihi de dahil olmak üzere yapmış olacaklardır. Başvurular Personel Daire Başkanlığına şahsen yapılacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.