emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Hazine ve Maliye Bakanlığı 350 Memur Alımı İçin Harekete Geçiyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı 350 Memur Alımı İçin Harekete Geçiyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından memur alımına ilişkin yeni açıklamalar yapıldı. 350 memur alımı için online başvuru yapılabilecek. Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımına ilişkin başvuru yapacak adayların belirlenen tüm şartları sağlamaları isteniyor.

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından farklı kadrolarda istihdam edilmek üzere yapılacak personel alımına ilişkin genel şartların yanı sıra alım yapılacak kadroya özel belirlenen şartların da sağlanması gerekiyor.

HAZİNE VE MALİYE BAKNALIĞI MEMUR ALIMI ŞARTLARI NELER?

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından memur alımı yapılmasına dair açıklama geldi. Söz konusu kadrolara başvuru yapacak adayların belirlenen genel şartları taşımaları ve başvuru yapacakları kadro için belirlenen diğer özel şartları da sağlamaları gerekmektedir. Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı başvuru genel şartları ise şöyle:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ilgili maddesindeki şartları taşımak.
  • Askerlikle ilişkisi olmamak.
  • 35 yaşını doldurmamış olmak.
  • Vergi müfettiş yardımcılığı sınavına katılmamış olmak ya da en fazla iki kez katılmış olmak.
  • Sağlıkla ilgili görevini yapmaya engel bir durumunun olmaması.
  • Vergi müfettişliği mesleğinin gerektirdiği niteliklere haiz olmak vb.

Başvuru yapacak adayların ayrıca hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, İİBF mezunu olmaları gerekmektedir. 2021 ve 2022 yılı KPSS P17, P18, P22, P23, P27, P28, P47 P48 puan türünden ise en az 80 puan almış olma şartı aranmaktadır.

BAŞVURU TARİHLERİ VE BAŞVURU SÜRECİ

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yayınlanan güncel 350 memur alımı için adayların en geç 17 Şubat 2023 tarihine kadar yapılabilmektedir. Söz konusu ilana başvuru yapacak adayların belirlenen genel ve özel tüm şartları sağlayarak başvurularını yapmaları mümkündür.

Başvuru işlemleri kabule edilen adaylar daha sonra sınav ve mülakat süreçlerinin ardından başarılı olmaları halinde ilgili birimlere atamaları gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda adayların ilgili şartları sağlamaları gerekmektedir. Başvuru işlemleri için Vergi Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı Duyurusu kapsamında yayınlanan kılavuza göre başvuru işlemleri yapılması gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.