Personel İlanları

EÜAŞ En Az Lise Mezunu 150 İşçi Alımı Yapıyor, Başvurular Başladı

Elektrik Üretim AŞ tarafından yayınlanan ilanda kurum bünyesinde farklı şehirlerde görev yapacak toplamda 150 işçi alımı yapılacağı açıklandı. Uygun şartları taşıyan adaylar son başvuru tarihine kadar başvuru yapmaları gerekiyor.

EÜAŞ İşçi Alımı Başvuru Şartları ve Detayları

Elektrik üretim AŞ Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan ilanda kadrolu olarak kurum bünyesinde 150 işçi alımı yapılacağı açıklandı. KPSS şartı olmadan yapılan alımlar sonucunda başvuru yapanlar farklı bölgelerde görev alacaklar.

Başvuru yapmak için ise şu şartların sağlanması gerekiyor;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Kamu haklarından mahrum olmamak,
 • Türk Ceza Kanunu 53’üncü maddesinde ifade edilen Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından affa uğranılsa bile mahkum olmamak,
 • Erkek adaylar için başvuru tarihi itibariyle askerlik ile ilişiği olmamak, terhis, tecil ya da muaf olmak,
 • Sağlık durumu itibariyle çok tehlikeli işlerde çalışmaya uygunluk göstermek,
 • Başvuru tarihi itibariyle 30 yaşını bitirmemiş olmak,
 • Öncelik belgesi olanların öncelik belgelerinin güncel olması gerekmektedir.
 • İlan şartlarını taşıyan adaylar için ilanın yayınlanmış olduğu tarihten 5 gün içinde İŞKUR üzerinden başvurularını iletmeleri gerekmektedir. Başvuru yapmak için iş arayan bağlantısı üzerinden kimlik numarası ve şifreleri ile sisteme giriş yapmaları gerekmektedir. Sisteme kaydı olmayan adayların başvuru öncesinde sisteme kayıt olmaları gerekmektedir. İnternet üzerinden sisteme kayıt olamayan adayların İŞKUR şubelerine başvuru yaparak kayıt işlemleri yapılmaktadır. Bunun yanında Alo 170 üzerinden de başvuru yapmak isteyenler başvurularını yapabilecektir.
 • Son başvuru tarihinden sonra yapılacak olan başvurular değerlendirmeye alınmaz, yapılan başvurular daha sonra değiştirilmez.
 • İlana başvuru yapacak öncelikli durumda olan adaylar için başvuru yapacakları listeyi başvuru esnasında işaretlemeleri gerekmektedir. Başvuru süresi bittikten sonra yapılacak olan değişiklikler dikkate alınmaz.
 • Başvuru yapanların öncelikler de dahil olacak üzere tamamı kura çekimi ile belirlenecektir. Kurum tarafından noter huzurunda yapılacak kura sonrasında genel ve öncelikli liste sayısı belirlenecek olup izlemek isteyen adaylar için kura çekilişi yayını daha sonra duyurulacaktır.
 • Kura çekiminde açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday belirlemesi yapılacaktır.
 • Listeye girmiş olan adaylar ilan şartlarına uygun olmak durumundadırlar. Uygunluklarını gösteren mezuniyet, staj, bordro ve benzeri belgeleri ise kuruma ibraz etmelidirler. Eksik ya da yanlış belge veren adayların başvuruları asil listede yer alsalar dahi geçersiz sayılır. Bu durumda olanlar listeden çıkarılır ve yerlerine yedek listeden adaylar seçilir.
 • Kazandığı halde herhangi bir sebep belirtmeden, işi geri çeviren ya da farklı alanda istihdam edilenlerin başvuruları geri çevrilir, kazandıkları hakkı kaybederler.
 • Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar için İŞKUR tarafından yasal işlem yapılacaktır.

EÜAŞ İşçi Alımı Kadro Pozisyonları

Kurum tarafından alınacak işçi pozisyonları şu şekilde;

 • Elektrik teknisyeni; lise ve dengi okulların elektrik, elektrik tesisatçılığı, elektrik – elektronik teknolojisi, elektrik tesisatları bakım onarım bölümlerinden,
 • Elektronik teknisyeni; lise ve dengi okulların elektrik ve elektronik, elektrik – elektronik teknolojisi, elektronik bakım onarım, görüntü ve ses sitemleri, büro makineleri teknik servisi bölümlerinden,
 • Kimya teknisyeni; lise ve dengi okulların kimya ya da kimya teknolojisi bölümlerinden mezun olmak gerekmektedir.
Hangi İllerde Alım Yapılacağını Görmek İçin TIKLAYINIZ

Lise mezunlarının yanında ön lisans ve lisans mezunları da kadrolara başvuru yapabilirler. KPSS şartı aranmayan adaylar kura ile belirlenecek olup daha sonra mülakata çağrılacaklardır. Adaylar başvuru esnasında hangi bölgede çalışmak istediklerini seçebileceklerdir.

İş Başvurusu İçin TIKLAYINIZ

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu