Haberler

Et ve Süt Kurumu 16.500 TL Maaşla Personel Alımı Yapıyor

Et ve Süt Kurumu’nun yayınladığı ilana göre kamu personeli alımı yapılması söz konusu. Kurum, 2 ayrı grupta kamu personeli alınacağını duyurdu. Başvuru yapacak olan adayların 2021 ya da 2022 yıllarında Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmış olmaları ve kurum tarafından istenilen başarı puanını almış olmaları gerekiyor.

Aynı zamanda 35 yaşını tamamlamış adayların da başvuruda bulunamayacağı belirtiliyor. Erkek adaylarının askerlik hizmetini tamamlamış olması da önemli bir husus. 657 Devlet Memurları Yasasının 48. maddesinde yer alan genel şartları taşıyor olmanın zorunlu olduğu bu alımda ayrıca herhangi bir kuruluşa karşı zorunlu hizmet görevi olmayan adayların başvuru yapması uygun görülüyor. Adayların sabıka kaydının olmaması gerekiyor.

Bu şartlara ek olarak adayların Hukuk fakültesi veya veterinerlik fakültesi mezunu olması ve ülke genelinde görev yapmak için sağlık durumunun elverişli olması gerekiyor. İki fakülteden birer aday olmak üzere toplamda iki aday kamu personeli olarak alınacak. Adaylar ilk önce girecekleri yazılı sınavın ardından sözlü sınava girecek. İki sınavı da geçerek çalışmaya hak kazanan adaylar Ankara’da istihdam edilecek.

Başlıklar

Başvurular Şubat’ta!

Et ve Süt Kurumu Kamu Personeli Alımı Başvurusu için başvurular 6 Şubat 2023 tarihinde alınmaya başlanacaktır. Adaylardan başvurularını 17 Şubat 2023 tarihine kadar tamamlamış olmaları beklenecektir. Bu tarihe dek başvurularını tamamlamış olan adayların başvuruları değerlendirmeye alınacaktır. Başvurular Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü- Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı üzerinden online olarak yapılacaktır.

Personel Alımı Nasıl Gerçekleşecek?

Başvuru şartlarını karşılayan adayların başvurularını tamamlanması ile birlikte adaylara yazılı ve sözlü toplamda iki aşamadan oluşan bir sınav yapılacaktır. Öncelikli olarak yazılı sınav gerçekleştirilecektir. Yazılı sınav 3 Mart 2023’te yapılacak, bu sınavı geçen adayların sözlü sınavının yeri ve zamanı ilerleyen zamanlarda açıklanacaktır. Yazılı sınavı kazanamayan adaylar sözlü sınava giremeyecektir. Hem yazılı hem de sözlü sınavı geçerek personel olmaya hak kazanan adaylar müfettiş yardımcılığı kadrosunda işe alınacak ve Ankara’nın Çankaya ilçesinde istihdam edileceklerdir.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir